اپوکسی چوب
بعد از مطالعه این مطلب به چوب های اضافه در گوشه انباریتان حتما به عنوان ضایعات نگاه نخواهید کرد !

 هر آنچه که باید از اپوکسی چوب بدانید 

 تکه چوب های پولساز

گاهی کنار انبار کارگاه یا حیاط خانه تان، تکه چوب هایی را دیده اید که کنار گذاشته شده اند. شاید هم دیده باشید نجارها، چوب های ناکارآمد را دور می ریزند. از این به بعد، به این چوب ها به دید مواد اولیۀ شروع یک کار نگاه کنید. مواد اولیه ای که با ارزان ترین قیمت در دسترس شماست و تابه حال به آن توجهی نمی کردید!

این تکه چو ب ها قابلیت تبدیل به آثار هنری منحصربه فرد را دارند؛ حتی می توانند به میز، صندلی، در و هر چیزی که در فکر شماست تبدیل بشوند؛ اما چطور ممکن است؟!

می خواهم ماده ای را معرفی کنم که این قدرت را دارد، می تواند تکه تکه ها را کنار هم جمع کند و ترکیبی زیبا خلق کند، با هر رنگی که دوست داشته باشید. نام این ماده رزین اپوکسی است.

اپوکسی چوب

رزین اپوکسی چیست؟

رزین اپوکسی از خانوادۀ رزین های دوجزئی است که شامل «پایۀ رزینی» و «هاردنر» می باشد. این دو جزء باید به نسبت مشخص، بنا بر فرمولاسیون و کاربرد آن، با یکدیگر مخلوط شوند و سپس روی سطح یا قالب دلخواه استفاده شود. نمی خواهم وارد مباحث شیمی شوم. همین قدر که بتوانید دو جزء را از یکدیگر تشخیص دهید و اصول اولیۀ کار را یاد بگیرید، کفایت می کند.

همان طور که گفتم این دو جزء باید به نسبت مشخص، طبق دستور کارخانۀ تولیدکننده، با یکدیگر مخلوط و داخل ظرف یا قالب دلخواه ریخته شود تا بعد از گذشت مدت زمان مشخص به نهایت سختی برسد و شکل قالب را به خود بگیرد.

این کل کاری است که می خواهیم انجام دهیم. حال در این بین، فوت وفن های بسیار مهمی وجود دارد که کار شما را از دیگران متمایز می کند و باعث جلوگیری از هدررفتن پول و وقت شما خواهد شد که در کتاب «تکه چوب های پول‍ساز» به این نکات مهم اشاره شده است.

مزایای استفاده از رزین اپوکسی

درصورتی که همه چیز طبق اصول و روش صحیح انجام شود، نتیجۀ کار رزینی خواهد بود که خصوصیات زیر را داراست:

 • چسبندگی عالی به سطح دارد؛
 • در برابر اسیدها و بازها مقاومت شیمیایی دارد که بسته به نوع رزین متفاوت است؛
 • مقاومت مکانیکی بسیار قوی ای خواهد داشت که بسته به نوع رزین متفاوت است؛
 • نارسانا و تا حدودی عایق جریان الکتریسیته است که البته می توان آن را رسانا کرد؛
 • چربی و انواع آلودگی از روی آن به راحتی پاک می شود؛
 • قابلیت ساب و جلادهی دارد.
 • قابلیت اضافه کردن پیگمنت های رنگی را دارد.

آموزش:6 راه برای حباب گیری رزین اپوکسی

رزین اپوکسی چوب

زمینۀ جدید کار با رزین اپوکسی، ساخت میز و اجسام دکوراتیو با تلفیق رزین اپوکسی و چوب است. این ماده شگفت انگیز و عالی و باکیفیت، جدای از کاربردهای فراوانی که در زندگی و صنعت دارند، تحولی بزرگ در محصولاتی که برای ساخت آنها از رزین اپوکسی استفاده می شود، بوجود آورده اند.

 زیبایی ای که این محصولات به خانه ها هدیه داده اند انکار ناپذیر است. تقریبا بازار تمام صنایعی که به تولیدات لوازم دکوراتیو مشغول هستند، پس از به بازار آمدن محصولات ساخته شده با رزین اپوکسی تحت الشعاع قرار گرفته اند. 

