امید نعمتی

آغاز همکاری امید نعمتی خواننده گروه پالت با رامید جوان

تاریخ انتشار : 28 آذر 1396کد مطلب : 61526زمان مطالعه : 6 دقیقه
امید نعمتی خواننده گروه پالت در یک گفتگو از آغاز همکاری با گروه رامبد جوان در خندوانه و اجرای آلبومش در جشنواره فجر گفت.

همکاری امید نعمتی خواننده گروه پالت با خندوانه ای ها

اغلب ما امید نعمتی را با گروه پالت و حضورش در برنامه خندوانه می شناسیم اما اگر از مخاطبان سریال های تلویزیون نیز باشید هرشب صدای امید نعمتی را در تیتراژ سریال لیسانسه ها میشنوید. امید نعمتی خواننده گروه پالت برای اولین بار در تدارک آلبومی است که قرار است در جشنواره فجر رونمایی شود. این خواننده جوان موسیقی پاپ کشورمان پای گفتگوی ما نشست و از فعالیت این روزهایش در دنیای موسیقی گفت.

امید نعمتی این روزها مشغول چه کاری است

امید نعمتی خواننده موسیقی پاپ درباره فعالیت های خود در عرصه هنر گفت:در چند سال اخیر در حال آماده کردن آلبوم اولم هستم که به زودی منتشر و در جشنواره موسیقی فجر اجرا می شود و پس از آن به دنبال اجراهای متعدد هستم.

وی افزود:همکاری من با "گروه پالت" نیز ادامه دارد و در حال ساختن قطعات جدید هستیم تا یکی پس از دیگری آن ها را منتشر کنیم.

این خواننده درباره قطعات آلبوم خود و کسانی که در ساخت آن همکاری داشته اند اظهار کرد:دو قطعه به اسم "فراموشی ها" و "پریشانی" منتشر شده و شعرهای آن نیز از شاعران معاصر مثل اخوان ثالث، رهی معیری و حسین منزوی است. نوازنده های مختلفی از گروه های متعدد موسیقی که هم نسل خودمان هستند مثل گروه داماهی، چارتار و بمرانی در آلبوم جدیدم همکاری کرده اند، بنده خواننده هستم و هر آهنگی بنا به سازهایی که احتیاج داشته نوازنده خودش را داشته است.


امید نعمتی

امید نعمتی خواننده جوان گروه پالت

نعمتی درباره حضور گروه "پالت" در جشنواره موسیقی فجر بیان کرد:گروه "پالت" در حال ساخت آلبوم جدیدشان هستند به همین دلیل در این جشنواره شرکت نمی کنند اما بنده با آلبوم اولم در این جشنواره حضور دارم.

وی درباره آلبوم جدید گروه "پالت" توضیح داد:در حال آماده سازی آلبوم سوم گروه "پالت" هستیم، سال گذشته آلبومی تصویری شامل 5 قطعه از قطعات گذشته را به اسم "تمام ناتمام" منتشر کردیم. تلاش می کنیم که در راستای کارهای قبلی بتوانیم تحول جدیدی در آثار گروه و در موسیقی ایجاد کنیم. اعضای گروه تلاش زیادی می کنند که قطعات مناسب و خوبی ساخته شود و بنده نیز روی شعرها و ملودی ها کار می کنم. قطعات چون در مرحله ساخت قرار دارد هنوز اسمی برایشان انتخاب نشده است.

خواننده سریال "لیسانسه ها" درباره کسانی که در ساخت آلبوم سوم گروه "پالت" همکاری دارند اظهار کرد:افرادی که در آلبوم های قبلی همکاری داشته اند در آلبوم سوم نیز حضور دارند. روزبه، فرامرز و مهیار طهماسبی و کاوه صالحی اعضای اصلی گروه پالت هستند و سردار سرمست، امین طاهری و دارا دارایی در این آلبوم با ما کار خواهند کرد.

نعمتی درباره کنسرت خود و گروه "پالت" در برج میلاد افزود:باید ببینیم چه زمانی را می توانیم برای اجرا در برج رزرو کنیم اما سعی می کنیم که بعد از آماده شدن و انتشار آلبوم سوم گروه "پالت" در برج میلاد کنسرت برگزار کنیم که پیش بینی من این است که برای فروردین یا اردیبهشت 97 این اتفاق خواهد افتاد.

وی به علاقه اش به برگزاری کنسرت های استانی اشاره و بیان کرد:از مردم استان های مختلف که نیازمند کنسرت هستند پیام های مختلفی گرفتم اما شهرهای اصفهان و تبریز علاقه بیشتری نشان دادند. در جاهای مختلف ایران به ویژه اهواز دوست داریم کنسرت برگزار کنیم، هر زمان فرصت و امکان برگزاری پیش آید حتماً کنسرت های استانی را برگزار خواهیم کرد.

