افزایش بهره وری کار
برای افزایش بهره وری در کارهایتان خلاقیت داشته باشید و روی آن ها تمرکز کنید و کارهای مهم را زودتر انجام دهید و آن ها را به بعد موکول نکنید.

بهره وری آسان با استفاده از 10 راه برای انجام کارهای بیشتر

این روزها زندگی های ما شلوغ تر از همیشه است بیشتر از همیشه کار می کنیم، بیشتر از قبل خسته و مضطرب هستیم و باز هم کارهای کمی انجام می دهیم و خوشحال نیستیم، زندگی ،حتما نباید به این گونه باشد.

مشکل این جا است که، ما با حجم بالایی از اطلاعات روبرو هستیم و به جای انجام کارهای ضروری، سعی می کنیم همه چیز را انجام دهیم. راه حل:فقط روی یک چیز ضروری تمرکز کنید، بقیه را حذف کنید و خود را در وضعیت زیبایِ جریان داشتن و عبور قرار دهید.

اگرچه رها کردن تمام مشغله هایی که در طول زندگی به آن ها خو گرفته ایم سخت است، ولی این تغییر، فواید عجیبی بر سلامت روانمان، سطح اضطرابمان، شادی هایمان و درآخر، میزان بهره وری ما خواهد داشت.

افزایش بهره وری

چطور با کمترین تلاش بیشترین بهره وری را در کارمان داشته باشیم؟

 در این بخش از موفقیت نمناک 10 راه ساده برای این که با تلاش کمتر، بهره وری بیشتری داشته باشیم را برای شما شرح می دهیم.

مغزتان را پاک کنید:

به دست آوردن یک چشم انداز و خط فکری و فهمیدن این که چه چیزی حقیقتا واجب است، در صورتی که ما در وسط جریان اطلاعات باشیم، امکان پذیر است. برای یک ساعت یا یک نیم روز، جریان اطلاعات را متوقف کنید و با یک دید وسیع تر به زندگی و کارتان نگاه کنید، زمانی که برای انجام این کار صرف می کنید، ارزشش را دارد.

به همه بگویید که در دسترس نیستید، تمامی راه های ارتباطی را قطع کنید، به جای دوری بروید و برای مدتی به چیزهایی که واقعا اهمیت دارند، فکر کنید. چه می خواهید؟ به کجا می روید؟

برای رسیدن به آن جا ،چه چیز هایی را از دست می دهید؟ یکی دیگر از راه های پاک کردن مغزتان؛ که برای تمرکز کردن لازم است، این است که تمام چیز هایی که احتیاج به انجام دادنشان دارید، بنویسید، تمامی وظایف، پروژه ها و ایده ها. هر چیزی که در ذهنتان است، روی کاغذ بیاورید و سپس برای مدت کوتاهی به آن ها فکر نکنید ، روی وظایف ضروری تمرکز کنید:زمانی که فکرتان آزاد شد، باید مهم ترین وظایف تان را مشخص کنید.

بالا بردن بهره وری

این سوال جادویی را از خودتان بپرسید:

چه کاری بیشترین بازده را در یک بازه زمانی دارد؟ اموری را انتخاب کنید که بیشترین استقبال را داشته باشند، شما را فاتح کند، و یا بهترین تجارت و کسب و کار را برای شما فراهم کنند. چیزی که بازده خوبی داشته باشد کاری نباشد که بعد از یک هفته فراموش شوید، بلکه کاری باشد که دیگران شما را با آن کار به یاد خواهند آورد این یک مسئله مهم است.

یک لیست از این امور مهم که در طول این هفته باید انجام دهید، بنویسید بقیه را حذف کنید حالا به لیست کلی خود نگاه کنید چه چیزی در آن ضروری نیست؟ می توانید آن ها را از لیست حذف کنید؟ یا اینکه به شخص دیگری محول کنید؟ اگر نه، آن ها را در لیست انتظار قرار دهید سپس زمانی که امور ضروری را انجام دادید ، هر زمان که وقت داشتید به این لیست انتظار سر بزنید.بعضی اوقات ،متوجه می شوید که این لیست اصلا مهم نبوده است.

