تغذیه افزایش میل جنسی
تغذیه تاثیر بسزایی در افزایش میل جنسی افراد مسن مخصوصا زنان یائسه دارد با رعایت یک رژیم صحیح و اصولی و استفاده از میوه ها می توان میل جنسی را تقویت کرد.

تغذیه مناسب برای افزایش میل جنسی در دوران یائسگی

یکی از ارکان مهم در حفظ روابط زناشویی وجود رابطه جنسی است که ممکن است براثر عوامل مختلفی این میل کاهش یافته و زندگی زناشویی را به مخاطره بیاندازد. راههای مختلفی برای افزایش و تقویت میل جنسی وجود دارد که مهمترین آنها تغذیه می باشد.

یکی از شایع ترین نشانه های دوران یائسگی، کاهش میل جنسی است. با این حال می توان آن را با رژیم غذایی مناسب افزایش داد. در این بخش از سلامت جنسی نمناک در پاسخ به خواسته ی کاربران برخی از غذاهایی که باعث افزایش میل جنسی در دوران یائسگی می شوند آورده شده است.

برنامه غذایی و رژیم مفید برای افزایش میل جنسی در زنان یائسه

1. جو سبز:

از زمان های قدیم، جو سبز را برای درمان طیف وسیعی از علائم، مانند:تسکین تنش، کاهش استرس و بهبود عملکرد جنسی مورد استفاده قرار می داده اند.

2. صدف:

در حالی که بافت لغزنده و طعم و مزه آن ممکن است برای همه غذاها مناسب نباشد، اما اسید آمینه آن می تواند تستوسترون را افزایش دهد. محتوای بالای روی آن نیز به طور غیر مستقیم باعث افزایش سطح تستوسترون می شود، که می تواند میل جنسی را افزایش دهد.

3. توت فرنگی:

در زمان رومیان باستان، توت فرنگی نماد جهانی سیاره ونوس، الهه ی عشق و باروری بود. از آن به بعد، محتوای مواد معدنی زیاد - پتاسیم، منیزیم و فولات - برای افزایش میل جنسی، در رژیم های غذایی گنجانده شد. همچنین آنتی اکسیدان های موجود در توت فرنگی نیز باعث جوان و تازه ماندن بدن خواهد شد.

4. انار:

این میوه به افزایش میزان باروری کمک می کند، اعتقاد بر این است که نوشیدن آب انار می تواند سطوح استرس روزانه را کاهش دهد، در نتیجه باعث افزایش تستوسترون خواهد شد و جاذبه جنسی مورد نیاز در اتاق خواب را بیشتر می کند.

5. انجیر:

انجیرها غنی از فیبر، پتاسیم، فلاونوئیدها و دیگر آنتی اکسیدان ها هستند، و می توان آنها را به عنوان یک مکمل مناسب در رژیم غذایی برای تقویت کننده میل جنسی قرار داد.

آیا زنان بعد از یائسگی ارضا میشوند

چه نوع تغذیه ای به افزایش میل جنسی زنان یائسه کمک می کند؟

بهترین و موثرترین تغذیه برای افزایش میل جنسی

6. فلفل کایین:

فلفل کایین یک غذای مناسب تقویت کننده میل جنسی برای زنان یائسه است، به این خاطر که توانایی افزایش گردش خون را دارد. کپسایسین مواد غذایی که در توت فرنگی هم به وفور یافت می شود، باعث تولید اندورفین ها می شود که می تواند میل جنسی را تحریک کند و باعث افزایش آن شود.

7. ماکا:

ماکا، قرن ها است که برای کمک به تغذیه سیستم غدد درون ریز و تحریک تولید هورمون ها استفاده شده است، بنابراین مشکل هورمونی که باعث کاهش میل جنسی در طول دوران یائسگی می شود را حل می کند.

8. عسل:

نه تنها طعم شیرین و دلپذیری دارد، بلکه مدت ها است که به عنوان یک افزایش دهنده میل جنسی شناخته شده است. مایع شیرین آن حاوی اکسید نیتریک است، که در هنگام تحریک در خون آزاد می شود و همچنین بور، که به تولید استروژن کمک می کند و میل جنسی را افزایش می دهد.

تغذیه افزایش میل جنسی در زنان و مردان

متأسفانه بسیاری از مردان نمیتوانند لذت نهایی رابطه زناشویی را تجربه کنند، به دلیل عدم میل جنسی که در زنان وجود دارد. امروزه مردان مجبور هستند که هر روز برنامه ای سخت و پرتنش داشته باشند.

بنابراین برای آنها انرژی که از همسرشان می گیرند، لازم و ضروری خواهد بود. یک عادت غذایی بد، بعنوان کاهش میل جنسی عمل می کند و باعث می شود آنها انرژی کمتری داشته باشند.

یک عادت غذایی خوب چیزی است که یک مرد به راحتی می تواند آن را حفظ کند و برای حفظ انرژی و افزایش میل جنسی بسیار مفید می باشد.

