بارسلونا

بارسلونا در آستانه فروپاشی

تاریخ انتشار : 16 بهمن 1398کد مطلب : 1798زمان مطالعه : 3 دقیقه
اظهارات اریک آبیدال که با پاسخ کوبنده لیونل مسی همراه شد باشگاه بارسلونا را در وضعیت متشنجی قرار داده است.

وضعیت عجیب بارسلونا

ایسنا:به نقل از آس، بارسلونا در شرایط دشواری قرار دارد. این اتفاق پس از اظهارات اریک آبیدال، مدیر ورزشی باشگاه رخ داد. او در مصاحبه با اسپورت به بارسای ارنستو والورده و پیشنهاد به ژاوی ارناندس برای مربیگری در این تیم اشاره کرد و گفت:اگر به بازی بازیکنان نگاه کنید و نتایج در نظر گرفته نشود کاملا مشخص بود که بازیکنان خیلی تلاش نمی کنند. من روی جزییات توجه داشتم. خیلی از بازیکنان راضی نبودند و کار نمی کردند. رابطه سرمربی با بازیکنان همیشه خوب بود اما مسائلی همچون صحبت درباره بازیکن پیشین وجود داشت. 

آبیدال درباره ژاوی اظهار کرد:پیشنهادی وجود نداشت. در نخستین جلسه ژاوی تنها گوش کرد. در دومین جلسه برنامه اش را به ما گفت. مسائلی که در رسانه ها منتشر شد بیشتر سیاسی بودند تا ورزشی. او تجربه کافی ندارد. درست است که بارسلونا خانه اش است اما اکنون زمان مربیگری اش در این تیم نیست. درهای باشگاه همیشه به روی او باز است. 

قطعا این صحبت ها با پاسخ ژاوی، والورده یا یکی از اعضای باشگاه روبه رو می شد اما اولین شخص لیونل مسی بود که از طریق اینستاگرامش مدیر ورزشی باشگاه را با خاک یکسان کرد. او در استوری اش نوشت:اگر بخواهم صادق باشم دوست ندارم خودم را وارد این مسائل کنم اما هر کسی نسبت به کارهایش مسوولیت دارد و نسبت به تصمیماتی که می گیرد کارهایش را پیش می برد. ما بازیکنان هستیم که در زمین بازی می کنیم و نخستین کسانی هستیم که متوجه می شویم در شرایط خوبی قرار نداریم. در بخش مدیریت ورزشی نیز مسوولیت هایی وجود دارد که آن شخص نیز در رابطه با کار خود تصمیم گیری هایی می کند. به همین خاطر زمانی که در رابطه با بازیکنان صحبت می شود باید اسم برده شود و نباید به همه انگ زده شود. هم چنین به برخی از مسائل دامن زده شده است که درست نیستند. 

اظهارات مسی به معنای شروع یک بحران درونی در باشگاه است چون هر اظهار نظر ستاره آرژانتینی اگر انتقادی هم باشد تاثیراتش را به سرعت نشان می دهد. این قضیه هم استثنا نخواهد بود. 

در چنین شرایطی خوسپ ماریا بارتومئو باید به اوضاع سر و سامان بخشد. رییس باشگاه تیم کاتالانی از که ژانویه 2015 این سمت را بر عهده گرفته است اکنون با سخت ترین روزهایش روبه رو است. تنش های زیادی در باشگاه وجود داشت اما هیچ یک با این قضیه قابل مقایسه نیست چون مسی خود را وارد این جریان کرده است. 

سخت می توان فهمید که استراتژی باشگاه چه خواهد بود. هم چنین مشخص نخواهد بود بارتومئو چگونه برای وضعیت آبیدال و مسی راه حلی پیدا خواهد کرد. اختلافات مدیر ورزشی و رییس باشگاه در رابطه با خرید مهاجم در نیم فصل وجود داشت. اکنون آبیدال ضعیف شده است و مصاحبه اش با اسپورت وضعیت را در شرایط هشدار دهنده قرار داده است. اظهاراتش درباره ژاوی، والورده و سرمربی جدید تیم همه را شگفت زده کرد. 

بارتومئو پس از آرام کردن وضعیت باشگاه باید با یک مهاجم قرارداد امضا کند چون پس از مصدومیت دوباره عثمان دمبله این تیم اکنون تنها مسی و آنتوان گریزمان را در این پست در اختیار دارد و آنسو فاتی نیز از تیم پایه به تیم نخست وارد شده است. 

رییس باشگاه بارسلونا نیز مساله تمدید قرارداد مسی را فراموش نکرده است. ستاره آرژانتینی قراردادش تا تابستان 2021 است اما بندی در آن وجود دارد که تابستان آینده می تواند باشگاه را به صورت بازیکن آزاد ترک کند. مهاجم بارسا همیشه علاقه اش را به تیمش نشان داده است اما اگر چنین شرایطی در باشگاه ادامه پیدا کند ممکن است تصمیمی بگیرد که تیم کاتالانی را کاملا تحت تاثیر قرار بدهد.

انتهای پیام/م

بارسلونا در آستانه فروپاشی

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برچسب : بارسلونا
وبگردی