انتخاب جنسیت فرزند
پسر دار شدن یا دختر دار شدن از نظر علمی تنها به مرد بستگی دارد، اما برخی پزشکان علوم تغذیه معتقد هستند که با استفاده از روش هایی می توان جنسیت فرزند را تعیین نمود.

حقایقی در مورد انتخاب جنسیت فرزند قبل از بارداری

از نظر علمی دختر دار شدن و یا پسر شدن فرزند تنها به مرد بستگی دارد زیرا تنها مرد است که دو کروموزوم جنسی Y و X را دارد. اما برخی از پزشکان علوم تغذیه نقش زنان را نیز در پسر دار شدن و یا دختر دار شدن کمرنگ نمی دانند و معتقدند با روشهایی می توان جنسیت فرزند را تعیین نمود. در این بخش از نمناک روشهای انتخاب جنسیت قبل از بارداری را آورده ایم. باید بدانید همه این روش ها نسبی هستند و تنها روش های آزمایشگاهی قطعی می باشند.

پسر یا دختر شدن فرزند بستگی به مرد دارد

مردان دارای اندام جنسی مردانه و زنان دارای اندام جنسی زنانه هستند. اندام جنسی مردانه اسپرم تولید می کند و اندام جنسی زنانه تخمک. سلول جنسی زن حاوی 2 کروموزوم X می باشد که می تواند یکی از این کورموزوم ها را به فرزند بخشد اما سلول های جنسی مرد2 نوع کروموزوم جنسی Y وX دارند.
در صورتی جنین دختر می شود که اسپرم حاوی X به تخمک وارد شود از آنجایی که تخمک نیز حاوی کورموزوم X است ، جنین دختر خواهد شد. اما اگر اسپرم حاوی کروموزوم Y موفق به نفوذ در تخمک شود، جنین پسر می شود بنابراین تعیین جنسیت جنین به اینکه کدام نوع اسپرم X یا Y با تخمک حاوی کروموزوم X ترکیب شود، بستگی دارد.
بنابراین پسر یا دختر شدن فرزند بستگی به مرد دارد نه زن و این مرد است که با دو نوع کوروموزوم خودش مشخص می کند که جنین پسر باشد یا دختر ، شانس پسر یا دختر شدن جنین در شرایط ایده آل 50 - 50 است و پسر یا دختر شدن جنین بستگی به این دارد که در موقع لقاح کدام اسپرم خودش را زودتر به تخمک برساند تا آن را بارور سازد. با توجه به نظرات کارشناسان طب نوین و سنتی نقش خانم ها نیز در پسر یا دختر شدن جنین بی اهمیت نیست.
انتخاب جنسیت فرزند

روش هایی برای پسردار یا دختر دار شدن

امروزه می توانیم با برخی از روش ها شانس پسر دار شدن یا دختر دار شدن را افزایش دهیم ، این روش ها عبارتند از :

1- روش تغذیه ای

پیروی از رژیم غذایی مخصوص برای به دست آوردن فرزند پسر یا دختر از زمان های قدیم معمول بود. در روش تغذیه مادر با خوردن برخی از غذاها سدیم و پتاسیم را افزایش داده و کلسیم و منیزیم را کم می کند تا پسر دار شود. در این روش متابولیسم تخمک و به خصوص لایه خارجی آن تغییر می کند و اسپرماتوزوئید های حامل جنسیت پسر به طرف تخمک جذب می شوند.
برای جذب اسپرماتوزوئید جنسیت دختر به وسیله تخمک ، باید مادر غذاهایی بخورد که میزان کلسیم و منیزیوم خون بالا برود و میزان پتاسیم و سدیم خون پایین بیاید. برای تعیین جنسیت جنین به روش تغذیه ای ، مادر فقط لازم است به مدت سه ماه و به خصوص در ماهی که لقاح صورت می گیرد این غذاها را مورد استفاده قرار دهد.
برای دختر دار شدن زوجین باید یک ماه قبل از بارداری نمک را از غذاهای خود حذف کنند زیرا نبود نمک در غذاها باعث افزایش فعالیت های غدد فوق کلیوی می شود و ترشح هورمون غشای فوق کلیویمی شود.
مواد غذایی حاوی سدیم :نمک طعام ، غذاهای دریایی ، گوشت ، تخم مرغ ، شیر ، جگر گوساله ، هویج ، اسفناج
منابع غذایی حاوی پتاسیم :گوشت ، غلات ، میوه ها و سبزی ها
غذاهای حاوی کلسیم :شیر، ماست ، بستنی ، شلغم ، بادام و ساردین
منابع غذایی حاوی منیزیم :قهوه ، کاکائو ، غلات ، سبزی ها ، مخمر آبجو ، سویا ، چغندر ، گردو ، جوانه گندم
خانمی که می خواهد صاحب فرزند پسر شود بهتر است قبل از لقاح، مقداری میوه توت فرنگی بخورد تا ترشح دهانه رحم او قلیایی شده و کروموزوم های دختر از بین برود.
مصرف مواد غذایی مانند مرکبات، زردآلو، آناناس، موز، خرما، انجیر، خربزه، حبوبات، کنگرفرنگی، گوجه فرنگی، ذرت، سیب زمینی، سبوس، کنسرو ماهی، ژامبون، کره، نوشابه گازدار و... موجب پسر شدن جنین می شود.
تغذیه زنان باردار

2- روش زمان بندی مقاربت ( تعیین زمان تخمک گذاری)

اگر مقاربت در حوالی زمان تخمک گذاری انجام شود نوزاد پسر می شود زیرا ترشحات دهانه رحم در زمان تخمک گذاری قلیایی تر، رقیق تر و ارتجاع پذیرتر است و این شرایط سبب بهتر شدن حرکت اسپرم های Y می شود.
برای دختر دار شدن باید لقاح چند روز قبل از تخمک گذاری انجام شود. اسپرم حاوی کروموزوم X بزرگ تر و قوی تر است؛ بنابراین می تواند زمان طولانی تری زنده بماند.

3- روش شستشوی مهبلی ( واژن)

برای دختردار شدن پیش از مقاربت باید واژن اسیدی باشد بنابراین مادر باید قبل از مقاربت واژن را با سرکه بشوید. برای این کار 2 قاشق غذاخوری سرکه سفید را با یک چهارم لیوان آب مخلوط کنید و با آن واژن را بشویید. برای اسیدی ماندن محیط زن باید از هیجان جنسی دوری کند.
برای پسردار شدن خانم باید یک ربع قبل از مقاربت واژن خود را با ترکیب 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک لیوان آب بشوید تا محیط قلیایی شود و شانس تولد نوزاد پسر بیشتر گردد.
4- روش زمان بندی ماهیانه مقاربت
5- روش تعیین میزان اسپرم
6- روش نشاندار کردن لیزری گامتها
7- روش PGD – IVF
روش پسردار شدن

طب سنتی و تاثیر آن در تعیین جنسیت

در طب سنتی اعتقاد بر این است که خوردن خوراکی های دارای طبع گرم توسط مادر سبب پسر شدن جنین و مصرف خوراکی های دارای طبع سرد سبب دختردار شدن می شود.
برای پسر دار شدن بهتر است زن و مرد مواد غذایی مانند حلیم های تهیه شده از گندم، برنج، لوبیا، نعناع، پیاز، سیر تازه، پسته، مویز سرخ، گندم و نخود چرب شده و تفت داده، انجیر، انگور شیرین، روغن کنجد، روغن بادام و خوراکی های شیرین مانند شیره خرما مصرف کنند.
در برخی از متون طب سنتی آمده است مصرف روزانه 2 عدد خرما بعد از یکی از وعده های غذایی نیز شانس تولد پسر را افزایش می دهد.
مصرف خوراکی هایی مانند کرفس، پیاز، اسفناج، کاکائو، پروتئین میگو، ماهی و غذاهای دریایی، شیر و لبنیات ، پرهیز از مصرف غذاهای خوش نمک به تولد نوزاد دختر کمک می کند.

تاثیر وضعیت دخول بر جنسیت فرزند

نوع آمیزش نیز بر جنسیت فرزند تاثیر دارد. دخول از پشت بهترین وضعیت برای داشتن فرزند پسر است زیرا دخول عمیق تر صورت می گیرد و اسپرم مردانه نزدیک به دهانه رحم قرار می گیرد.
انتخاب جنسیت فرزند

توجه به ارگاسم زنان برای تعیین جنسیت فرزند

ارگاسم زودتر زن، ترشحات قلیایی واژن را افزایش می دهد. این ترشحات قلیایی واژن اسپرم را به سمت دهانه رحم به پیش می راند و در این حالت کروموزوم Y شانس بیشتری برای بارور کردن تخمک دارند بنابراین رسیدن بانوان به نقطه اوج پیش از رسیدن آقایان به نقطه اوج، برای پسردار شدن بهترین حالت ممکن است. برای داشتن فرزند دختر بانوان نباید به نقطه اوج برسند زیرا با قلیایی شدن محیط جایگاه مطلوب اسپرم زنانه کاهش خواهد یافت.

نقش فصل های سال برای تعیین جنسیت فرزند

برای اینکه دارای فرزند دختر شوید بهتر است در فصل بهار (فروردین) اقدام به فرزندآوری نمایید. برای پسر دار شدن بهتر است در فصل پاییزاقدام به فرزندآوری نمایید.
انتخاب جنسیت فرزند

برای پسر دار شدن خونسرد باشید

خانم هایی که همیشه نگران و مضطرب هستند بیشتر احتمال دارد که صاحب دختر شوند اما زنانی که خونسرد و آرام هستند ، شانس پسر دار شدنشان بیشتر است. احتمال دختر دار شدن زنان پراسترس و نگران 75درصد بیشتر از زنانی است که خونسرد و آرام هستند.

روش انتخاب جنسیت فرزند قبل از بارداری

4.5655
این مطلب مفید بود ؟59560
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : تعیین جنسیت
وبگردی