این افراد نباید چای بنوشند

این افراد نباید چای بنوشند

کد مطلب : 18746تعداد نظرات : 2 نظرزمان مطالعه : 1 دقیقه
در بین همه مردم، افرادی که دارای مزاجی خاص بوده و نسبت به دیگران دارای خصوصیات و ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد باید در تغذیه خود دقت کرده تا از نظر روحی آسیب نبینند.مثلا خوردن چای آنها را عصبی تر می کند.

افراد با این مزاج نباید چای بنوشند:

 

مزاج ها اساس و پایه طب را تشکیل می دهند و به قول ابن سینا کسی که طبایع و مزاج ها را بلد نباشد، پزشک نیست انسان ها به دلیل طبایعی که دارند متمایز از یکدیگر بوده و دارای خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی می باشند که در برخورد و رفتار با آنها و نیز در درمان بیماری ها طبع ویژه هر کس باید مدنظر قرار گیرد.یکی از این طبع ها،افراد با مزاج صفراوی هستند که نباید چای بخورند.

دکتر حمید افراسیابی متخصص طب سنتی در مورد این افراد می گوید: این افراد طبع سردی دارند و توصیه می شود که گوشت گوساله، ماهی، عدس، خیار، کاهو، موز و کیوی کمتر بخورند.اما گوشت گوسفند، نبات، نعنا، روغن کنجد، سبزی، مغزها و چای دارچین برای آنها مفید است.

مزاج صفراوی

این افراد بهتر است چای ننوشند

 

در مقابل افراد گرم مزاج که طبع گرمی دارند توصیه می شود که از نوشیدن چای داغ بپرهیزند.

مصرف نوشیدنی های بسیار داغ مثل چای، قهوه و نسکافه صفرای آنها را درگیر می کند و حتی در مواقعی حالات روحی آنها را تحت تاثیر قرار داده و خشم را در این افراد بیشتر می کند.

برای ناراحتی‎های اعصاب و لرزش دستها توصیه می شود که چای بسیار کم نوشیده شود.

شب ادراری در کودکان به دلیل گرمی و سردی رخ می دهد و یا قبل از خواب دچار عطش فراوان می شوند که صفراوی مزاج هستند و بهتر است چای ننوشند.

این افراد نباید چای بنوشند

3.663
این مطلب مفید بود ؟4518
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از فارس-/ف
برچسب : چای سیاه
2 نظر به ثبت رسیده است
باقر محمد1394-12-14
اره حتما منظورش سودا یا بلغمی مزاج بوده بعش هم فکر نکنم چای برای هیچ مزاجی بد باشد من که تاحالا نشنیدم
83
موسوی1394-05-19
فک کنم کنم منظور ایشون طبع سودا بوده که طبع سرد خشک دارن صفراوی ها طبع گرم وخشک دارن وسفارش تغذیه ای ایشون مخصوص سوداویهاست بجزنوشیدن چای داغ که خودچای دارای طبع سرد بوده بجز لحظه داغ بودن که برای صفراوی مزاج خوب نیست
125
وبگردی