اوتوپلاستی
اوتوپلاستی یک روش برای تغییر شکل یا اندازه گوش ها است که به عنوان یکی جراحی زیبایی گوش شناخته می شود، البته اوتوپلاستی می تواند بعد از رسیدن گوش ها به اندازه کامل خود انجام شود.

اوتوپلاستی چیست و چطور انجام میشود ؟

اوتوپلاستی - که به عنوان جراحی زیبایی گوش شناخته می شود ، روشی برای تغییر شکل ، موقعیت یا اندازه گوش ها است. اگر از این که اندازه گوش هایتان بزرگ است و یا از کناره های سرتان بیرون می زند ناراحت هستید، ممکن است بخواهید اوتوپلاستی انجام دهید و همچنین اگر گوش هایتان به خاطر آسیب و یا نقص مادرزادی بد شکل هستند می توانید اوتوپلاستی را در نظر بگیرید.

اوتوپلاستی می تواند در هر سنی بعد از رسیدن گوش ها به اندازه کامل خود انجام شود که معمولاً بعد از 5 سالگی به بعد تا بلوغ خواهد بود و در برخی موارد، جراحی در 3 سالگی هم انجام می شود.

اگر کودکی با گوش های برجسته و مشکلات شنوایی خاصی به دنیا بیاید، اگر بلافاصله پس از تولد انجام شود آتل ممکن است این مشکلات را با موفقیت اصلاح کند.

شما در این موارد عنوان شده در بخش سلامت نمناک می توانید اوتوپلاستی را در نظر بگیرید :

- اگر گوش یا گوش های شما خیلی دورتر از سرتان باشند

- اگر گوشتان نسبت به سرتان خیلی بزرگ است.

- اگر شما از جراحی قبلی گوش تان ناراضی هستید و معمولاً جراحی در هر دو گوش به منظور بهینه سازی تقارن صورت می گیرد.

اوتوپلاستی

هر آنچه باید درباره اوتوپلاستی بدانید

خطرات اوتوپلاستی:

اوتوپلاستی خطرات متعددی را به همراه دارد، از جمله:

- جای زخم :در حالی که زخم ها ثابت هستند اما احتمالاً پشت گوش ها و یا در چین های گوش ها پنهان خواهند شد.

- عدم تقارن در محل گوش. این می تواند در نتیجه تغییرات در طول فرآیند التیام رخ دهد. همچنین جراحی ممکن است عدم تقارن موجود از قبل را با موفقیت اصلاح کند.

- تغییرات در احساس پوست. در طول اوتوپلاستی، تغییر مجدد گوش می تواند به طور موقت بر روی احساس پوستی در ناحیه تأثیر بگذارد که به ندرت تغییرات دائمی است.

- مشکلاتی با بخیه. بخیه های مورد استفاده درجراحی ممکن است به سطح پوست برسد و نیاز به برداشتن آن وجود داشته باشد و این می تواند باعث التهاب پوست آسیب دیده شود و در نتیجه ممکن است شما نیاز به جراحی اضافی داشته باشید.

- اصلاح زیادی. اوتوپلاستی می تواند طرح های غیر طبیعی ایجاد کند که گوش ها را به عقب ببرد.

مانند هر نوع دیگری از جراحی های بزرگ، اوتوپلاستی خطر خونریزی، عفونت و واکنش منفی به بی حسی را ایجاد می کند و همچنین ممکن است واکنش آلرژیک به چسب جراحی و یا مواد دیگری که در طول یا بعد از عمل مورد استفاده قرار می گیرند ، داشته باشد.

چگونه می توان خود را آماده کنید:

- مشورت برای اوتوپلاستی

در ابتدا با یک جراح پلاستیک در مورد اوتوپلاستی صحبت خواهید کرد و در طی اولین بازدید، جراح پلاستیک شما این موارد را انجام خواهد داد:

- بررسی سابقه پزشکی. برای پاسخ به سوالاتی در مورد شرایط پزشکی فعلی و گذشته ، به ویژه عفونت های گوشی آماده باشید و در مورد هر نوع دارویی که مصرف می کنید صحبت کنید و یا اگر اخیراً هر نوع جراحی داشته اید را فراموش نکنید که ذکر کنید.

- تست فیزیکی. برای تعیین گزینه های درمانی، پزشک گوش هایتان را معاینه و بررسی خواهد کرد - شامل محل، اندازه، شکل و تقارن آن ها و نیز ممکن است از گوش شما برای سابقه پزشکی تان عکس بگیرد.