این خواننده در ادامه درباره شرایط برگزاری کنسرت در شهرستان ها تصریح کرد:کنسرت در شهرستان ها بستگی به وجود سالن و مراحل صدور مجوز دارد. تحقق این موارد در کنار هم موجب برگزاری کنسرت می شود اما متاسفانه برخی از شهرها سالن ندارند. معضل نبود سالن در شهرستان ها همیشه وجود دارد، در این میان برخی شهرها نیز سالن دارند اما چون قبلا رزرو شده است مشکلات زیادی برای اجرا به وجود می آید به عنوان نمونه ما در شهر رشت مجبور شدیم در یک سالن عروسی اجرا داشته باشیم که صدا کیفیت بسیار بدی داشت. دوست نداریم مخاطب ما تجربه بدی از اجرای ما داشته باشد بنابراین همیشه روی کیفیت کار تأکید داشته ایم تا موسیقی و صدای خوب به گوش مخاطب برسد.


 امید نعمتی

امید نعمتی با آلبوم جدیدش در جشنواره فجر

نعمتی به کیفیت گروه "پالت" در دنیای موسیقی پرداخت و افزود:اعضای گروه در دانشگاه درس موسیقی خوانده اند و دانش آموخته این رشته هستند. علاقه زیادی داریم که روی کیفیت موسیقی، هارمونی، کنترپوان و موارد مربوط به موسیقی تمرکز کنیم و به نحو احسن اثر موسیقیایی به مخاطب ارائه دهیم. جوان های زیادی موسیقی جدی تر و متعالی تر کار می کنند و فکر می کنم به تدریج سلیقه موسیقیایی مردم هم بالا رود.

نعمتی درباره وضعیت موسیقی این روزها در مقایسه با علم موسیقی توضیح داد:در موسیقی پاپ به لحاظ آکادمیک به شدت مشکل وجود دارد، دور هم می نشینند، یک بیت الکترونیک 6 و 8 هم در آن می گنجانند و معتقدند مردم دوست دارند و استقبال می کنند. ناگهان همه کسانی که در این عرصه مشغولند همین کار را می کنند، به موسیقی به شکل درست آن پرداخته نمی شود و این وضعیت خوب نیست.

وی با اشاره به دانلودهای قطعات موسیقی بدون توجه به خواننده و خالق اثر و تاثیرات آن بیان کرد:با وجود چنین وضعیتی تولید کنندگان قطعات موسیقی آثار ارزان تولید می کنند و به همین دلیل کیفیت موسیقی اُفت می کند. اگر خواننده کامپیوتر داشته باشد، یک قطعه بخواند، بیت 6 و 8 بگذارد و ویژگی های معروف و متداول در موسیقی را در قطعه به کار گیرد آن قطعه شنیده می شود اما من معتقدم این وضعیت خوب نیست. ضبط کردن یک آلبوم خوب هزینه دارد، برای این که صدای سازها ضبط شود ساعت های زیادی صرف استودیو می شود، بعد از آن ساعات زیادی باید میکس و مستر انجام شود تا آلبوم با کیفیت خوب آن گونه که سزاوار است به دست مخاطب برسد. فکر می کنم این گونه دانلود کردن به تولید و کیفیت موسیقی کشور ضربه می زند، برای این که موسیقی بهتری به دست ما برسد باید از تولید موسیقی داخلی و با کیفیت حمایت شود.

 

این خواننده درباره نقش خواننده در سطح سلیقه مخاطب اظهار کرد:خواننده باید موسیقی خوب و با کیفیت گوش دهد، وقتی خوانندگان ما موسیقی بد گوش می دهند، موسیقی پاپ وارداتی گوش می دهند که هیچ جای دنیا اعتبار ندارد و شاید صرفا به لحاظ اقتصادی چرخ آن می گردد نمی توان انتظاری از مخاطب داشت. در همه چیز و هر عرصه ای وقتی پول حاکم شد کیفیت را از دست داده و نابود می شود.

نعمتی به همکاری خود با رامبد جوان در سری جدید برنامه خندوانه اشاره کرد و افزود:در سری گذشته با جوان صحبت کردیم که یک آهنگ اختصاصی برای برنامه "خندوانه" ساخته شود اما باید او تولید را شروع کند و ببینیم که چه کاری با هم می توانیم انجام دهیم. با توجه به دوستی ام با رامبد جوان همیشه هر کمکی باشد انجام می دهم.


امید نعمتی و رامید جوان

امید نعمتی همکار رامبد جوان میشود

وی خاطرنشان کرد:وقتی ارتباط وجود دارد همکاری طبیعی است به عنوان نمونه ارتباط من با سروش صحت که به تیتراژ لیسانسه ها منجر شد. رامبد جوان و من در دو عرصه مختلف سینما و موسیقی فعالیت داریم اما مثل هم فکر می کنیم. همکاری با سروش صحت و رامبد جوان اتفاقات خوبی برایم رقم زده است و دوست دارم همکاریمان ادامه داشته باشد.

 امید نعمتی

امید نعمتی در کنار هوتن شکیبا و نوید محمدزاده

امید نعمتی خواننده جوان موسیقی تلفیقی کشورمان است که این روزها به عنوان خواننده در گروه پالت فعالیت میکند . امید نعمتی یکی از خوانندگانی است که در دوران فعالیتش با گروه دنگ شو، صدایش طرفداران زیادی پیدا کرد. او که سال ها فعالیت با گروه های مختلف را در کارنامه خود دارد با گروه جدیدش ( گروه پالت ) که حسابی هم گل کرده در حال کار است.

آغاز همکاری امید نعمتی خواننده گروه پالت با رامید جوان

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
برگرفته از خبرگزاری میزان _تبیان / م.ف
وبگردی