برف و باران

برف و باران در جاده‌های پنج‌ استان‌

تاریخ انتشار : 3 فروردین 1402کد مطلب : 72479زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیر مرکز مدیریت راه‌ها گفت: در حال حاضر در محورهای کندوان و فیروزکوه و آزادراه تهران-شمال، تردد روان است.

فارس:علی‌اکبر آشوری درباره آخرین وضعیت جاده‌های کشور تصریح کرد:بر اساس اطلاعات بیش از 2580 دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و 800 دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

*‌‌ هشت جاده به دلیل مداخلات جوی مسدود است

وی با اشاره به انسداد تعداد‌ی از جاده‌‌های کشور به دلیل کاهش ایمنی و شرایط جوی، گفت:در حال حاضر محور رامیان-اولنگ-شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان، جاده فرعی شمشک-دیزین و محور شهداد-نهبندان‌ هم به دلیل نبود ایمنی کافی‌ مسدود ‌است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها ادامه داد:‌ ‌محور لاسم - ارجمند در استان مازندران، ‌محور وازک- بلده در استان مازندران، محور قدیم خرم‌آباد-پل‌دختر، به دلیل مداخلات جوی و نبود ایمنی کافی مسدود است.

آشوری اضافه کرد:محور جدید پاوه-سروآباد، محور جدید هشتگرد-طالقان، جاده سی‌سخت-پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد، محور گنجنامه-تویسرکان و جاده پونل-خلخال، به دلیل مداخلات جوی و نبود ایمنی کافی تا اطلاع بعدی مسدود است.‌

* ترافیک ‌در هراز‌ و آزادراه قزوین-رشت/ ‌تردد روان در کندوان و آزادراه تهران-شمال

وی درباره وضعیت ترافیکی جاده‌های تهران-شمال گفت:در حال حاضر محورهای کندوان و آزادراه تهران-شمال پس از مسدودی شب گذشته‌ باز شده است و تردد روان در این دو محور داریم.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به تردد روان در جاده‌ها فیروزکوه‌، افزود:دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر ترافیک سنگین در محور هراز مسیر جنوب به شمال حدفاصل پیست آبعلی تا امامزاده هاشم و محدوده‌های لاسم، آب اسک و رینه، همچنین ترافیک نیمه‌سنگین در آزادراه قزوین - رشت محدوده رودبار، نشان می‌دهد.

آشوری تصریح کرد:با توجه به بروز ترافیک سنگین در جاده‌های تهران-شمال، به مسافران پیشنهاد می‌شود حتما توزیع زمان سفر در ایام نوروز را در دستور کار قرار دهند.

*‌ برف و باران در جاده‌های پنج‌ استان‌

وی درباره وضعیت جوی جاده‌ها‌ اظهار داشت:‌‌در حال حاضر بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های البرز و مازندران و بارش باران در برخی از محورهای استان‌های خراسان شمالی‌، خراسان رضوی و خراسان جنوبی داریم.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها اضافه کرد:در حال حاضر در محورهای چالوس و هراز بارش برف و باران ‌داریم.

*‌‌ رصد تردد جاده‌ها با 2587 دستگاه ترددشمار

آشوری تصریح کرد:کل تردد ثبت‌شده جاده‌ای در شبانه‌روز گذشته‌ براساس آخرین اطلاعات‌ حاصل از رصد تعداد‌ 2587 دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل 1 درصد افزایش‌ نشان می‌دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 5.0 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 17 تا 18 و کمترین تردد بین ساعات 4 تا 5 صبح ثبت شد.‌

* آزادراه‌های ‌کرج-قزوین‌ و تهران-کرج‌ پرترددترین جاده‌های کشور ‌در شبانه‌روز گذشته‌

وی گفت:‌ در شبانه‌روز گذشته آزادراه ‌کرج-قزوین‌ با 146 هزار‌ تردد، آزادراه‌‌‌ تهران-کرج‌ با 119 هزار‌ تردد و آزادراه‌ قزوین-کرج با 101 هزار‌ تردد، پرترددترین جاده‌های کشور بود.

انتهای پیام/م

برف و باران در جاده‌های پنج‌ استان‌

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی