انگیزه
اگر احساس میکنید که برای حفظ شور و هیجان کاری به بهبود انگیزه درونی نیاز دارید ، ما ترفندهایی را برای افزایش این انگیزه در محیط کار و زندگی در اختیارتان قرار میدهیم.

ترفندهایی برای بهبود انگیزه در محیط کار

شروع کسب و کار یکی از جالبترین عملکردهایی است که یک فرد میتواند داشته باشد. موفقیت در کسب و کار هیچگاه بصورت خودبخودی ویا بر اساس شانس نیست بلکه انگیزه قوی در حفظ و بقای کار به شما کمک میکند.
ایجاد انگیزه موضوع مهمی است و می تواند به فرایند مطالعاتی و تحصیلی شما جهت داده و حرکت شما را سریع تر کند. در واقع انگیزه محرک اصلی هر حرکت است که میتواند زمینه موفقیت شما را در محیط کار یا هر محیط دیگری فراهم کند .
نوشیدن قهوه ممکن است ایده خوبی برای شاداب بودن در تمام طول روز باشد، اما کافیین موجود در آن باعث عوارض جانبی خواهد شد و مضر خواهد بود. برای حفظ شور و هیجان کاری به بهبود انگیزه درونی خود نیاز دارید. تاثیر این مورد از صرف یک یا چند فنجان اسپرسو قوی تر بوده و می تواند شما را در برابر سختی هایی مثل بی خوابی در یک روز سخت نجات دهد. خوشبختانه، علم در این رابطه راه حل هایی را برای بهره برداری و حفظ ذخایر بدنی شما ارایه کرده تا بتوانید انگیزه روزانه خود را بهبود دهید.

7 عادت علمی واثبات شده برای بهبود انگیزه

تفاوت ایجاد کنید

اگر تجارت خود را به امید ایجاد یک تغییر در دنیا آغاز کرده اید، باید سطح خود را بالا نگه دارید و این عادت را در خود ایجاد کنید که انگیزه کافی برای حرکت رو به جلو داشته باشید.

طی پژوهش انجام گرفته در دانشگاه میشیگان، هنگامی که کارکنان مخابرات در تلاش بودند تا جمع آوری کمک های مالی را بالا ببرند، بعد از یک گفتگوی انگیزشی با دانشجویانی که تنها در عرض چند دقیقه از حامیان مالی بهره مند شده بودند، توانستند تا 171 درصد این مقدار را افزایش دهند.

افزایش انگیزه

انگیزه مهم ترین عامل محرک در موفقیت است

در صورتی که از میزان تفاوت ایجاد شده توسط شغل خود آگاهی کافی ندارید، انجام کاری مشابه را در نظر داشته باشید. برای این منظور با مشتریانی صحبت کنید که از محصول شما استقبال می کنند. همچنین می توانید بازخورد فعالیت خود را از مدیرتان درخواست کنید. اگر تلاش های فعلی شما تاثیر مورد نظر را در پی نداشته اند، باید بدانید که برای تغییر شغل یا شروع کسب و کار جدید هیچ وقت دیر نیست.

به خودتان جایزه بدهید!

شاید از دانستن این نکته تعجب کنید، اما باید بدانید که باتوجه به تحقیقات علمی 75 درصد از کاری که اقدام به انجام آن می کنیم نتیجه انگیزه ای است که به وسیله پاداش ها شکل می گیرد. بنابراین چرا نباید مردم به صورت هفتگی یا حتی روزانه پاداشی را برای خود کنار بگذارند. با وجود اینکه همه ما با یک هدف بزرگ مانند موفقیت یا ترفیع درجه در حال پیش بردن فعالیت کنونی خود هستیم، اما باید دانست که دستیابی به آن ها فراز و نشیب های خاص خود را دارند و تقریبا دور از ذهن هستند.

هیچ موفقیتی کوچک نیست

اهداف خود را به مقاصد کوچک تر تقسیم کنید تا بتوانید به آن ها دست پیدا کنید و آن ها را در این مسیر بررسی نمایید.

زمانی که به موفقیت در کاری می رسید، ذهن شما اطلاعات آن را به مدت طولانی تری نگه داری می نماید و این امکان را فراهم می کند تا به شکل بهتری مجموعه اهداف خود را تکمیل کنید. دوپامین (ماده شیمیایی موجود در مغز) با هر بار پیروزی ترشح می گردد و باعث می شود به احساس خوبی برسیم و از کاری که انجام داده ایم لذت ببریم، بنابراین زمانی که قرار است حرکت به سمت مقصد بعدی را شروع کنیم، مجددا این احساس انگیز ه ای را برای حرکت در ما ایجاد می کند.

باتری هایتان را شارژ کنید!

آیا به این احساس رسیده اید که در حال خاموشی و فرسودگی هستید؟ اگر چنین است، باید هر چه سریعتر آن را از بین ببرید. شاید گفتن این مورد بی ربط به نظر برسد، اما ثابت شده است که نوشیدن آب میوه های شیرین و سرد مانند پینا کولادا به افزایش انگیزه کمک می نماید. دکتر Travis Bradberry طی مقاله ای که منتشر کرده، پیشنهاد می کند که پس از حدود 50 دقیقه فعالیت کاری، حدود 15 دقیقه استراحت کنید. در صورتی که مایل به رعایت کردن این برنامه ریزی نیستید، می توانید با برنامه ریزی و اولویت بندی آگاهانه اوقات خود حداکثر بهره وری را ایجاد نمایید.

خودتان را گول بزنید!

واقعیت این است که شما توانایی فریب دادن (یا آموزش) مغز خود را برای رسیدن به عادات جدید و متفاوت دارید و می توانید آن را به عنوان یک نکته مثبت به زندگی خود اضافه کنید.

به عنوان مثال، به خودتان بگویید که می خواهید برای دریافت انگیزه بیشتر از این به بعد زودتر از خواب بلند شوم. برای این منظور 2 ساعت زودتر از زمان گذشته بیدار شوید و در عوض تمرکز بر از دست رفتن 2 ساعت خواب شیرین، به این فکر کنید که به نوعی هر روز 2 ساعت بیشتر می توانید زندگی کنید و وقت کافی داشته باشید. نتیجه این خواهد شد که در آخر هفته یک روز کاری کامل را به برنامه ریزی خود اضافه کرده اید!
افزایش انگیزه

زندگی سالم و ورزش کردن به بهبود انگیزه در محیط کار کمک میکند

سالم زندگی کنید.

باتوجه به تحقیق انجام شده در سال 2015، مشخص شد که عامل انگیزشی که باعث فعالیت بهتر کارمندان می شود سلامت آن هاست.

استراحت کافی و سر حال بودن در بهترین شکل برای حفظ روحیه انگیزشی بسیار ضروری است. با وجود مصرف روزانه سبزیجات و تاثیرات آن، باید بدانید که ورزش روزانه می تواند به ترشح مواد شیمیایی مفید برای مغز منجر شود و به شما کمک کند تا در طول روز با روحیه خوب فعالیت کنید.

میراث خود را مشخص کنید!

استیو جابز فقید معتقد بود که باید هر روز به آینه نگاه کنید و این سوال را از خود بپرسید:

«اگر امروز آخرین روز از زندگی من باشد، حاضر به انجام چه کاری هستم؟ می خواهم آن را امروز انجام دهم!»

این مورد ممکن است کمی بیمارگونه به نظر بیاید، اما دانستن اینکه وقت و عمر شما محدود است می تواند انگیزه فوق العاده ای را ایجاد نماید. طی پژوهش انجام شده توسط دانشگاه استمفورد مشخص شد افرادی که تصویر قدیمی از خود در ذهن دارند قادر هستند تا انگیزه خود را بالا ببرند و اندوخته بیشتری برای دوران بازنشستگی داشته باشند.

مسلما (و به احتمال زیاد) شما نمی توانید مانند روز گذشته خود زندگی کنید. اما برای حفظ انگیزه درونی، عادت کنید تا به سمت آرمان های بزرگ خود در آینده در حرکت باشید.

عادت های علمی اثبات شده برای افزایش انگیزه

57
این مطلب مفید بود ؟70
برگرفته از وب‌سایت آی تی رسان / م.ف
وبگردی