- توضیح انتظاراتتان. توضیح دهید که چرا می خواهید اوتوپلاستی انجام دهید و برای بعد از عمل به چه چیزی امید دارید و دقت کنید که ریسک ها و خطرات احتمالی را بدانید.

- غذا و دارو:احتمالاً برای جلوگیری از افزایش خونریزی آسپرین، دارو های ضد التهابی و برخی مکمل های غذایی را باید حذف کنید.

عکس اوتوپلاستی

مشورت برای جراحی زیبایی گوش یا اوتوپلاستی

سایر اقدامات احتیاطی قبل و بعد اوتوپلاستی :

سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون در پوست می شود و می تواند روند التیام را کند کند. اگر سیگار می کشید، پزشک توصیه می کند که سیگار کشیدن را قبل از جراحی و در طی بهبودی متوقف کنید و همچنین مطمئن شوید که چه کسی بعد از جراحی به خانه شما می آید و باید برای اولین شب ریکاوری با شما بماند.

چیزی که می توانید انتظار داشته باشید:

قبل از عمل اوتوپلاستی:

اوتوپلاستی را می توان در بیمارستان یا مرکز جراحی به صورت سرپایی انجام داد.

گاهی اوقات این روش با آرام بخش و بی حسی موضعی انجام می شود که تنها بخشی از بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد و در موارد دیگر، بی هوشی عموم ممکن است قبل از روند داده شود.

عمل اوتوپلاستی

قبل و بعد از اوتوپلاستی

در طول روند اوتوپلاستی:

روش های اوتوپلاستی براساس اینکه چه نوع اصلاح مورد نیاز است، متفاوت است. تکنیک مخصوص که جراح پلاستیک شما انتخاب می کند محل برش و زخم ناشی از آن را مشخص می کند.

پزشک شما ممکن است برش هایی را ایجاد کند:

در قسمت پشت گوشتان ممکن است پزشک غضروف و پوست اضافی را بردارد. او سپس غضروف را در موقعیت مناسبی قرار می دهد و با بخیه های داخلی آن را می بندد و برای بستن برش ها از بخیه های بیشتری استفاده می شود.

و این عمل معمولاً حدود دو ساعت طول می کشد.

بعد از عمل اوتوپلاستی:

پس از اوتوپلاستی، گوش هایتان برای محافظت و حمایت تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

احتمالاً کمی ناراحتی و خارش را احساس خواهید کرد. دارو های ضد درد را طبق توصیه پزشک خود مصرف کنید و اگر دارو مصرف کردید و ناراحتی شما افزایش پیدا کرد ، سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید.

برای صحیح نگه داشتن گوش هایتان ، از خوابیدن به پهلو اجتناب کنید و همچنین سعی کنید که فشار بیش از حدی بر روی برش ایجاد نکنید.. پوشیدن پیراهن و یا پیراهن دکمه دار با یقه شل را در نظر بگیرید.

همانطور که در بخش سلامت نمناک توضیح داده ایم چند روز پس از اوتوپلاستی، پزشکتان بانداژ را برمی دارد که به احتمال زیاد گوش های شما متورم و سرخ خواهند شد. برای دو یا شش هفته باید یک هدبند گشاد بزنید که گوش های تان را به مدت دو یا شش هفته پوشش دهد و این به شما کمک می کند که هنگام غلت خوردن ، گوش هایتان تکان نخورند.

در این باره با پزشک خود صحبت کنید که آیا لازم است بخیه هایتان کشیده شود یا نه. بعضی از بخیه ها به خودی خود جذب می شوند و سایرین پس از عمل باید در مطب پزشک کشیده شوند.

و در آخر حتما از پزشک خود بپرسید چه زمانی برای ازسر گرفتن فعالیت های روزانه مثل استحمام و فعالیت فیزیکی شما مناسب است.

قبل عمل اوتوپلاستی

دانستنی های قبل و بعد از جراحی اوتوپلاستی

نتایج عمل اوتوپلاستی:

بعد از برداشتن بانداژ ها، متوجه تغییر فوری در ظاهر گوش هایتان خواهید شد که این تغییرات دائمی هستند.

اگر از نتایج خود راضی نیستید، درباره احتمال انجام جراحی دوباره با جراح خود مشورت کنید.

جراحی اوتوپلاستی و زیبایی گوش + دانستنی های قبل و بعد

25
این مطلب مفید بود ؟23
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : mayoclinic / medicalnewstoday / ncbi / ceenta / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
برچسب : عمل زیبایی
وبگردی