باغچه ای زیبا
اگر می خواهید باغچه ای زیبا برای بهار آماده کنید واز آن لذت ببرید این بخش از نمناک را مطالعه فرمایید.

نکاتی برای آماده کردن باغچه ای زیبا برای بهار

حسرت داشتن باغچه ای زیبا و نشستن کنارش این روزها در دل خیلی ها مانده است؛ آدم هایی که چاره ای جز زندگی در آپارتمان های کوچک ندارند و وقتی دلشان تنگ می شود، نمی دانند چه کار کنند و کجا بروند . اما اگر شما دارای یک باغچه زیبا هستید این باغچه را برای رسیدن سال نو آماده کنید.

آماده کردن باغچه ای زیبا برای سال نو

چه زمانی باید به سراغ حیاط تکانی برویم؟

ایران کشوری با چهار اقلیم متفاوت است. متفاوت بودن تغییرات آب و هوایی باعث می شود تا نیاز به دستورالعمل های متفاوتی برای تمیز کردن حیاط در اسفند داشته باشیم؛ به خصوص در این زمستان که بارندگی های کم تر و هوایی خشک تر را تجربه کردیم. در اواسط اسفند به باغ و باغچه خود سر بزنید. قدری خاک بردارید اگر در دستانتان گلوله نشد یعنی رطوبت خاک، مناسب برای شخم و زیر ورو کردن است و درختان در انتظار حیاط تکانی هستند!

باغچه ای زیبا

آماده کردن باغچه ای زیبا برای عید

باغچه ای زیبا

باغچه ای زیبا برای عید آماده کنید

شاخ و برگ های باقیمانده را کمپوست کنید

حتما در اواخر پاییز یا اوایل زمستان یک بار برگ های پاییزی و شاخه های مرده را جمع آوری و تبدیل به مالچ یا کمپوست کرده اید، لازم است یک بار دیگر این کار را انجام دهید. شاید متوجه نباشید اما در هر زمستان تعدادی از شاخه ها بر اثر سرما یا خشکی می میرند ولی سرپا می ایستند تا گیاه را در برابر سرما محافظت کنند. با گرم تر شدن هوا این شاخه ها نمایان تر و به زمین نزدیک تر می شوند یا می افتند. این شاخه ها را نیز قبل از شروع رشد و دیده شدن اولین جوانه ها باید هرس کنید.

باغچه ای زیبا

نکته های ساده برای داشتن باغچه ای زیبا 

علف های زمستانی و تزیینی خود را کوتاه کنید

اگر شما هم از این دسته علف ها یا بوته های وحشی و کوهی مقاوم به سرما در حیاطتان دارید و برای حفظ زیبایی منظر زمستانی خود کوتاهشان نکردید، بهتر است در حیاط تکانی این کار را انجام دهید. مطمئن باشید پس از مدت کوتاهی دوباره شروع به رشد خواهند کرد.

باغچه ای زیبا

روش های ساده برای داشتن باغچه ای زیبا برای عید

درختان کاج را بی رویه نکارید

درختان کاج هر چند که زیبا هستند و همیشه سبز؛ اما کاشت بی رویه آن ها در محوطه، حیاط و باغچه باعث یکنواختی می شود. بهتر است در روز درخت کاری اگر قصد کاشت درختان جدید در محوطه را دارید کاج نباشند یا کاج به همراه دیگر درختان بومی منطقه خودتان باشند که خزان می کنند و پاییز زیبا تری را به نمایش می گذارند.

باغچه ای زیبا

برای آماده کردن باغچه ای زیبا برای عید چه کنیم

تغذیه گیاهان مهم ترین نکته در فصل بهار

بهار فصل رشد اکثر گیاهان است . گیاهان برای رشد سریع نیاز به مواد غذایی بیش تر و آبیاری بیشتری دارند. قبل از اضافه کردن هر نوع کود طبیعی یا شیمیایی بهتر است کمی از خاک را آزمایش کنید یا دوره های کود دهی خود را بررسی کنید. بهتر است از کمپوست های طبیعی ساخت خودتان استفاده کنید و سمت مواد شیمیایی نروید.

باغچه ای زیبا

باغچه ای زیبا برای سال نو فراهم کنید

آب باران را ذخیره کنید

آب باران های بهاری را ذخیره کنید و در هزینه ها و مصرف آب صرفه جویی کنید.

طراحی حوض و آبنما در حیاط آپارتمان

به شما پیشنهاد می کنم که عنصر آب را در طراحی محوطه آپارتمان تان فراموش نکنید. آب حس طراوت، تازگی و آرامش را برای ساکنان ساختمان شما به ارمغان خواهد آورد. انتخاب اینکه می خواهید به چه شکلی این کار را انجام دهید با شماست؛ یک حوض کوچک یا یک استخر یا حتی یک آبنمای جذاب و زیبا؟! صدای حرکت آب در جوی های روان در محوطه حیاط هم گزینه بسیار خوبی است. با توجه به سبک طراحی و مساحت فضایی که در اختیار دارید، یکی از این گزینه ها را انتخاب کرده و تاثیر باورنکردنی آن را تجربه کنید.

حیاط تکونی برای داشتن باغچه ای زیبا در ایام نوروز

3.816
این مطلب مفید بود ؟124
وبگردی