بارداری
مطالعه ای جدید مشخص کرده است زنانی که در فصل زمستان یا بهار از بارداری خود فارغ می شوند کمتر در معرض خطر افسردگی پس از زایمان قرار دارند.

همه چیز در مورد بارداری مخصوص فصل زمستان و بهار

بارداری، تجربه ای خاص و منحصر به فرد در طول زندگی یک زن است، برخی از بارداری ها کمی سخت و پیچیده هستند و ممکن است در برخی موارد خطرات و نگرانی هایی را نیز در پی داشته باشند.

بارداری در فصل زمستان و بهار نسبت به دیگر فصول سال مزایای بیشتری دارد چون مادرانی که در این فصول باردار می شوند کمتر در معرض افسردگی فصلی و افسردگی پس از زایمان قرار دارند. محقق بیمارستان زنان در بوستون در این زمینه به نتایج جالبی دست یافته است که در ادامه خواهید خواند.

بر اساس نتایج مطالعه ای که در نشست سالانه ANESTHESIOLOGY® 2017 ارائه شد، محققان تاکید کردند زنانی که در فصل زمستان یا بهار کودکانشان را به دنیا می آورند کمتر از زنانی دچار افسردگی پس از زایمان (postpartum depression یا PPD) می شوند که در پاییز یا تابستان وضع حمل کرده اند.

یافته های ارائه شده در این نشست بر اساس بررسی پرونده های پزشکی بیش از 20 هزار زنی به دست آمده بود که طی ژوئن 2015 تا اوت 2017 صاحب فرزند شده و در مجموع، 817 نفرشان (4/1 درصد) افسردگی پس از زایمان (PPD) را تجربه کرده بودند.
 
باداری

بارداری در زمستان و بهار

به گفته نویسندگان این تحقیق، زنانی که در سن حاملگی بالاتر قرار داشتند (منظور دوران بارداریشان است) کمتر دچار افسردگی پس از زایمان می شدند. علاوه بر این، آنها که طی روند زایمانشان داروی بیهوشی استفاده نکرده بودند با افزایش خطر بروز این مشکل (PPD) رویارو بودند؛ زیرا درد هنگام زایمان ممکن بود بر روند وضع حمل اثرگذار باشد و در نتیجه به بروز افسردگی بیانجامد.

«جی ژو»، محقق بیمارستان زنان در بوستون تصریح کرد:پژوهش مذکور نشان داده است که افزون بر اینها، افزایش شاخص توده بدنی (BMI) هم یکی از عوامل موثر بر افزایش خطر بروز افسردگی پس از زایمان به شمار می رود.

او اضافه کرد:ما با انجام این تحقیق می خواستیم بدانیم آیا عوامل خاصی بر بروز خطر افسردگی پس از زایمان اثرگذار است یا خیر.
حداقل 10 درصد از زنان در دوران پس از زایمان و تولد نوزادشان دچار مراتبی از اضطراب و افسردگی می شوند. غم و اندوه، بیحوصلگی، و تحریک از جمله علائم این اختلال به شمار می روند.

مزایای بارداری در فصل زمستان و بهار

510
این مطلب مفید بود ؟100
برگرفته از سلامت آنلاین -/ ر
وبگردی