اولین گوشی هوشمند
با نگاهی به تکنولوژی روز دنیا در صنعت گوشی، متوجه پیشرفت بسیار زیاد در این عرصه خواهیم شد. اما آیا تاکنون اولین گوشی هوشمند جهان را دیده اید؟

معرفی اولین گوشی هوشمند جهان

با مطالعه خبرهای روز دنیا، با گوشی های جدید که دارای فناوری روز دنیا هستند آشنا خواهیم شد که بدون شک نسبت به 4 سال گذشته تفاوت بسیار زیادی کرده اند. با این وجود شاید در سال های ابتدایی معرفی گوشی های ساده، طرفداران زیادی نداشتند، اما امروزه طرفداران گوشی ها از جمله گوشی های هوشمند به میزان زیادی افزایش یافته اند و این میزان توجه نیز در هر قشری از جامعه دیده می شود. اما آیا تاکنون پله اول شروع گوشی های هوشمند را مشاهده کرده اید؟ در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را با اولین گوشی هوشمند جهان آشنا سازیم. همراه ما باشید.

اولین گوشی هوشمند

اولین اسمارت فون جهان چه نام دارد؟

نام اولین گوشی هوشمند جهان، IBM Simon Personal Communicator می باشد که در سال 1992 میلادی، دقیقا 15 سال پیش از رونمایی اپل از آیفون رونمایی شد که در آن زمان با قیمت حدودا 899 دلاری به فروش می رسید. جالب است بدانید که این گوشی دارای یک نمایشگر 4.5 در 1.4 اینچی بود که برای استفاده از این صفحه نمایشگر، می بایست از قلم موجود در بسته محصول استفاده می کردید. بدون شک در نگاه اول، قطعا ابعاد بزرگ این گوشی نظر شما را به خود جلب کرده است که در مقابل تکنولوژی امروز غیرقابل قیاس می باشد چرا که برای حمل این گوشی به یک کیف مخصوص نیاز خواهید داشت.

گوشی هوشمند

با این وجود اولین گوشی هوشمند جهان به نام IBM Simon Personal Communicator، موفق به فروش رساندن بیش از 50 هزار نسخه شد. لازم به ذکر است که این گوشی هوشمند صرفا در چند ایالات آمریکا به فروش رسید چرا که توانایی زیادی به پشتیبانی از فاصله های دور را نداشت و این یکی از محدودیت های اصلی این گوشی هوشمند محسوب میشد. با این وجود از مهم ترین قابلیت های اصلی این گوشی می توان به دفترچه تلفن، ایمیل، تقویم، ساعت جهانی، هشدار قرار، ماشین حساب، نوشتن متن در نمایشگر و... اشاره کرد که باعث خاص و منحصر بفرد شدن آن شد.

معرفی اولین گوشی هوشمند جهان + تصاویر

4.283
این مطلب مفید بود ؟7013
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : تلفن هوشمند
وبگردی