اسدالله یکتا
اگر برایتان جالب است که درباره بازیگران کوتاه قد سینمای ایران بیشتر بدانید ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک را از دست ندهید.

آشنایی با بازیگران کوتاه قد سینمای ایران

اگر سری به روستای ماخونیک در خراسان جنوبی زده باشید یا تصاویری از این روستای شگفت انگیز را دیده باشید حتما زندگی انسان های کوتاه قامت این روستا و افراد مشابه آنها در جامعه برایتان جالب خواهد بود.

در سراسر دنیا افراد زیادی با این ویژگی جسمی وجود دارند اما در میان چهره های شناخته شده سینمای ایران بازیگران کوتاه قدی وجود دارند که از محبوبیت ویژه ای برخوردارند.

اگر برایتان جالب است که با بازیگران کوتاه قد سینمای ایران بیشتر آشنا شوید ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک را از دست ندهید.

مروری بر بازیگران کوتاه قد سینمای ایران

یکی از قدیمی ترین بازیگران کوتاه قد سینمای ایران رشید اصلانی بازیگر نقش نوستالژیک سمندون است که بسیاری از بچه های دهه 60 و ابتدای 70 خاطرات زیادی با او دارند.

سمندون یکی از فراموش نشدنی ترین شخصیت های مجموعه های تلویزیونی است که با هنرنمایی رشید اصلانی ماندگار شد.

رشید اصلانی

رشید اصلانی بازیگر نقش سمندون 

رشید اصلانی یکی از بازیگران کوتاه قد سینمای ایران است که در فیلم هایی چون دلشدگان ، سوته دلان ، هامون ، کمال الملک ، طالع سعد ، عشق طاهر و ... به ایفای نقش پرداخت اما ماندگارترین اثر او مجموعه سمندون است که با گریم خاص یک غول توانست حسابی در خاطر مخاطب ماندگار شود.

اسدالله یکتا یکی دیگر پیشکسوتان دنیای هنر و بازیگر کوتاه قامت سینمای ایران است که سالهای زیادی از عمر فعالیتش در دنیای هنر میگذرد.

اسدالله یکتا

اسدالله یکتا بازیگر کوتاه قد سینمای ایران

اسدالله یکتا بازیگری را از سال 45 آغاز کرد و در فیلم و سریال های زیادی جلوی دوربین رفت . علاقه زیاد اسدالله یکتا او را از مغازه زرگری به دنیای تئاتر کشاند و همانجا پای بندش کرد و اگرچه این سالها به نسبت قبل کم کارتر شده است اما باز هم در چندسال گذشته ایفاگر نقش هایی ماندگار در فیلم و سریال هایی چون ستایش ، شرایط خاص ، زندانی ها ، چهارراه استانبول ، نهنگ عنبر 2 ، خفه گی ، رسوایی ، گشت 2 و... بود.

امید علیمردانی یکی دیگر از بازیگران کوتاه قد سینمای ایران است که بیشتر مخاطبان تلویزیون او را با نقش رستم در سریال ستایش می شناسند.

 بازیگر سریال ستایش

داریوش ارجمند و امید علیمردانی بازیگر سریال ستایش

امید علیمردانی بازیگری را با بازی در سریال چهار چرخ آغاز کرد و با سریال دست بالای دست محسن یوسفی نقشی دیگر را تجربه کرد اما نقطه عطف بازیگری امید علیمردانی در تلویزیون مربوط به بازی او در سریال ستایش و در نقش مباشر حشمت فردوس است.

مهدی ابراهیمی یکی دیگر از بازیگران کوتاه قد سینمای ایران است که بازیگری را از سال 72 آغاز کرد و تجربه همکاری با عمو قناد را در کارنامه هنری اش دارد.

مهدی ابراهیمی

مهدی ابراهیمی بازیگر و مدیر رستوارن کوتاه قامتان

مهدی ابراهیمی علاوه بر حضور در دنیای بازیگری رستوران کوتاه قامتان را راه اندازی کرده است و مدیریت این رستوران را با همراهی چند تن از این کوتاه قامتان بلند همت برعهده دارد.

علی ابراهیمی

علی ابراهیمی بازیگر کوتاه قد سینمای ایران

حمید و علی دیگر برادران خانواده ابراهیمی هستند که در عرصه بازیگری فعال هستند و از جمله کوتاه قامتان بلند همت جامعه هستند که با اعتماد به نفس راهشان را در دنیای هنر هموار کرده اند.

بازیگران کوتاه قد سینمای ایران از سمندون تا اسدالله یکتا+تصاویر

4.258
این مطلب مفید بود ؟499
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف
وبگردی