الهام حمیدی و پوریا پورسرخ

الهام حمیدی و پوریا پورسرخ سفیر خیریه روشنای امید شدند + عکس

تاریخ انتشار : 20 اسفند 1393کد مطلب : 12724زمان مطالعه : 3 دقیقه
الهام حمیدی و پوریا پورسرخ به عنوان دو سفیر مهربانی و مبارزه با استعمال دخانیات در خیریه روشنای امید انتخاب شدند.

همزمان با فرارسیدن سال نو شمسی و نوروز1394 ،خیریه روشنای امید با حضور جمعی از اعضای هیات امناء و مدیران خود با برگزاری مراسم ویژه ای رسما، آغاز به کار کرد. جهانگیری همسر معاون اول رئیس جمهور و فریدون همسر دستیار ویژه رئیس جمهور احکام الهام حمیدی و پوریا پورسرخ که سفیر این خیریه شده اند را اهدا کردند.

الهام حمیدی پس از دریافت عنوان  سفیر مهربانی  گفت:خیلی خوشحالم که این عنوان پر معنی از سوی مدیران این خیریه نصیب من شده و امیدوارم بتوانم نماینده شایسته ای برای این عنوان و خیریه باشم.
 
الهام حمیدی و پوریا پورسرخ
 
این بازیگر با تاکید بر اینکه مهربانی و محبت ارزان ترین هدیه انسانها به یکدیگر است، دین اسلام را دین مهربانی دانست و مردم ایران را مهربان ترین مردم دنیا خواند و آنها را شایسته و سزاوار مهربانی و محبت دانست.
حمیدی اظهار امیدواری کرد:به جای افزایش خیریه ها در کشور شاهد کاهش آنها باشیم تا بتوانیم با داشتن خیریه های خوب و کیفی و با کمک مسئولین و خیرین افتخار خدمت رسانی به همنوعان داشته باشیم.
پوریا پورسرخ دیگر هنرمندی که به عنوان سفیر مبارزه با استعمال دخانیات این خیریه معرفی گردید، ضمن ابراز خرسندی از این عنوان گفت:خوشحالم که این عنوان سخت برایم در نظر گرفته شده است، چرا که طبق آماری که اعلام شده، تلفات و مرگ و میر در کشور ناشی از سکته قلبی است که آن هم به دلیل مصرف و استعمال بیش از حد دخانیات و سیگار اتفاق افتاده است. بنابراین امیدوارم بتوانیم با کمک همه نهادها و ارگانهای فرهنگی و نظارتی مربوطه، شاهد ریشه کنی و مبارزه با این پدیده شوم اجتماعی باشیم و برای این مقوله راهکار مدبرانه ای اتخاذ گردد.
این بازیگر اظهار امیدواری کرد که در دولت تدبیر و امید واقعا کارها فقط به عناوین نمادین مثل سفیر و کنسول یا عناوین دیگری خلاصه نشود بلکه باید نگاه های فرهنگی و هنری تیزبین را بکار بست.
 
الهام حمیدی و پوریا پورسرخ
 
وی در بخش پایانی صحبت هایش گفت:خیلی خوشحالم که تا کنون توانسته ام علی رغم کار حرفه ایم در نقش ها و حضورهای مختلف، حتی در یک سکانس عامل مصرف سیگار و دخانیات نباشم و این موضوع اعتقاد قلبی من است.
 
پوریا پورسرخ خطاب به جوانان و اعضای این خیریه گفت:موفقیت و پیروزی فقط و فقط پولدار شدن، فوتبالیست شدن و یا بازیگر شدن نیست بلکه یک اجتماع پویا و سالم به مشاغل بسیاری نیاز دارد که هر کدام از شما می توانید با هدف، برنامه ریزی و شناسایی توانایی های خود به بهترین های شغلی در جامعه دست یابید و هر یک طراح ، نصاب،نجار و یا تراشکار مفید برای جامعه باشید.
این خیریه به همت جمعی از خیرین با محوریت پرداختن به امور خیریه برنامه ریزی خاص و خصوصا برای سامان دهی دختران و پسران جوان بی سرپرست و بدسرپرست در جامعه آغاز به کار کرده است.
در این برنامه حدود هشتاد نفر از گروه مذکور که متشکل از جوانان دختر و پسر رده سنی 16 تا 25 سال بودند، به عنوان طرح آزمایشی در گام نخست، تحت کنترل و حمایت خیریه روشنای امید قرار گرفتند و یاوری مدیر عامل آن نیز توضیحاتی درباره ی این بنیاد ارائه داد.
 

الهام حمیدی و پوریا پورسرخ سفیر خیریه روشنای امید شدند + عکس

5125
این مطلب مفید بود ؟1250
برگرفته از ایسنا-/ف
وبگردی