انفجار گاز

انفجار گاز یک کشته و 9 زخمی برجای گذاشت

تاریخ انتشار : 30 فروردین 1400کد مطلب : 62742زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، از انفجار مرگبار یک منزل مسکونی در روستای کیان آباد شیراز با یک کشته و 9 مصدوم خبر داد.

ایسنا: محمدهادی قانع بامداد دوشنبه 30 فروردین به خبرنگاران گفت:در ساعت 21 و 45 دقیقه یکشنبه شب 29 فروردین حادثه انفجار در یک ساختمان مسکونی به سامانه 125 اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان دو ایستگاه 17 و 6 را به محل حادثه واقع در کیان آباد خیابان موعود اعزام کرد.
او با بیان اینکه اولین گروه از آتش نشانان سریعا بعد از اعلام حادثه به محل رسیدند، گفت:با حضور عوامل آتش نشانی در محل مشاهده شد که حادثه در یک ساختمان دو طبقه مسکونی رخ داده و کانون آن نیز انفجاری بوده که بر اثر نشت شدید گاز از سیلندر 11 کیلویی در مجاورت اجاق رخ داده و موجب آتش سوزی و انفجار لحظه ای طبقه دوم منزل مسکونی شده است.
قانع با بیان اینکه آتش نشانان با تقسیم شدن به دو گروه اقدام به اطفای حریق و نجات افراد کردند، گفت:یک گروه از آتش نشانان اقدام به اطفای حریق و ایمن سازی محل کرده و دقایقی بعد موفق به اطفای کامل آتش شدند و ساکنین سریعا توسط گروه دوم از میان دود و خطر به خارج از منزل انتقال یافتند.
او عنوان کرد:متاسفانه خانواده 10 نفره ساکن در این منزل شامل دو خانم جوان، یک آقا و هفت بچه یک تا هفت ساله به شدت دچار سوختگی شدند.
او اضافه کرد:براساس مشاهدات دو کودک در وضعیت وخیمی بودند که یکی از آنان به دلیل شدت سوختگی جان خود را از دست داد.
قانع اضافه کرد:با خروج ساکنین از میان شعله های آتش وانتقال به محل امن توسط تیم های آتش نشان، مصدومان سریعا به بیمارستان منتقل شدند.
او گفت:بررسی اولیه کارشناسان حاکی از آن است که نشت گاز و ایجاد شعله سبب وقوع این حادثه شده است، اما تحقیقات و بررسی های تکمیلی پس از اتمام عملیات آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/م

 

انفجار گاز یک کشته و 9 زخمی برجای گذاشت

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی