ایران در جام جهانی

شانس قهرمانی ایران در جام جهانی از دید ESPN

تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1401کد مطلب : 41394زمان مطالعه : 2 دقیقه
سایت یک شبکه تلویزیونی معتبر به بررسی وضعیت‌ تیم ملی فوتبال ایران و شانس شاگردان دراگان اسکوچیچ برای فتح جام جهانی 2022 قطر پرداخت.

تسنیم:سایت شبکه تلویزیونی «ESPN» به بهانه 200 روز مانده به آغاز مسابقات جام جهانی 2022 قطر، رده‌بندی تیم‌های راه یافته به بیست‌ودومین دوره این رقابت‌ها را با توجه به متغیرهای ذهنی و عینی خاص انجام داده است که نشان می‌دهد کدام تیم‌ها شانس بیشتری برای قهرمانی در قطر دارند. هرچه تیم‌ها در رده‌های پایین‌تر قرار می‌گیرند شانس کمتری برای کسب جام دارند.

در این رده‌بندی که تیم‌ها در چند بخش امتیازهایی از یک تا 10 گرفته‌اند و مجموع امتیازها جایگاه آنها را مشخص کرده، برزیل با 71 امتیاز در رده اول و بخت اول قهرمانی در جام جهانی 2022 قطر است. تیم‌های فرانسه (70 امتیاز)، آرژانتین (69 امتیاز)، انگلیس (68 امتیاز- همگروه ایران)، آلمان (65 امتیاز)، اسپانیا (62 امتیاز)، هلند (62 امتیاز)، پرتغال (59 امتیاز)، بلژیک (56 امتیاز) و اروگوئه (56 امتیاز) در رده‌های بعدی قرار دارند.

در این رده‌بندی آمریکا دیگر همگروه ایران با 49 امتیاز جایگاه چهاردهم را به خود اختصاص داده و ایران با 38 امتیاز در رده بیست‌وششم و پشت‌سر ژاپن 38 امتیازی ایستاده است. عربستان هم با 28 امتیاز در رده آخر این رده‌بندی قرار دارد.

در گزارش سایت «ESPN» آمده است:

رده بیست‌وششم:ایران با 38 امتیاز

*ترکیب 11 نفره اصلی (5 امتیاز):در قاره آسیا ایران تیم سطح بالایی است، اما در جام جهانی همه چیز پیچیده‌تر است. در هر صورت تیم ملی نظم و کارکرد جمعی خوبی دارد.

*گزینه های جایگزین از روی نیمکت ذخیره‌ها (4 امتیاز):تیم ملی ایران یک تیم متعادل است اما بدون جایگزین‌های قوی در بین ذخیره‌ها.

*سرمربی (5 امتیاز):دراگان اسکوچیچ در ابتدای سال 2020 پس از تجربه حضور در لیگ برتر ایران، هدایت تیم ملی را برعهده گرفت. او تجربه زیادی در فوتبال حرفه‌ای ندارد، اما پس از خداحافظی سریع مارک ویلموتس بلژیکی توانست ایران را به مسیر خود بازگرداند.

*بهترین بازیکن (6 امتیاز):مهدی طارمی گلزن تیم و امید ایران در قطر است. مهاجم دیگری هم در ترکیب تیم ملی برجسته است و آن سردار آزمون نام دارد.

*تاریخچه (4 امتیاز):به لطف یک کار جدی و پروژه طولانی مدت، تیم ملی ایران در آسیا به یک قدرت بزرگ تبدیل شده است. آنها در هفت دوره اخیر جام جهانی موفق شده‌اند به پنج دوره این رقابت‌ها راه یابند و هدف بزرگ‌شان این است که برای اولین بار از مرحله گروهی عبور کنند.

*وضعیت فعلی (6 امتیاز):تیم ایران نظم زیادی دارد و چند بازی پیش از پایان مرحله انتخابی جام جهانی 2022 صعودش را قطعی کرد. ایران باید خود را با رقبای سطح بالاتری بسنجد.

*ارزش تیمی در بازار نقل‌وانتقالات (3 امتیاز):ایران پنجاه ‌و ‌یکمین تیم باارزش جهان بر اساس پایگاه «ترنسفر مارکت» است (78.18 میلیون ارزش کلی آن است) و سردار آزمون با ارزش‌ترین (25 میلیون) بازیکن این تیم به شمار می‌رود.

*قرعه در جام جهانی قطر (5 امتیاز):بله، قرعه ایران می‌توانست خیلی بدتر باشد. انگلیس قدرتمندترین رقیب آنهاست، اما آمریکا و برنده پلی‌آف اروپایی (ولز، اسکاتلند، اوکراین) حریفانی نزدیک به ایران هستند.

انتهای پیام/م

شانس قهرمانی ایران در جام جهانی از دید ESPN

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
وبگردی