نکات بستن چمدان
سفر رفتن، حس و حال خوبی را برای ما تداعی می کند، اما اگر بار زیادی دارید و می خواهید در حین سفر همراه شما باشد، بهتر است با تمام نکات بستن چمدان آشنا شوید.

11 نکته مناسب برای آماده کردن و بستن چمدان مسافرتی

بسته بندی، یک هنر است یا بهتر بگوییم علم و ضرورتی می باشد که همه مسافران قبل از عزیمت به سفر باید آگاه باشند؛ اما همه مسافران می توانند این کار را به درستی انجام دهند؛ حتی بیشتر ماها نیز در انجام آن به مشکل برمیخوریم و اصول اصلی آن را نمیدانیم. در این بخش از نمناک می خواهیم این مساله را حل کنیم و مواردی را در قالب نکات کاربردی به هنگام بستن چمدان مسافرتی ارائه دهیم. نیازی به درست کردن کوهی از لباس ها نیست، از کنار آن چمدانی که به سختی در تلاش برای بستن درب آن هستید، کنار بروید و با خواندن این راهنما ذهن و چمدان خود را آسوده کنید.

بستن چمدان مسافرت

بستن چمدان مسافرت با رعایت این نکات

1. سبک سفر کنید:

مهمترین دلیل اصلی در عدم چیدمان صحیح وسایل مورد نیاز در چمدان و آماده کردن وسایل سفر، این است که افراد اغلب از جا گذاشتن وسایل ضروری خود هراس دارند. شلختگی و ناهماهنگی معمولا ریشه در اتفاقات گذشته افراد دارد. برای بستن چمدان به نحو احسنت، شما ابتدا نیاز دارید خود را از ترس انجام این کار رهایی بخشید. به محض اینکه خودتان را از این حس آزاد کنید، شما احساس زنده بودن خواهید کرد و تا حدی از سفر خود بیشتر لذت خواهید برد.

2. قوانین مربوط به بار در خطوط هواپیمایی خود را چک کنید:

با در نظر گرفتن اینکه شما قصد سفر با هواپیما را دارید، باید قوانین مربوط به کیف دستی و چمدان های مسافرتی مربوط به خطوط هوایی خود را بدانید. اینکه وسایل شما را در گیت های امنیتی پرواز مورد بازرسی قرار می دهند که شما فکر می کردید مجاز به حمل به داخل هواپیما هستید، بسیار ناراحت‌کننده و آزاردهنده خواهد بود. همچنین قوانین مربوط به حمل بار در خطوط هوایی مختلف با یکدیگر متفاوت است؛ حتما میزان بار مجاز قابل حمل و همچنین نوع بار مجاز را از قبل بررسی کنید.

نکات چمدان مسافرت

بررسی نکات مختص به چمدان های مسافرت

3. کیف مناسب را انتخاب کنید:

اندازه کیف سفر شما قطعا اهمیت دارد. ابعاد چمدان قابل حمل، به صورت استاندارد 22x14x9 اینچ است. اگر کیف شما بزرگتر از این باشد، ممکن است لازم باشد که آن را به قسمت بار هواپیما تحویل دهید. هرچه از خطوط هوایی ارزان تری استفاده کنید، محدودیت های بیشتری درباره بار خواهید داشت. در حالی که مشغول بسته بندی کیف خود هستید، وزن چمدان خالی را نیز حساب کنید. چمدان خالی شما نیز دارای یک وزن می باشد، پس از کوله پشتی های چرخدار سبک به جای چمدان های بزرگ و سنگین استفاده کنید.

4. به صورت لایه ای بسته بندی کنید:

این بهترین راه برای بسته بندی یک چمدان برای به حداکثر رساندن فضا است. اگر شما به کشور سرد سفر می کنید، بسته بندی به صورت چند لایه ای و نازک را جایگزین لایه های بزرگ مانند کت و ژاکت ها کنید. دو تی شرت گرم اما نازک و دو یا سه لایه، فضای کمتری از یک ژاکت ضخیم را می گیرند.

بستن چمدان مسافرت

توصیه هایی برای بستن چمدان سفر

5. لباس های بزرگ و سنگین خود را بپوشید:

حتی اگر سردتان نیست، لباس های سنگین و بزرگ خود را بر تن کنید. شما همیشه می توانید آن را در مخزن سربار نگه دارید؛ اگر شما در یک کشور گرم زندگی می کنید و به یک کشور سرد سفر می کنید، ممکن است قبل از بازگشت به فروش لباس گرم زمستانی فکر کنید.

6. قوانین برای کفش:

اگر شما مایل به حداکثر رساندن فضا در چمدان خود هستید، بیش از 2 جفت کفش را حمل نکنید؛ این شامل جفت کفشی که به پا دارید نیز می شود، کفش بزرگتر را بپوشید و کفش سبکتر/ کوچکتر را در چمدان قرار دهید.

