بهترین دهان شویه
برای از بین بردن جرم هایی که روی دندان وجود دارند نیاز به یک محلول قوی دارید که این محلول قوی را می توانید در خانه با مواد ارزان قیمت تهیه کنید.

استفاده از دهان شویه در طی یک دقیقه پلاک های دندان را از بین می برد

استفاده از دهانشویه ها بهترین راه برای تکمیل فرآیند مسواک می باشد و دارای ویژگی هایی از جمله پاک کردن دهان از هر گونه باکتری و به حداقل رساندن پلاک های دندان می باشد. دهان شویه یکی از مهمترین قسمت فرآیند بهداشت دهان و تمیز کردن آن به شمار می رود و دندانها را از هرگونه جرم و باکتری خلاص می کند که نتیجه آن این است که اگر ما از دهان نفس بکشیم نفس تازه و دلپذیری را خواهیم کشید.

همانگونه که می دانید، مراقبت از دندان ها برای سلامتی بدن بسیار مهم است، پاک کردن دهان با دهان شویه برای پاک سازی باکتری ها بسیار مناسب است و اجازه ی ورود باکتری ها را به داخل بدن نمی دهد.

دهان شویه

مزایای استفاده از دهانشویه ها

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از دهانشویه ها حذف تارتار هامی باشد.

تارتار چیست؟

شما اگر بهترین روش را برای بهداشت دندان های خود به کار ببرید باز مقداری باکتری در دهان شما باقی خواهد ماند. این باکتری ها پروتئین ها و موادغذایی به همراه بزاق را به پلاک تبدیل می کنند و این پلاک ها یه دندان می چسپد و با باقی ماندن این پلاک ها بر روی دندان ها شانس کرم خوردگی دندان و ایجاد حفره درد دندان ها زیاد می شود.

دهان شویه ای برای حذف و پاکسازی تارتارها مناسب می باشند که ما امروز دستورالعمل آنرا به شما آموزش خواهیم داد و جالب است بدانید که یکی از مهم ترین عناصر در ساخت جوش شیرین است. نمک بی کربنات یکی از مهم ترین پاک کننده ها می باشد که همیشه در دسترس هست و می توان آنرا درصد ها دستورالعمل از جمله بهداشت دهان استفاده کرد.

تارتار چیست

علاوه بر این از نمک در چند دهه اخیر برای شست و شوی مستقیم دندان ها استفاده می شد، چون دارای مهارت پاک کردن لکه ها و باکتری ها بود و بوی بد دهان را با یک بار استفاده از بین می برد.

عناصر تهیه دهان شویه

 • 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین
 • 1/2 فنجان پراکسیدهیدروژن
 • 1/2 قاشق چایخوری نمک
 • 1/2 فنجان آب گرم
 • 1 فنجان آب سرد

وسایل مورد نیاز

 • مسواک
 • خلال دندان

مسواک و خلال دندان

نحوه استفاده صحیح از بهترین دهانشویه

 1. جوش شیرین را با نمک مخلوط کنید سپس مسواک را با آب گرم خیس کنید و بعد از خیس کردن آنرا داخل مخلوط جوش شیرین و نمک نمایید در آخر دندان هایتان را خوب مسواک بزنید و پس از انجام این عمل ماده را کاملا از دهان بیرون بریزید.
 2. عمل گفته شده در گزینه 1 را برای مدت 2 دقیقه تکرار کنید.
 3. سپس هیدوژن پراکسید را با آب گرم مخلوط کنید دهان خود را برای یک دقیقه با آن شستشو دهید و در آخر آنرا از دهان خالی کنید.
 4. شما می توانید این درمان را به مدت 2 بار در هفته انجام دهید و مسواک زدن هم باید یکی از معمول ترین کارهایی روزمره تان شود.

هشدار: به هیچ وجه اجازه ورود دهان شویه را به داخل بدن تان ندهید چون بسیار مخرب واقع می شوند.

بهترین دهان شویه , روش ساخت دهانشویه با جوش شیرین

3.751
این مطلب مفید بود ؟3813
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ح.ب/ف.ن
وبگردی