الهام حمیدی

الهام حمیدی در حال و هوای عید نوروز

تاریخ انتشار : 25 اسفند 1393کد مطلب : 12875زمان مطالعه : 3 دقیقه
الهام حمیدی که این روزها مشغول تدارک سفر نوروزی و خرید عید است از حال و هوای عید نوروز و خرید لباس نو و شمردن اسکناس های نو سخن گفت.

الهام حمیدی بازیگر سینما و تلویزیون که چندی پیش با سریال پر مخاطب و محبوب همه چیز آنجاست مهمان خانه های مردم بود روزهای آخر سال و خرید در این روزها را خیلی دوست دارد و به گفته خودش هنوز هم مانند دوران کودکی ذوق و شوق خرید و لباس های نو را دارد. 

بهار حس زیبایی تازگی است
من واقعا عاشق عید نوروز هستم. خیلی فصل بهار را دوست دارم و احساس می کنم با آمدن این فصل زیبا انرژی مضاعفی می گیرم. با وجود اینکه خودم در فصل پاییز به دنیا آمدم اما علاقه ای به  فصل بهار خیلی بیشتر است و حس می کنم این فصل با آمدنش شور، هیجان و شادی لذت بخشی به همراه می آورد. معتقدم هر بهار می تواند حسی از تازگی به زندگی هر فرد ببخشد و همانطور که طبیعت نو، شاداب و سرزنده می شود انسان ها نیز می توانند سرزنده، تازه و پر امید شوند.
 
خرید الهام حمیدی
 
خرید را  فراموش نمی کنم
 روزهای پایانی سال را معمولا به سنت قدیمی خانه تکانی می گذرانم و پس از اتمام کارهایم در خانه حتما به مراکز خرید سری می زنم و وسایل لازم، هدیه و لباس می خرم و خلاصه خرید را فراموش نمی کنم. (می خندد). ضمن اینکه چون خیلی دوست دارم ایام نوروز سفر بروم در این روزها در پی این هستم که برنامه سفرم را بچینم و مقدمات آن را فراهم کنم. البته تهران هم در این روزها زیبایی خودش را دارد و بالاخره شهر نفسی می کشد و خبری از ترافیک و شلوغی نیست اما برای من نوروز همیشه فرصتی بوده برای سفر و رفع خستگی.
 
الهام حمیدی
 
برای چیدن سفره هفت سین ذوق و شوق دارم
 چیدن سفره هفت سین را بین سنت های عید خیلی دوست دارم و همیشه با کلی ذوق و شوق سفره هفت سین می چینم. به کارهای سنتی، ستنی و تزئینی بسیار علاقه دارم و سفره هفت سین های قشنگی می چینم. در لحظه سال تحویل هم همیشه دوست دارم کنار پدر و مادر عزیزم باشم. البته دید و بازدید هم جای خود را دارد و قطعا دیدن دوستان، فامیل و آشنایان پر از لطف است.
هم عیدی می گریم و هم عیدی می دهم پدرم بنا به سنت زیبایی قدیمی هنوز به ما عیدی می دهند و همیشه اسکناس های نو را قبل از سال تحویل لای قرآن می گذارند و پس از تحویل سال به ما می دهند. البته من به خیلی ها از جمله برادرانم، بچه های فامیل و نزدیکانم عیدی می دهم. کلا هم عیدی گرفتن را دوست دارم و هم عیدی دادن را و این هم یکی از سنت های قشنگ نوروز است.
 
الهام حمیدی
 
لذت شمردن اسکانس های نو عیدی
زمانی کودکی عاشق خریدن لباس های نو برای عید بودم و هنوز هم وقتی یک وسیله یا لباس نو می خرم تا مدتی ذوق و شوق دارم، البته آن دوران حس و حال خاصی وجود داشت که الان نه اینکه نباشد ولی تغییر کرده است. هرگز فراموش نمی کنم با چه شادی و شوری لباس های نو می خریدیم و برای لحظه سال تحویل لحظه شماری می کردیم تا بتوانیم لباس های نو خود را بپوشیم، به عید دیدنی برویم، از بزرگترها عیدی بگیرم و با لذت اسکناس های نو را بشماریم. (می خندد)

 چهارشنبه سوری یا میدان جنگ!

 چهارشنبه سوری را خیلی دوست دارم و خاطرات خوبی از این شب در کودکی ام دارم و بسیار متاسفم که در این سال ها از حالت سنتی و زیبای خود خارج شده به طوری که آدم جرات نمی کند از خانه خارج شود. سروصداهای مهیبی که در این شب شنیده می شوند بیشتر از آنکه باعث شادی شوند ایجاد رعب و وحشت می کنند. معمولا در این شب ها از منزل خارج نمی شوم یا اگر مجبور باشم با خانواده بیرون می روم. کلا سعی می کنم در این شب کنار اعضای خانواده ام باشم اما رسم زیبای این شب که روشن کردن آتش و پخش شیرینی بوده حالا تبدیل به میدان جنگ شده و باعث افسوس است.

الهام حمیدی در حال و هوای عید نوروز

4.156
این مطلب مفید بود ؟4610
برگرفته از پرشین وی - / ک
برچسب : الهام حمیدی
وبگردی