7. از (فقط برای وقتی که...) به شدت اجتناب کنید:

بهم ریختگی در جمع‌آوری وسایل مورد نیاز دقیقا از همین جمله (فقط واسه وقتی که...) حاصل می شود. بنابراین فقط وسایلی را که باید، جمع‌آوری کنید. در غیر این صورت، بهتر است که کمد لباس اصلی خود را که در منزل یا محل کار قرار دارد را با خود ببرید.

8. برای یک هفته جمع‌آوری کرده و آماده باشید:

با در نظر گرفتن این که شما چه برای یک هفته یا یک ماه از خانه بیرون می روید، بسته بندی را به جزء های کوچک و قابل کنترل برای استفاده در یک هفته تقسیم کنید. به یاد داشته باشید که اگر بیش از یک هفته به دور از خانه می روید، همیشه به لباس های شسته شده دسترسی خواهید داشت (در مقایسه با حمل تعداد زیادی چمدان و یا پرداخت اضافه بار در هواپیما، در اکثر کشورها خشکشویی بسیار ارزان است).

9. قبل از شروع، یک لیست تهیه کنید:

یک راه آسان برای بسته بندی مؤثر، تهیه فهرست های دقیق قبل از بسته بندی است.

لیست ها را به صورت زیر تقسیم کنید:

  • اوراق کاری - گذرنامه، اسناد مسافرتی، مقررات بیمه و غیره.
  • همچنین کپی اسناد مهم را نیز به همراه داشته باشید.
  • کارت شناسایی و کارت سوار شدن به هواپیما، کارت های فارکس، نقدی، اعتباری نیز در این دسته قرار دارند.
  • تلفن همراه، شارژر، دوربین، باتری، لپ تاپ و شارژر آن و قرص اگر شما به آن نیاز دارید.
  • همچنین لوازم آرایشی و بهداشتی، اطمینان حاصل کنید که تمام لوازم آرایشی خود را در یک کیسه کوچک قرار دهید.
  • خطوط هوایی اجازه می دهد که مایعات و ژل در بطری های 3 تا 4 اونس یا کمتر استفاده شود.
  • مسواک، خمیردندان، مرطوب‌کننده، همه چیزهایی هستند که شما نیاز دارید تا زمانی که به مقصد می رسید، حس انسان بودن خود را ازدست ندهید.
  • شما می توانید بقیه وسایل مورد نیاز را پس از فرود خریداری کنید.

چمدان های قفل دار (از قوانین مربوط به چمدان های قفل دار در خطوط پروازی خود حتما مطلع باشید) نوت بوک، قلم برای پر کردن فرم های شناسایی، محافظ گوش و ماسک چشم، بطری آب که مجبور به خرید بطری های یکبار مصرف نباشید.

چمدان مسافرتی

لباس هایی که باید برای مسافرت با خود ببرید

لباس:

همانطور که در بالا ذکر شد، فقط لباس هایی را که برای یک هفته نیاز دارید، بردارید.

یک عدد حوله کوچک انتخاب کنید. جلیقه، دو تا چهار عدد تی شرت، بلوز و تاپ برای خانم ها، دو پیراهن آستین بلند، دو عدد شلوار، دامن، شورت، دمبل و وزنه تمرین، لباس شنا، لباس زیر، بارانی، ژاکت گرم زمستانی؛ این فهرست موارد مورد نیاز و اساسی در سفر برای شماست.

لوازم جانبی:

روسری، کلاه، عینک آفتابی و غیره.

هنگامی که اقلام مورد نیاز خود را فهرست کرده اید، می توانید بسته بندی خود را شروع کنید.

10. لباس های خود را رول کنید و از تا کردن آنها اجتناب کنید:

رول کردن لباس ها، فضای کمتری را اشغال کرده و دسترسی به آنها نیز آسانتر خواهد بود.

11. از جعبه ها، پوشه ها و یا دیگر ابزار مخصوص بسته بندی استفاده کنید

جعبه های دوسویه، مخصوص بسته بندی برای قرار دادن جوراب ها و لباس های زیر بسیار سودمند خواهند بود. با استفاده از این وسایل، می توانید یک بسته بندی حرفه ای برای چمدان های خود انجام دهید. سبک سفر کردن، تنها جنبه مالی ندارد، بلکه بار فیزیکی و ذهنی کمتری را نیز برای شما به همراه خواهد داشت پس تنها وسایل ضروری و مورد نیاز خود را به همراه داشته باشید.

به یاد داشته باشید

مسافرت یک تفریح و تجربه به حساب می آید و نه صرفا یک باربری! امیدواریم این راه های ساده برای داشتن یک بسته بندی خوب و مؤثر برای شما سودمند واقع شده باشد.

نکات ملزم به رعایت در هنگام بستن چمدان مسافرت

513
این مطلب مفید بود ؟130
برگرفته از بخش سبک زندگی / ک.ک / ن
برچسب : چمدان مسافرت
وبگردی