افسردگی در کودکان
با مشاهده کوچکترین علائم ناشی از اضطراب به درمان کودک بپردازید، کاهش اعتماد به نفس می تواند زمینه ساز افسردگی در کودکان باشد.

نشانه های افسردگی در کودکان

یکی از اختلال های دوران کودکی، اضطراب و افسردگی ست که اگر به موقع، تشخیص داده شود، قابل درمان می باشد. ترس و تشویش، شیوع اضطراب در کودکان را پایه ریزی می کند و در صورتی که این ترس ها، بیمارگونه نباشد، به صورت طبیعی خود را نشان می دهد. خجالتی و گوشه گیر بودن، جزو شایع ترین اضطراب های اجتماعی کودکان است که می تواند زندگی آنان را مختل کند. کودکان، ترس و اضطراب را از راه شرطی شدن فرامی گیرند. بروز ترس ها در کودکان، قابل پیش بینی نیست و در تمام سنین، یکسان نمی باشد.

نقش خانواده به عنوان عاملی در ایجاد اختلال اضطراب کودکان، همیشه مورد توجه قرارگرفته است. انتقال اضطراب از پدر و مادر به کودک، بر اثر مشاهده و الگوسازی رفتارها صورت می گیرد.

سعی کنید از بروزز افسردگی در فرزندتان پیشگیری کنید و اجازه ندهید به این حالت دچار شود و با مشاهده کوچکترین علائم ناشی از آن به درمان وی بپردازید کاهش اعتماد به نفس می تواند زمینه ساز افسردگی در اطفال باشد. 

افسردگی در کودکان

کاهش اعتماد به نفس زمینه ساز افسردگی

 جعفربای آسیب شناس اظهار کرد:والدین باید رفتارهای کودکان به ویژه گوشه گیری بیش از حد، کاهش اعتماد به نفس و افزایش میزان تحرک پذیری آنان را جدی بگیرند، زیرا این موارد از بارزترین علائم افسردگی در کودکان است.
وی افزود:برای درمان را شامل می شود ساختن فضایی دوستانه و صمیمانه، فضایی که کودک در آن احساس کند همه دوستش دارند و نیازهایش را به موقع و به جا برآورده می کنند از مهمترین عوامل است.
بای در پایان گفت:افسردگی در کودکان پیامدهای منفی بسیاری را به همراه دارد که عدم سازگاری های اجتماعی، مشکلات تحصیلی در آنها شوند.

کاهش اعتماد به نفس زمینه ساز افسردگی در کودکان

52
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان/ی
وبگردی