انگشتر خوش شانسی

انگشتر خوش شانسی کدام می باشد؟

کد مطلب : 30296تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
انگشتر خوش شانسی که از سنگهای گرانبها درست شده اند بسیار زیبا و ارزشمندن ,کسی که انگشتر خوش شانسی به دست میکند امید دارد که خداوند عاقبت او رابا امن و ایمان به پایان برساند.

انگشتر خوش شانسی کدام است ؟

پیامبر(ص)و امامان معصوم (ع) در احادیث بسیاری از خواص وخوش یمنی سنگهای مختلف برای نگین انگشتر گفته اند که در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم.

 

انگشتر

انگشترهای خوشبختی

1. حسین بن عبدالله گفت:از پیامبر(ص) پرسیدم:آیا می توان نگین سنگ زمزم به دست نمود؟

فرمود:بله، ولی در وقت وضو گرفتن آن را از دست بیرون آورد. 

2. احمد بن محمد گفت:امام (ع) را که انگشتری عقیق به انگشت داشت دیدم سپس انگشتر خود را از دست بیرون آورد و در دست من گذاشت و فرمود:نظرت در مورد این چیست؟ گفتم:خیلی خوب است.

فرمود:از آن هنگامی که این انگشتر را به انگشت نموده ام نعمات زیادی از طرف خدا به من رسیده است، آن را دوست دارم و هنگامی که می خواهم وضو بگیرم آن را از دست خود بیرون می آورم، یک شب که طواف می نمودم آن را از انگشت خود بیرون آوردم و به دستم گرفتم ولی از دستم افتاد، بر روی زمین آن را جستجو می کردم که فردی نزد من آمد و گفت:دنبال چه هستی؟ گفتم:انگشترم افتاده است. آن مرد دست خود را به طرف زمین برد و گفت:انگشتر این جاست و آن را به من داد. 

3. پیامبر(ص) فرمود:به انگشت نمودن انگشتر یاقوت باعث از بین رفتن فقر می شود، و فردی که انگشتر عقیق به دست نماید امید است که عاقبت به خیر شود. 

4. معاذ از امام علی(ع) روایت کرده که ایشان فرمود:فردی که انگشتر عقیق به انگشت نماید خدا عاقبت او را با امن و ایمان به پایان می رساند. 

5. از امام صادق(ع) روایت است که ایشان فرمود:انگشتر عقیق به انگشت نمایید که عقیق اولین کوهی است که به ربوبیت خداوند و نبوت پیامبر (ص) و وصایت امام علی (ع) اقرار نموده و آن کوهی است که خداوند عزّ و جل با موسی(ع) گفتگو کرد و فردی که با انگشتر عقیق نماز بخواند پاداش وی چهل برابر کسیست که انگشتر، به غیر از آن به دست کند. 

6. سلیمان اعمش گفت:با امام صادق(ع) در خانه منصور بودیم، مردی که شلاق خورده بود از خانه بیرون آمد. امام (ع) فرمود:ای سلیمان! به نگین انگشتر او نگاهی بیانداز. عرضه داشتم:ای پسر رسول خدا (ع)! نگین انگشترش غیر از عقیق است، سپس فرمود:ای سلیمان ! اگر نگین انگشترش عقیق بود تازیانه نمی خورد. 

گفتم:ای پسر رسول خدا (ع)! بیشتر توضیح بده، فرمود:ای سلیمان! نگین عقیق نسبت به کشته شدن امنیت می دهد. گفتم:ای پسر رسول خدا! بیشتر توضیح بده، فرمود:خداوند عزّ و جل، دوست می دارد دستی که به سوی ایشان برای دعا بالا می آید انگشتری عقیق بر آن باشد. گفتم:ای پسر رسول خدا! بیشتر توضیح بده.

فرمود:خیلی عجیب است کسی که به دست خود انگشتر عقیق داشته باشد و دینار و درهم هایی نداشته باشد. گفتم:ای پسر رسول خدا! بیشتر توضیح بده.

فرمود:آن نگهبانی از هر بلاست. گفتم:ای پسر رسول خدا! بیشتر توضیح بده.فرمود:آن امان از فقر است. گفتم:ای پسر رسول خدا اجازه می دهید این گفته را از قول جدتان امام حسین(ع) و امام علی(ع) نقل نمایم؟ فرمود:بله! 

7.مام صادق(ع) فرمود:هر کس نقره با نگین عقیق به دست کند فقیر نمی شود و چیزی جز خیر به او نمی رسد. 

8.مام علی(ع) فرمود:انگشتر عقیق به انگشت نمایید که برای شما مبارک است و از هر بلایی در امنیت خواهید بود. 

9.امام صادق(ع) فرمود:مردی نزد پیامبر(ص) شکایتی آورد که راهزن به او حمله کرده است. ایشان فرمود:مگر انگشتر عقیق به انگشت نداشتی؟ این انگشتر از هر بدی نگاه می دارد. 

10.امام باقر(ع) فرمود:کسی که انگشتر عقیق به انگشت کند مادامی که این انگشتر به دست اوست نیکی به او روی می آورد و آن از طرف خدا نگاهبان او خواهد بود. 

11.عبدالرحمن قصیر گفت:حاکم به دنبال مردی از آل علی(ع) فرستاد، امام صادق(ع) متوجه شد و فرمود:انگشتری عقیق به دنبال او بفرستید، انگشتر را فرستادند و سختی به او نرسید. 

12.عبدالمومن انصاری گفت:از امام صادق(ع) شنیدم که فرمود:دستی که انگشتر فیروزه به انگشت داشته باشد به فقر دچار نمی شود. 

13.علی بن مهزیار گفت:به نزد امام کاظم(ع) آمدم، انگشتری فیروزه به انگشت ایشان دیدم که بر آن «الله الملک» نوشته بود، در حالی که به انگشتر نگاه می کردم امام(ع) فرمود:چرا نگاه می کنی؟ این سنگی است که جبرییل(ع) برای پیامبر(ص) از بهشت آورده و پیامبر(ص) آن را به امام علی (ع) بخشید و تو می دانی که اسم آن چیست؟ گفتم:فیروزه است. فرمود:این اسم فارسی است و می دانی اسم عربی آن چیست:گفتم:خیر! فرمود:ظفر است. 

14.مام علی(ع) فرمود:انگشتر جزع یمانی را به انگشت کنید که حیله شیطان متمرد را از شما می گرداند. 

15.مام صادق(ع) فرمود:بلور نگین خوبیست. 

16.پیامبر(ص) فرمود:انگشتر زبرجد را به انگشت کنید که راحتی ای است که در آن سختی نیست. 

17.همچنین ایشان فرمود:انگشتر زمرد، فقر را می برد.

18. و باز فرمود:کسی که انگشتر یاقوت زرد را به انگشتر خود کند دچار فقر نمی گردد. 

انگشتر خوش شانسی کدام می باشد؟

4.1177
این مطلب مفید بود ؟14631
1 نظر به ثبت رسیده است
فرزام1395-02-16
خیلی ممنون از کارشناسان سایت لطفا در مورد انگشر ها و احادیث پیرامون آن بیشتر مطلب با منبع نوشته شده بگذارید و در مورد سنگ درمانی و روش شارژ آنان بگویید.ممنون
288
وبگردی