بارش‌های رگباری

بارش‌های رگباری تا پایان هفته ادامه دارد

تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1401کد مطلب : 17324زمان مطالعه : 1 دقیقه
کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بارش های رگباری و سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه ها تا پایان هفته ادامه دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان:یاسر اشتاد گفت:نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد؛ بارش‌های رگباری همراه با وزش باد با احتمال بارش تگرگ در نقاط مستعد و مه صبحگاهی به ویژه در شمال استان آذربایجان غربی تا پایان هفته جاری و حتی تا اوایل هفته آینده ادامه دارد.

کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی می‌گوید:در طی مدت یاد شده احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها نیز وجود دارد.

اشتاد گفت:هرچند که از شدت بارندگی‌ها تا اوایل هفته آینده کاسته می‌ود، ولی از شهروندان و گردشگران درخواست می‌کنیم تا در ایام پیش رو و تا اطلاع ثانوی از اتراق در مسیل رودخانه‌ها و تردد در کوهپایه‌ها به علت احتمال رعد و برق و بارش‌های رگباری خودداری کنند.

به گفته وی در 24 ساعت گذشته ایستگاه دانشگاه نازلو در ارومیه با 16 میلیمتر بارندگی پربارش‌ترین منطقه استان بود و در اغلب شهر‌های استان هم بارش ثبت شده است.

کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت:در 24 ساعت گذشته دمای شهر ارومیه بین 9 و 17 درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بود، شهرستان چالدران هم با دمای صفر درجه خنک‌ترین شهر و پلدشت با مثبت 27 درجه سانتی گراد گرم‌ترین شهر استان بوده است.

انتهای پیام/م

بارش‌های رگباری تا پایان هفته ادامه دارد

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی