اوتیسم
پیوند مدفوع شاید در ظاهر روشی چندش آور تلقی شود اما نتایج مطالعات جدید نشان داده که این روش برای کاهش اختلالات گوارشی و سایر علائم بیماری در کودکان مبتلا به اوتیسم موثر است.

پیوند مدفوع کشفی جدید برای بهبود علائم کودکان اوتیسم

اوتیسم بین 3 الی 4 سالگی با ظهور بیشتر علایم مشخص می شود که مهمترین چراغ قرمز بروز این عارضه، نحوه برخورد غیر معمول کودک خردسال با اسباب بازی هایش است.

گروهی از متخصصان علوم پزشکیِ دانشگاه آریزونا در یک مطالعه کوچک دریافتند که می توان علائم گوارشی و سایر مشکلات ناشی از اوتیسم را در کودکان مبتلا به این اختلال از طریق پیوند باکتری های مفید روده درمان کرد.

در این روش از طریق پیوند مدفوع، ذخیره ای تازه از باکتری های مفید روده به بدن کودکان مبتلا به اوتیسم منتقل می شود.

به گفته جیمز آدامز در دانشگاه ایالتی آریزونای آمریکا، پس از کاربرد این روش در کودکانی که تحت آزمایش قرار داشتند علائم مرتبط با تکلم، تعاملات اجتماعی و رفتارهای تکراری تا 25 درصد کاهش پیدا کرد.

 اوتیسم

درمان جدید اوتیسم در کودکان

وی افزود:این کودکان پس از درمان همچنین با کاهش بیشفعالی و تحریک پذیری مواجه شدند.

آدامز تاکید کرد:اگرچه این شیوه یک درمان قطعی نیست اما تاثیر چشمگیر در کاهش علائم اوتیسم در کودکان مبتلا داشته است.

بسیاری از کودکان مبتلا به اوتیسم از مشکلات مزمن گوارشی نظیر اسهال و یبوست رنج می برند و این امر می تواند به دلیل وجود باکتری های مضر روده یا کمبود باکتری های مفید گوارشی باشد.

نتایج این مطالعه نشان داده است که علائم رفتاری اوتیسم و ناراحتی دستگاه گوارش در کودکان مبتلا به این اختلال بعد از پیوند مدفوع بهبود یافته است.

در این مطالعه محققان 18 کودک مبتلا به اوتیسم با مشکلات گوارشی متوسط تا شدید را مورد بررسی قرار دادند که تغییرات مثبتی بعد از گذشت هشت هفته از درمان دیده شد.

پیوند مدفوع برای درمان اوتیسم!

4.520
این مطلب مفید بود ؟182
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا-/ ر
وبگردی