امور ضروری را اول انجام دهید:

اگر یک لیست از کارهایی که در طول روز باید انجام شوند دارید، و یک یا دو تا از آن ها از بقیه مهم تر هستند، صبح قبل از انجام هر کاری آن ها را انجام دهید ، انجام آن ها را به بعد موکول نکنید، زیرا با پیش آمدن موارد اورژانسی ،انجام آن ها عقب می افتد آن ها را از سر راه بردارید و بهره وریتان را حقیقتا بالا ببرید.

راه های افزایش بهره وری

چیزهایی که موجب حواس پرتی می شوند را حذف کنید:

شما می توانید تمام سال، لیستی از امور ضروری بنویسید، ولی اگر مدام اخطار ایمیل، موبایل، گجت ها، شبکه های اجتماعی، مزاحم شما شوند هیچ وقت به بهره وری نمی رسید، تمامی این چیز ها را خاموش کنید، در صورت امکان اینترنت را قطع کنید، کاغذهای روی میزتان را جمع کنید، دیوار و محیط اطرافتان را خالی کنید، و به خودتان اجازه دهید که واقعا تمرکز کنید.

از وسایل ساده استفاده کنید:

خودتان را با انواع گجت ها و برنامه های جدید اذیت نکنید، یک دفترچه یادداشت ساده بردارید و یک لیست ساده از کارهایی که باید انجام دهید بنویسید، یا این که از ساده ترین برنامه برای انجام کارتان استفاده کنید سپس تمام ابزارها را فراموش کنید و به این فکر کنید که همه ی کارها را دستی انجام دهید.

اگر خیلی به وسایل اهمیت می دهید، در واقع هیچ کاری نمی کنید، در آنِ واحد یک کار را انجام دهید. انجام دادن چند کار همزمان، وقت تلف کردن است، شما نمیتوانید کاری را همزمان با میلیون ها کار در جریان دیگر که توجه شما را جلب می کنند، انجام دهید.

یادداشت کارهای روزانه

روی مهم ترین کارتان تمرکز کنید:

روی کار مهمی که در مقابل شما است ،تمرکز کنید و به بقیه اهمیت ندهید و خواهید دید که با صرف زمان و انرژی کمتر، آن کار را تمام می کنید آرامش پیدا کنید علاوه بر یک محیط ساکت و آرام، شما هر روز به زمانی احتیاج دارید، که در جایی که هیچ کاری برای انجام دادن ندارید، با خودتان خلوت کنید. این کار میتواند با کتاب خواندن، حمام کردن، راه رفتن در طبیعت، شنا در ساحل و یا مدیتیشن انجام شود.

تا جایی که می توانید از کاری که می کنید، استفاده کنید:

نوشتن یک چیز عالی یا خلق یک چیز شگفت انگیز است، یک چیز است، ولی گسترده کردن چیزهای عالی و جلب توجه کردن و به دست آوردن حس قدرشناسی که شما لایقش هستید و منجر به کسب فرصت و تجارت های بیشتر می شود، کاملا یک چیز دیگر است.

زمانی که چیز عالی بعدی را ساختید، آن را گسترش بدهید، به دیگران نشانش دهید، و راهی پیدا کنید که تا جایی که می تواند باعث پیشرفت شما شود فقط چیزی را نسازید و رها کنید و سراغ یک چیز دیگر بروید.

روش های افزایش بهره وری

خبر نخوانید:

از اطلاعات اضافه دور شوید و محیط آرامی را پیدا کنید، که واقعا به شما اجازه تمرکز ،حین کار را بدهد و بتوانید روزتان را در ذهنتان بازخوانی کنید و چشم اندازی از چیزهای ضروری داشته باشید.

از انرژی و خلاقیتتان تا بالاترین حد ممکن استفاده کنید:

زمانی که به امور ضروی رسیدید، و چیزهای مخل را حذف کردید، می توانید سودمند و بهره ور باشید ولی چیزهای که مخل کار و غیرضروری هستند و باعث حواس پرتی می شوند، شما را به عقب می رانند.

نگاه تان را دقیق تر کنید:

همیشه و همه وقت به کارهایی که انجام می دهید، اطلاعاتی که وارد زندگیتان می کنید، طوری که وقتتان را می گذرانید و ابزاری که استفاده می کنید نگاه کنید سپس در صورت لزوم ،چیزهای بیشتری را ساده کنید.

افزایش بهره وری و ترفندهای فوق العاده برای بالا بردن بهره وری

410
این مطلب مفید بود ؟82
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ آ /ز.ت
وبگردی