بلوند كردن مو
اگر موهایتان را مشکی رنگ کرده اید و حالا تصمیم دارید موهایتان را بلوند کنید, ترفندهای بلوند کردن موهای مشکی را در ادامه مشاهده کنید.

بلوند کردن موهای مشکی

گاهی خانم ها به دلیل علاقه ی گذرا به رنگ مشکی موهای خود را مشکی رنگ می کنند در حالیکه می دانند بعد از استفاده از اینر نگ برای موهایشان امکان تغییر رنگ موهایشان بسیار کم خواهد بود اما همیشه هم اینطور نیست و با استفاده از راه و روش هایی می توان موهای مشکی رنگ شده را تغییر رنگ داد حتی به رنگ های روشن بلوند ، نکاتی که در این بخش از دنیای مد نمناک به آنها اشاره خواهیم کرد.البته فراموش نکنید که اگر برای این کار به یک آرایشگری که مهارت این کار را ندارد مراجعه کنید این احتمال هست که موهایتان برنجی، سفید، زرد روشن یا صرفا مصنوعی از آب در بیاید پس حتما آرایشگر حرفه ای انتخاب کنید ، فراموش نکنید که اگر پیش تر موهایتان در اثر رنگ زدن یا عوامل دیگر آسیب دیده است، بلوند کردن مو به شما پیشنهاد نمی شود.

 

بلوند کردن مو

بلوند کردن موهای مشکی رنگ شده

فوت و فن بلوند کردن موهای رنگ شده:

همین ابتدای کار باید بگویم که اگر موهایتان را چند بار رنگ کرده اید بسته به میزان تیرگی رنگ ها احتمالا مجبور خواهید شد دو یا سه پروسه دیگر را نیز طی کنید تا به یک رنگ موی دلخواهتان برسید. برای این کار نباید مستقیم سراغ پودر های روشن کننده مو بروید. پیش از آن نیاز است که رنگ فعلی روی موهایتان را از بین ببرید. آرایشگران ماهر این کار را مواد رنگ بر مو برایتان انجام می دهند پس شما هم می توانید با دانستن روش صحیح آن در منزل این کار را انجام دهید.
 
برای این کار : 
محلول رنگ بر مو را با توجه به توضیحات محصول تهیه می کنید، کاری که به راحتی با ترکیب دو مایع با یکدیگر انجام می شود . حالا بایستی محلول بدست آمده را روی موهایتان بزنید و بگذارید تا 20 دقیقه بماند.
پس از 20 دقیقه، موهایتان را خوب آبکشی کرده و بشویید، باید این کار را سریع انجام دهید و از شامپو نیز برای شستن استفاده کنید چرا که اکسیژنی که در فضا است به مرور زمان روی این محلول تاثیر گذاشته و نتیجه برعکس می شود. 
بعد از انجام این مراحل بایستی هفته ای 2 بار بار موهایتان را با شامپو بشویید و سپس نرم کننده بزنید ، بعد از این مراحل حالا رنگ موهای مصنوعی روی موهایتان از بین رفته و کامل پاک شده است.
چند روز صبر کنید و بعد مراحل بلوند کردن مو را انجام دهید چراکه با این کار به موهایتان فرصت می دهید تا کمی ترمیم شود و آسیب دیدگی مو به حداقل می رسد. باید بگوییم که اگر موهایتان رنگ طبیعی دارد باید برای روشن کردن رنگ موهایتان از این مرحله به بعد را طی کنید و نیاز نیست مراحل قبلی را برای رفع موهای تیره بکار گیرید.
محلول روشن کننده مو را نیز طبق مراحلی که می دانید تهیه کنید و روی موهایتان بزنید ، برای این کار حتما با یک آرایشگر که جنس موهایتان را می بیند و می شناسد مشورت کنید.
اگر از فویل استفاده نمی کنید بهتر است با یک پلاستیک روی موهایتان را بپوشانید تا از رسیدن اکسیژن به آن جلوگیری شود. بعد از آنکه محلول را به کل موهایتان زدید حالا اجازه دهید بین 30 تا 45 دقیقه بماند تا رنگ باز کند. حداقل هر 10 دقیقه آن را چک کنید و در صورتیکه خارش یا سوزشی در سرتان احساس کردید سریع آن را بشویید. 
فراموش نکنید که باید مو را با آب ولرم وشامپو بشویید و از نرم کننده مو نیز استفاده کنید.
اگر موهایتان را قبلا رنگ کرده اید، در این مرحله ممکن است با رنگ نارنجی مواجه شوید. این طبیعی ست و موهای شما باید یک مرحله دیگر روشن شود تا به نتیجه بهتری برسید. در کل بهتر است این عملیات را پشت هم انجام ندهید، در یک روز دو بار پودرهای شیمیایی روشن کننده روی مو قرار ندهید و یک هفته به عنوان فاصله بین مراحل تامل کنید.

روش بلوند کردن موهای مشکی رنگ شده

3.2135
این مطلب مفید بود ؟8649
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ ن / ح
وبگردی