مصرف مواد غذایی زیر باعث می شود شما عاشق تر شوید و میل جنسی خود را افزایش دهید، زیرا آنها با وجود مواد مغذی که دارند، باعث افزایش سطح انرژی و میل جنسی شما می شوند.

1. اسفناج:

اسفناج یکی از سبزیجات قابل دسترس است که سرشار از منیزم می باشد، منیزیم التهاب عروق خونی را کاهش می دهد، بنابراین جریان خون در بدن افزایش می یابد و به اندامها منتقل می شود، این اتفاق باعث می شود که عشق ورزیدن و رابطه جنسی بسیار لذت بخش تر از همیشه شود.

2. ماهی چرب:

ماهی های چرب غنی از اسید های چرب امگا 3 هستند، ماهی تن و ماهی سالمون دو ماهی از ماهی های موجود در بازار محلی می باشند. اسید چرب امگا 3 سطح دوپامین را در مغز و گردش خون را در بدن تا حدی افزایش می دهد که رابطه زناشویی بسیار لذت بخش تر می شود.

3. سیب زمینی:

سیب زمینی غنی از پتاسیم است که گردش خون را افزایش می دهد، افسردگی را کاهش می دهد و خلق و خو را برای داشتن یک رابطه زناشویی لذت بخش، بهبود می بخشد.

4. چای سبز:

چای سبز غنی از کاتچین ها است که باعث افزایش قدرت کبد برای دفع چربی شکم و تبدیل آن به انرژی می شود. علاوه بر این، اکسید نیتریک را از عروق خونی آزاد می کند و اندازه آن را افزایش می دهد، و این عمل منجر به بهبود جریان خون می شود، که در تقویت قوای جنسی موثر است.

5. بادام و گردو:

این مواد غذایی، حاوی آرژنین و اسیدهای چرب ضروری هستند، آنها همچنین به تولید هورمون های حیاتی برای مردان کمک می کنند و جریان خون را افزایش می دهند.

غذاهای محرک زنان

تاثیر تغذیه بر میل جنسی و چگونگی افزایش دادن آن

تغذیه ای مناسب برای افزایش میل جنسی مردان و زنان

6. دانه های چیا:

این غذاها دارای اسیدهای چرب ضروری برای افزایش سطح تولید تستوسترون به طور طبیعی هستند، افزایش سطح تستوسترون در بدن می تواند قوای جنسی در مردان را تا حد زیادی افزایش دهد.

7. فلفل:

فلفل، حاوی کپسایسین است که اندورفین را آزاد می کند، عروق خونی را گسترش می دهد و گردش خون را افزایش می دهد.

8. سیر:

سیر حاوی آلیسین است که گردش خون را افزایش می دهد، همچنین وضعیت سلامت قلب را بهبود می بخشد و مقاربت جنسی را لذت بخش تر می کند.

9. زنجبیل:

زنجبیل سطح تولید تستوسترون و جریان خون را افزایش می دهد، و این نیز بدن را به سرعت گرم می کند و رابطه زناشویی را لذت بخش تر می کند.

10. کرفس:

این سبزی حاوی آلدوسترون است که قوای جنسی در مردان را بهبود می بخشد، بنابراین، خوب است که هر روز با غذاهای دیگر خورده شود و آن را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید.

11. موز:

موز، غنی از ویتامین B و پتاسیم است که باعث افزایش سطح انرژی و افزایش تستوسترون می شود.

12. هندوانه:

هندوانه حاوی لیکوپن است، که رگ های خونی را گسترش می دهد و گردش خون را بهبود می بخشد، همچنین حاوی روی است که باعث افزایش میل جنسی می شود و سطح افسردگی را کاهش می دهد.

13. آب انار:

آب انار غنی از آنتی اکسیدان ها است، این نه تنها گردش خون را بهبود می بخشد، بلکه تاثیر مثبتی بر افزایش میل جنسی خواهد داشت.

14. زغال اخته:

زغال اخته دارای شش نوع فلاونوئیدها است که مزایای بسیاری بر روی اختلال نعوظ دارند، این یکی از بهترین غذاها برای قوای جنسی مردان است.

15. انبه:

انبه ها نه تنها خوشمزه هستند، بلکه باعث افزایش میل جنسی در مردان می شوند.

16. عسل:

عسل حاوی مقدار زیادی بور است، که به نوبه خود سطح تستوسترون را در خون افزایش می دهد و به طور مستقیم منجر به افزایش میل جنسی در مردان و زنان می شود. علاوه بر این، بور، متابولیسم بدن را بهبود می بخشد، که تاثیر مثبتی بر آمادگی جسمانی و لذت از رابطه زناشویی خواهد داشت.

افزایش میل جنسی زنان

تغذیه مناسب برای افزایش میل جنسی زنان و مردان 

 افزایش میل جنسی با تغذیه و خوراکی های محرک

17. دانه های آفتابگردان:

کمبود کلسترول خوب منجر به از دست دادن میل جنسی می شود، دانه های آفتابگردان باعث افزایش و حفظ کلسترول خوب در بدن می شوند و در نتیجه برای افزایش میل جنسی مناسب خواهد بود.

