بازکردن نارگیل
بازکردن نارگیل برای کسانی که تا به حال این کار را انجام نداده اند کار بسیار سختی است اما روش هایی وجود دارد که پوست سفت نارگیل را به راحتی می توانید جدا کنید.

آموزش تصویری باز کردن نارگیل به چند روش ساده و سریع

نارگیل ها میوه های بسیار خوشمزه ای هستند ؛ مخصوصا این که اگر آها را تازه مصرف کنید اما معمولا بیشتر افراد با باز کردن آن به طور صحیح مشکل دارند . خیلی از افراد هستند که بخاطر سختی باز کردن این میوه از خوردن آن اجتناب می کنند اما واقعا چه کسی می داند که راه صحیح باز کردن نارگیل چیست ؟ در این قسمت از نکات خانه داری نمناک به شما آموزش می دهیم که چگونه پوست سخت نارگیل را باز کنید و آن را میل کنید.

روش اول : ابتدا نارگیل را سوراخ کنید.

1. با یک جسم تیز و محکم مثل چاقوهای ضخیم داخل سر نارگیل را یک سوراخ ایجاد کنید . هرچقدر که چاقوی شما تیزتر باشد ، راحت تر می توانید این کار را انجام دهید . این سوراخ باید حدودا قطری 1.5 سانتی داشته باشد.

بازکردن نارگیل

2. حال از آن جایی که نارگیل را سوراخ کرده اید ، آن را روی یک لیوان قرار دهید. به این صورت که سوراخ آن روی لیوان قرار بگیرد و اگر لیوان شما دهانه تنگی دارد، می توانید از یک کاسه عمق دار استفاده کنید اما این قرار دادن باید به گونه ای باشد که خود نارگیل روی ظرف بایستد.

3. اجازه دهید که آب نارگیل به طور کامل تخلیه شود . تقریبا باید برای تخلیه کامل چند دقیقه ای صبر کنید. گاهی اوقات نیز برای بیرون آمدن کامل آب نارگیل باید چند ضربه به آن بزنید.

اگر نارگیل را کنار اجاق گاز قرار دهید، می توایند با گرمای موجود در آن مکان ، سرعت تخلیه را افزایش دهید. حال می توانید به راحتی بدون هدر رفتن قطره ای از آب نارگیل، از آن میل کنید.

گرفتن آب نارگیل

روش دوم : از اجاق گاز استفاده کنید.

1. داخل فر را از قبل گرم کنید . گاز شما باید به اندازه کافی گرم شده باشد تا از این روش جواب بگیرید . دما را روی 375 درجه فارنهایت یا 190 درجه سلسیوس قرار دهید و اجازه دهید که کاملا گرم شود. حال نارگیل را همراه با پوست داخل سینی فر قرار دهید و 10 دقیقه صبر کنید و مطمئن باشید که هیچ آبی داخل آن باقی نمانده باشد که روی سینی بریزد.

اگر حس کردید که بعد از ده دقیقه هنوز هم نارگیل شما ترد نشده است ، اجازه دهید که باز هم داخل فر باقی بماند و هرچند دقیقه یک بار آن را چک کنید تا در صورت نیاز آن را بیرون بیاورید و اگر عجله ندارید، می توانید از مایکروویو هم استفاده کنید.

نحوه بازکردن نارگیل

2. نارگیل را در بیاورید و آن را داخل حوله بپیچید . زمانی که نارگیل شما شروع به ترد شدن کرد ، آن را از داخل اجاق گاز بیرون بیاورید و اجازه دهید که دو الی سه دقیقه در هوای آزاد خنک شود و سپس آن را داخل یک کیسه پارچه ای و یا حوله تمیز بپیچید.

3. حال با همان پارچه ای که روی روی نارگیل وجود دارد ، با آن به سطح ضربه بزنید . این کار را با یک چکش انجام دهید.

4. حال روی پوست سخت آن چاقو بیاندازید و سعی کنید که آن را قالبی باز کنید . حتما مجبور نیستید که از چاقوی خیلی تیز استفاده کنید زیرا پوست نارگیل به مقدار زیادی شکسته است و بسیاری از اوقات با دست نیز برداشته می شود.

5. حال پوست قهوه ای روی نارگیل را بردارید . می توانید از تیغ های مخصوص پوست کندن میوه هایی مثل خیار استفاده کیند و با آن پوست نارگیل را به راحتی جدا کنید . استفاده از چاقو نیز ممکن است اما کمی کار شما را سخت تر می کند.

پوست کندن نارگیل

روش سوم :نارگیل را با چکش باز کنید.

1. نارگیل را با همان پوست سفتش داخل یک حوله با ضخامت معمولی و تمیز بپیچید . البته این کار را باید بعد از سوراخ کردن و خارج کردن آب آن به طور کامل انجام دهید.

2. حال یک چکش بردارید و از همان روی حوله روی نارگیل ضربه بزنید . مراقب باشید که هنگام چکش زدن ، روی دستتان نزنید و همچنین حوله را سفت بگیرید تا وسط کار باز نشود.

نارگیل و چکش

3. زمانی که ضربه ها را زدید ، حوله را باز کنید و سعی کنید که از همان قسمت های شکاف برداشته ، نارگیل را از وسط باز کنید و اگر دیدید که نارگیل به راحتی با دست باز نمی شود ، باید مراحل قبل را تکرار کنید.

4. تکه های بزرگ نارگیل را نیز با چکش ضربه بزنید . قطعا با نصف کردن نارگیل در مرحله بعد ، چند تکه بزرگ به دست می آورید که قابل خوردن نیستند و به همین دلیل دوباره باید با چکش کمی آن ها را کوچک تر کنید.

شکستن نارگیل

5. حال همین تکه های کوچک را پوست بکنید . به این صورت که زیر پوست سخت از داخل چاقو بیاندازید و سعی کنید که پوست را از لبه با چاقو بیرون بیاورید . بهتر است که چاقوی شما کوچک باشد تا نگران آسیب به دستتان نباشید و در این مرحله می توانید از چاقوی کره و پنیر نیز استفاده کنید و نیاز به چاقوی آن چنان تیزی ندارید.

6. حال با همان پوست کن و یا یک چاقوی تیز پوست روی نارگیل را جدا کنید.

 

آموزش تصویری بازکردن نارگیل با 3 روش راحت

4.5181
این مطلب مفید بود ؟16219
منبع : wikihow / بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : نارگیل
وبگردی