انتخاب شال
انتخاب شال و روسری مناسب به غیر از اینکه تاثیر زیادی در تیپ شما میگذارد میتواند در زیبایی چهره تان هم اثرگذار باشد.

راهنمای انتخاب شال و روسری

انتخاب شال و روسری تنها برای پوشاندن موها اهمیت ندارد بلکه یک اصل مهم در جذابیت و زیبایی شما محسوب می شود پس بهتر است با دانستن نکات اصلی انتخاب شال و روسری با توجه به فرم صورت خود خرید کنید.

تنوع در روسری هایی که انتخاب می کنید به سادگی می تواند تفاوت دلخواه را در ظاهرتان ایجاد کند و نکته مهم تر اینکه اگر به قدر کافی در انتخاب آنها سلیقه به خرج بدهید به راحتی و با کمترین هزینه می توانید هر روز با ظاهری کاملاً متفاوت تر از روز قبل ظاهر شوید.

انتخاب شال

انتخاب شال و روسری مناسب فرم صورت


این مهم است که چه وقتی سراغ چه شال هایی بروید. روسری و شال های نخی که اتفاقاً این روزها می توانید سراغ شان را از همه روسری فروشی ها بگیرید به خاطر سبکی، خنکی و رنگ های روشن و آرامی که دارند. یادتان باشد در انتخاب رنگ های گرم و تند عجله نکنید و آنها را بگذارید برای روزهای گرم تابستان. البته این پیشنهاد ماست شما در انتخاب مختارید! نکته مهم تر اینکه هزینه ای که برای این شال های نخی پرداخت می کنید به طور میانگین بین 30 تا 60 هزار تومان متغیر است، بنابراین می بینید که این ترفند هم زیرکانه است هم مقتصدانه!

نخستین چیزی که در انتخاب شال و روسری به ذهن خطور می کند رنگ و طرح آن است. وقت خرید ناخودآگاه سراغ انتخاب هایی می رویم که رنگ و نقش شان جذب مان می کنند و در نهایت ممکن است به هماهنگی رنگ روسری که می پوشیم با مانتو یا لباس مان فکر کنیم؛ غافل از اینکه انتخاب شال و روسری هم برای خودش قواعدی دارد؛ نه تنها رنگ بلکه طرح روسری که می پوشیم باید با فیزیک چهره ما هماهنگ باشد. بنابراین بهتر است قبل از اینکه مجذوب طرح و رنگ شوید به قواعد روسری پوشیدن هم فکر کنید.

انتخاب شال

انتخاب شال و روسری مناسب

اگر جزو آن دسته از بانوانی هستید که صورتی ظریف و کشیده دارید بهتر است سراغ روسری هایی با خط افقی بروید. وقتی این روسری ها را از وسط تا می کنید خطوط افقی حالت مورب به خود می گیرند در نتیجه با خطای دیدی که ایجاد می کنند چهره شما را پرتر نشان می دهند!

یادتان باشد طرح روسری که شما می پوشید با ابعاد چهره تان ارتباط مستقیم دارد. اگر صورتی گرد یا مستطیلی دارید می توانید سراغ روسری هایی بروید که نوارهای پهن و کشیده دارند. نوارهای پهن این سبک روسری بعد از اینکه آن را از وسط تا می کنید کاملاً به صورت عمودی روی سر شما قرار می گیرند؛ نتیجه اینکه با خطای دیدی که ایجاد می کنند چهره شما را کشیده تر نشان می دهند.

اگر دوست دارید روسری که انتخاب می کنید چهره شما را ظریف تر نشان دهد باید دنبال طرح های ظریف باشید. یادتان باشد ظرافت به هیچ عنوان به معنای خلوت و ساده بودن روسری شما نیست، چراکه وقتی روسری را با طرح های ظریف انتخاب می کنید هر چقدر هم شلوغ و پر نقش نگار، اصلاً لازم نیست نگران درشت به نظر آمدن چهره تان باشید.

درست برخلاف توصیه قبلی اگر می خواهید چهره تان درشت تر به نظر بیاید باید سراغ مدل هایی بروید که در طراحی آنها نشانی از ظرافت نیست. استفاده از نوارهای پهن و بدون قاعده، یا همان نقش های گل درشت خودمان باعث می شود تا ظرافت بیش از حد چهره شما چندان به چشم نیاید.

اگر روسری هایی با زمینه روشن به خصوص رنگ سفید را ترجیح می دهید باید یک نکته کوچک را هم در نظر بگیرید، آن هم اینکه نقش و نگار و طرح به کار رفته در روسری شما از میان رنگ های گرم انتخاب شده باشد. این ترفند باعث می شود چهره شما سرد و بی روح به نظر نیاید.

انتخاب شال و روسری برای صورت های گرد و کشیده

4.715
این مطلب مفید بود ؟141
برگرفته از بانو -/ح
برچسب : مدل شال
وبگردی