افتتاح ایستگاه مترو

افتتاح 4 ایستگاه مترو در سال جدید

تاریخ انتشار : 30 اسفند 1399کد مطلب : 48486زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرعامل شرکت مترو تهران، از افتتاح 4 ایستگاه باقرخان در خط 7، ایستگاه اقدسیه در خط 3 و ایستگاه مرزداران و شهرک آزمایش در خط 6 خبر داد.

مهر: علی امام، با اشاره به اینکه 4 ایستگاه مترو ابتدای امسال (1400) در خطوط مختلف مترو باقرخان در خط 7، ایستگاه اقدسیه در خط 3 و ایستگاه مرزداران و شهرک آزمایش در خط 6 افتتاح خواهد شد، گفت:افتتاح این ایستگاه ها از برنامه های سال گذشته مترو بوده است اما چون پول اوراق مشارکت برای تکمیل به موقع نرسید، این افتتاحیه به سال جدید کشیده شد.

وی یادآور شد:هنوز اوراق مشارکت سال 99 که چیزی حدود 250 میلیارد تومان است به طور کامل آزاد سازی نشده است.

مدیرعامل مترو تهران درباره تأمین سهم اوراق مشارکت سال 99 شهرداری و تضمین آن توضیح داد:نامه تضمین 50 درصدی سهم شهرداری از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه به امضا رسیده است.

وی با اشاره به اینکه مبلغ این اوراق 850 هزار میلیارد تومان است. اظهار داشت:ما هر ساله ما برای جذب پول اوراق مشارکت، به دلیل بدهی های سنگین پیشین شهرداری دچار مشکل می شویم.
امام تاکید کرد:سیستم بانکی اغلب راغب به مشارکت در این زمینه نیست، و اگر بانکی هم وارد شود، بانک مرکزی عاملیت آن را نمی پذیرد.

مدیرعامل مترو تهران گفت:برای حل مشکل تضمین معاون اول رئیس جمهور ورود پیدا کرده است و قول داده است این مشکل حل شود.

وی ادامه داد:اگر مجوز اوراق مشارکت سال 99 را به سرعت بگیریم می توانیم امیدوار باشیم پروژه ها سرعت بیشتری پیدا کند.

امام با بیان این نکته که برای تکمیل خط 7 مترو تهران 7 ایستگاه باقی مانده است، افزود:تکمیل ایستگاه ورزشگاه تختی به دلیل مشکلات تملیکی باقی مانده و به جز این ایستگاه پایانه ای هم محسوب می شود، پرونده 6 ایستگاه دیگر در پایان امسال بسته شد.

مدیرعامل مترو تهران از توسعه بخش غربی خط 4 خبر داد و گفت:تا اردیبهشت 1400 کلنگ آن زمین می خورد.

وی ادامه داد:با توسعه این محدود که از ایستگاه کلاهدوز تا دانشگاه آزاد واحد تهران شمال خواهد بود، بخشی از گره حمل و نقلی تهران باز می شود.

انتهای پیام/م

 

افتتاح 4 ایستگاه مترو در سال جدید

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : مترو تهران
وبگردی