بلیت مترو

بهای بلیت مترو 10 درصد کاهش یافت

تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1402کد مطلب : 2032زمان مطالعه : 2 دقیقه
دوفوریت کاهش نرخ بهای بلیت مترو در جلسه امروز شورای شهر تهران به تصویب رسید.

مهر:دوفوریت کاهش نرخ بهای بلیت مترو در دستور کار یکصد و چهل و هشتمین جلسه شورای شهر تهران قرار گرفت.

در ابتدای جلسه مهدی چمران گفت:گرچه بسیار سخت است اما سعی کردیم که قدمی از سوی مدیریت شهری برای کاستن بهای بلیت مترو برداشته شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه این اقدام در راستای کاهش آلام مردم و حمایت از سخنان سال مقام معظم رهبری است گفت:قیمت بلیت مترو از سه هزار و 770 تومان به سه هزار و 400 تومان و دو هزار و 850 تومان به دو هزار و 500 تومان کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد:با توجه به اینکه تاکسی متعلق به بخش خصوصی است، نمی‌توان چندان وارد شد اما در مترو، سعی کردیم قدمی برداریم و شورا و شهرداری باید بودجه اختصاص دهند که تفاوت قیمت را جبران کنند، چراکه به نفع شهر و شهروندان است.

چمران همچنین تصریح کرد:حتی اتوبوس‌ها نیز متعلق به بخش خصوصی است و نمی‌توانیم به آنها فشار وارد می‌کنیم و برای اتوبوس‌ها به صرفه نیست؛ رانندگان اتوبوس‌ها حتی وسایل نقلیه خود را تعمیر نمی‌کنند چون باید 500 میلیون تومان هزینه کنند.

وی با بیان اینکه کاهش این رقم مهم نیست بلکه پیام آن مهم است، خاطرنشان کرد:ما برای کاستن این گرانی‌ها و تورم، چنین کاری از دستمان برآمده است؛ ما انتظار نداریم فردا این کار انجام شود و 15 روز فرصت می‌دهیم تا کاهش نرخ را اعمال کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه چنین اقدامی از لحاظ کارشناسی صحیح نیست اما ابعاد روانی آن در جامعه اهمیت دارد، گفت:می‌دانیم که این اقدام برای شرکت مترو سخت است اما پیشنهاد می‌کنیم که با این دو فوریت موافقت و کاهش نرخ اعمال شود.

در ادامه اعضای شورای شهر تهران با دو فوریت این موضوع موافقت کردند.

انتهای پیام/م

بهای بلیت مترو 10 درصد کاهش یافت

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : مترو تهران
وبگردی