18. روغن های گیاهی:

روغن های گیاهی خام، حاوی مقدار زیادی مواد مغذی نسبت به پخته شده آن هستند و همچنین ویتامین E دارند، که برای حفظ تعادل هورمونی ضروری است و به تقویت قوای جنسی کمک خواهد کرد.

19. صدف:

مدت های مدیدی است که صدف به عنوان یکی از بهترین راه های طبیعی برای افزایش میل جنسی شناخته شده است. این واقعیت است که غذاهای دریایی تمام اجزای اساسی هورمونهای جنسی را دارند، آنها پر از روی هستند که باعث افزایش سطح تستوسترون می شوند.

20. تخم مرغ:

تخم مرغ، غنی از ویتامین B5 و ویتامین B6 هستند، هر دو آنها برای افزایش قوای جنسی لازم و ضروری هستند.

21. گلابی:

علاوه بر تخم مرغ، منابع ویتامین B6، عبارتند از:گلابی، اسفناج، سیب زمینی، هویج، ماهی و شیر. چنانچه در بخش سلامت نمناک اشاره شده است مصرف تمام این مواد غذایی، بخصوص گلابی برای تقویت قوای جنسی مناسب خواهند بود.

22. گوشت قرمز:

مصرف گوشت قرمز همراه با گوشت تیره پرندگان منبع خوبی از روی است، که محتوای پرولاکتین هورمون را در بدن کاهش می دهد، کمبود پرولاکتین منجر به اختلال عملکرد جنسی می شود، پس گوشت قرمز برای افزایش قوای جنسی بسیار مفید و لازم خواهد بود.

23. برنج قهوه ای:

برنج قهوه ای و غلات سبوس دار، هر دو منبع عالی از روی هستند، همینطور که قبلا گفته شد، روی برای افزایش قوای جنسی بسیار ضروری خواهد بود.

24. شکلات تلخ:

شکلات های تلخ فقط خوشمزه نیستند؛ بلکه تاثیر مثبتی بر سلامت نیز دارند، غنی از آنتی اکسیدان ها هستند که سطح دوپامین و سروتونین را در مغز افزایش می دهند. بنابراین، سطح استرس را کاهش می دهد و به عنوان تقویت کننده عمل می کند، علاوه بر این شکلات تلخ رگ های خونی را شل کرده و جریان خون را در شریان ها افزایش می دهد.

25. جلبک:

محتوای بالای ید، جلبک ها را برای عملکرد طبیعی غدد تیروئید ضروری می سازد، که، مسئول قوای جنسی در زنان نیز است.

26. جو دوسر:

عصاره جو دوسر باعث کاهش سطح کلسترول، جلوگیری از تنگ شدن عروق خونی و بهبود جریان خون می شود.بنابراین مصرف جو دو سر، برای افزایش میل جنسی بسیار مناسب و لازم و ضروری می باشد.

تاثیر تغذیه بر میل جنسی

افزایش میل جنسی با تغذیه سالم و صحیح

بایدهایی برای افزایش میل جنسی، علاوه بر داشتن تغذیه مناسب:

1. ورزش کنید و تحرک داشته باشید:

یکی از بهترین روش ها برای بهبود سلامت انجام ورزش های هوازی است، رابطه جنسی باعث افزایش ضربان قلب می شود، اما ورزش منظم با آماده سازی قلب به بهبود عملکرد جنسی کمک می کند. 30 دقیقه ورزش در روز، ورزش هایی مانند دویدن و شنا و حتی پیاده روی ساده می تواند به طور چشمگیری به بهبود عملکرد جنسی کمک کند.

2.عادت های بد خود را کنار بگذارید :

برخی محرک ها رگ های خونی را تنگ می کنند و منجر به ناتوانی جنسی می شود. ترک سیگار یکی از اولین گام های مهم برای بهبود عملکرد جنسی است. بارها در بخش سلامت نمناک تاکییدکرده ایم که لازم است عادت های سالمی مانند ورزش کردن و تغذیه مناسب را جایگزین سیگار کشیدن و نوشیدن الکل کنید تا بتوانید سلامت جنسی خود را بهبود بخشید.

 3.به همسر خود بیشتر توجه کنید:

رابطه جنسی یک رابطه یک طرفه نیست و توجه کردن به نیازهای شریک جنسی نه تنها به لذت دو طرفه کمک می کند، بلکه می تواند میل جنسی را افزایش دهد.

4.آفتاب بگیرید:

ملاتونین کمتر یعنی توان بیشتر برای میل جنسی. بیرون رفتن و قرار گرفتن در مقابل نور خورشید کمک تان می کند تا میل جنسی تان را افزایش دهید، مخصوصا طی روزهای زمستان که بدنتان ملاتونین بیشتری ترشح میکند.

این، یکی از موثرترین راهکارها برای تقویت توان جنسی است.

 

رژیم مخصوص افزایش میل جنسی زنان در یائسگی + روش های طلایی

4.795
این مطلب مفید بود ؟896
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : menopausenow / puamore / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
برچسب : میل جنسی
وبگردی