به قدری این محصولات جای خود را در میان متقاضیان پیدا کرده است که به زودی در هر خانه ای یک تکه از این وسایل ساخته شده با رزین اپوکسی دیده خواهد شد. در این میان میز رزینی به جهت زیبایی خاصی که دارد، بیشتر از بقیه در سلیقه مردم جا بازکرده است. میز رزینی میزی است که با شما صحبت می کند و زیبایی که هرگز تکراری نخواهد شد.

رزین اپوکسی چوب

اپوکسی چوب چیست؟

اپوکسی چوب همان رزین اپوکسی و هاردنر است که برای ترکیب با چوب آماده شده است. چوب به دلیل داشتن خصوصیات طبیعی، به نوع خاصی از رزین اپوکسی نیاز دارد که با بافت و طبیعت چوب سازگار باشد، چسبندگی مناسب  داشته و در کنار افزایش مقاومت چوب، بتواند زیبایی خیره کننده ای به آن ببخشد و آن را به تکه چوبی پول ساز تبدیل کند!

اپوکسی چوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

 1. بی رنگ باشد؛
 2. غلظت آن تنظیم شده باشد؛
 3. حباب به راحتی از آن خارج شود؛
 4. چسبندگی زیادی به سطح چوب داشته باشد؛
 5. سطح چوب را شفاف و شیشه ای کند؛
 6. در جاهای خاص، در برابر رطوبت مقاوم باشد؛ (نوع خاصی از هاردنر این قابلیت را دارد.)
 7. مقاومت مکانیکی برای ساختن میزهای عریض داشته باشد؛
 8. امکان ساب زدن و جلادهی داشته باشد.

کسانی که هنر نجاری و کار با چوب را می دانند یا حتی به این کار علاقه دارند، می توانند با ذوق و سلیقۀ خود و با دردست داشتن اپوکسی خاص سطوح چوبی، کارهای بی نظیری انجام دهند که اول از همه خودشان نهایت لذت را ببرند، بعد تحسین اطرافیان را برانگیزند و در آخر هم درآمد بسیار هنگفتی کسب کنند.

فیلم:چگونه رزین اپوکسی را رنگی کنم + یک نکته طلایی

از کجا شروع کنم؟

توصیه ما برای کار با اپوکسی در درجه اول دیدن آموزش های مربوطه در نزد یک استادکار ماهر و با تجربه است. در مراحل بعدی نکات ظریف زیادی نیز هستند که باید به آنها دقت نمایید.

اگر درحال حاضر نمی خواهید اینکار را حرفه ای دنبال کنید و قصد شما صرفاً شروع کار با اپوکسی است پیشنهاد می کنم از مقالات و آموزش های رایگان سایت "اپوکسی کار" استفاده کنید:

میز ساختن با اپوکسی

گروه اپوکسی کار سعی کرده مطالب مهم برای روش کار با اپوکسی به صورت علمی را جمع آوری کند و روز به روز گسترش دهد، توصیه می کنم قبل از شروع به کار با اپوکسی، ابتدا مقالات سایت اپوکسی کار را بطور کامل مطالعه نمایید و هر سوالی دارید مطرح کنید.

قدم اول:آنچه باید درباره رزین اپوکسی بدانید! (از پایه تا ایده)

شروع با کتاب؟!

آیا کتابی در این زمینه نوشته شده است؟

کتاب تکه چوب های پول ساز

بله، میتوانید با کتاب هم شروع کنید.

برای دوستانی که مایل به مطالعه هستند این خبر خوب را دارم که کتاب علمی، عملی و کاربردی در زمینه کار با اپوکسی و ساخت میز رزینی با نام «تکه چوب های پولساز» توسط مدیر گروه آموزشی اپوکسی کار نگارش شده و مجوزهای لازم را اخذ کرده و هم اکنون در دسترس شماست.

چطور می توانم این کتاب را تهیه کنم؟

برای مطالعه یک فصل از کتاب به صورت رایگان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود رایگان یک فصل از کتاب تکه چوب های پول ساز

پیشنهاد میکنم همین امروز به بزرگترین مرجع اپوکسی کاران فارسی زبان در سایت اپوکسی کار بپیوندید و کسب و کار جدید خود را آغاز کنید..

تعریف کامل اپوکسی چوب و نحوه کسب درآمد بالا از آن

554
این مطلب مفید بود ؟540
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی