بهترین خوراکی ها

این خوراکی جادویی را حتما بخورید

کد مطلب : 10715زمان مطالعه : 3 دقیقه
بهترین خوراکی ها برای سلامتی بخش بخش داخلی و خارجی بدن را در این بخش از مجله ی سلامت نمناک به شما معرفی می کنیم تا با مصرف آن سلامتی را به خود هدیه کنید.

به نظر شما بهترین خوراکی ها کدامند؟در ادامه به معرفی آن ها میپردازیم

 

بهترین خوراکی ها برای سلامتی بخش بخش داخلی و خارجی بدن را در این بخش از مجلهٔ سلامت نمناک به شما معرفی می کنیم تا با مرص آن سلامتی را به خود هدیه کنید. خوراکی فوق العاده ای که در این بخش به شما معرفی خواهیم کرد ماست است که فواید ان را بررسی خواهیم کرد.
ماست خواص بسیاری دارد که خوردن روزانه آن به حرکات منظم روده، افزایش سلامت سیستم گوارشی و مبارزه با میکروب ها کمک می کند.
 طبق مطالعاتی که اخیرا در ترکیه انجام شده نشان می دهد در این کشور از 100 نفر تنها 35 نفر به طور مرتب ماست می خورند و در این تحقیقات بر فواید مهم و معجزه آسای این خوردنی برای سلامتی تاکید شده است:
زمانی که آنتی بیوتیک استفاده می کنید، ماست مانند یک پادزهر عمل می کند و تا زمانی که آنتی بیوتیک مصرف می کنید، ماست باید در رژیم غذایی شما باشد. اگرچه آنتی بیوتیک ها در هنگام بیماری باکتری های مولد آن بیماری را از بین می برند، موجب از بین رفتن باکتری های مفید نیز می شوند. پس در صورتی که می خواهید از عوارض مصرف آنتی بیوتیک در امان باشید، ماست را فراموشی نکنید چون جبران از بین رفتن باکتری های مفید را می کند.
باید بدانید که ماست در تولید ویتامین B نقش دارد. بدن ما بیشتر ویتامین های مورد نیاز خود را تولید می کند اما در این میان ویتامین های B و K از طریق فرآیندهای شیمیایی در روده تولید می شوند. بنابراین در این میان کسانی که به طور مرتب ماست می خورند به تولید ویتامین B در دستگاه گوارششان کمک می کنند. از جمله فواید تولید ویتامین B ، تعادل انرژی در بدن و همچنین پیشگیری از بیماری های عصبی و خودایمنی است. برای افزایش این خاصیتِ ماست در بدن باید آن را با آب طبیعی مصرف کنید و مصرف ماست های معمولی بسیار بهتر از ماست های چکیده است.

 بهترین خوراکی ها

فواید بینظیر ماست

در واقع ماست قندخونتان را تنظیم می کند. علاوه بر این ماست به آرامی جذب روده ها می شود و قندخون پس از مصرف این خوردنی خیلی به کندی افزایش می یابد و به همین خاطر ماست در متعادل نگه داشتن قند خون موثر است.
ماست به دلیل دارا بودن اسید لاکتیک در زمره بهترین مواد غذایی است. اسید لاکتیک با ایجاد یک فضای اسیدی در سیستم گوارشی از تولید سلول های سرطانی جلوگیری می کند و عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد. در واقع ماست، بهترین ماده در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن است. اسید لاکتیک موجود در ماست تاثیرات مهمی در پیشگیری از سرطان، بیماری های عفونی و مسری، بیماری های روده ای و آسم دارد. مصرف روزانه و مرتب ماست تازه، تاثیرات مثبت این ماده غذایی را افزایش می دهد.
ماست به عنوان یکی از بهترین لبنیات به هضم غذا کمک می کند. «لاکتوباسیلوس بولگاریکوز»، باکتری است که حرکات روده را سریع تر و منظم تر می کند و نمی توان آن را در هیچ ماده غذایی دیگری غیر از ماست، پیدا کرد. همچنین اسید لاکتیک موجود در ماست، باکتری های مضر در سیستم گوارشی را از بین می برد و از بیماریهایی همچون اسهال جلوگیری کرده و به سلامت کلی سیستم هاضمه و گوارش کمک می کند. در واقع این ماده نسبی را می توان ضدعفونی کننده روده نامید. علاوه بر این، ماست، پس از مصرف، جذب کلسیم در استخوان ها را افزایش می دهد.

 

 فواید ماست

منابع موجود در ماست

ماست منبع غنی از «اسید لینولئیک» است که از بروز سرطان های روده و سینه جلوگیری می کند. این ماده خوراکی همچنین به بهبود سیستم ایمنی بدن نیز کمک می کند.
مصرف ماست از عفونت های میکروب هلیکوباک تر جلوگیری می کند. این میکروب اخیرا عامل اصلی 60 درصد از سرطان ها در جهان است. اسید لاکتیک موجود در ماست این میکروب را از بین برده و از رشد آن در شکم جلوگیری می کند.
ماست ضدآلرژی و حساسیت است و از بیماریهای آلرژیک مثل التهاب پوست، آسم و حساسیت های غذایی جلوگیری می کند.
ماست برای سلامت زنان بسیار مفید است و لاکتوباسیل موجود در آن از تولید قارچ در بدن جلوگیری می کند و زنانی که به مقدار بیشتری ماست مصرف می کنند بیماری های قارچی کمتری دارند.

این خوراکی جادویی را حتما بخورید

4.577
این مطلب مفید بود ؟698
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا /ن
وبگردی