لپ تاپ
اولین لپ تاپ ساخته شده در دنیا که نوعی انقلاب در عرصه تکنولوژی بود و به نوعی پدر لپ تاپ های موجود در بازار است را در سایت نمناک مشاهده کنید.

اولین لپ تاپ ساخته شده در جهان

 امروزه شاهد حضور پر افتخار کامپیوترهای شخصی و یا خانگی فراوانی در اطراف خود هستیم که بیشتر کارها توسط آنها و تنها با چند کلیک ساده انجام می شوند که به مرور لب تاپ ها در حال نازک و نازک شدن می باشند و می توانیم آنها در طی مسافرت های کوتاه و بلند با خودمان حمل کنیم. از این رو بی شک اختراع و تولید لپ تاپ ها از چه زمانی شروع شد؟ یا به عبارتی اولین لپ تاپ جهان چه نام دارد؟! اولین لپ تاپ جهان توسط چه برندی تولید شد؟!

اولین لپ تاپ جهان

این تعداد سوالات جز اصلی ترین سوالاتی هستند که ممکن است برای هر یک از شما همانند یک معمای بی پاسخ باشد. به همین دلیل ما قصد داریم در این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک شما را با اولین لپ تاپ جهان و مشخصاتش آشنا سازیم. همراه ما باشید.

نام اولین لپ تاپ جهان " اپسون HX-20 " یا " Epson HX-20 " است که اولین بار در تاریخ ژوئیه 1980 میلادی توسط آقای " Yukio Yokozawa " از کشور ژاپن معرفی و رونمایی شد و در طی دو سال اول با فروش چشمگیری روبرو شد.

اولین لپ تاپ جهان

جالب است بدانید اولین لپ تاپ جهان با دو نام " Epson HX-20 " و " HC-20 " شناخته شده است. مدتی پس از معرفی این لپ تاپ، توسط شرکت آمریکایی " Epson " با نام " Epson HX-20 " در سال 1981 میلادی در نمایشگاه " COMDEX " واقع در لاس وگاس رونمایی شد و توانست جلب توجه فراوانی را به همراه داشته باشد. 

اولین لپ تاپ

اولین لپ تاپ جهان به ابعاد یک برگه A4 و وزن 1.6 کیلوگرمی، 16 کیلوبایت رم و نمایشگری بسیار کوچک که تنها 4 خط را می توانست نشان دهد، معرضه شد که در مجله " BusinessWeek " به عنوان " چهارمین انقلاب در محاسبات " محسوب شد.  

لپ تاپ ، اولین لپ تاپ جهان + تصاویر

4.448
این مطلب مفید بود ؟426
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : لپ تاپ
وبگردی