بچه دار شدن

مردان تا چند سالگی بچه دار میشوند؟

کد مطلب : 55294تعداد نظرات : 2 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر شما هم فکر میکنید آقایان در سنین بالا برای بچه دار شدن مشکلی ندارند باید بگوییم سخت در اشتباهید, آقایان تا یک سن خاصی میتوانند پدر شوند.

برای بچه دار شدن تا چند سالگی وقت داریم؟

همانند آنچه برای زنان گفته می شود توصیه شده مردان خیلی پدر شدن خود را به تاخیر نیاندازند. در برخی منابع سن ایده آل پدر شدن تا قبل از 45 سالگی عنوان شده است.

ویژگی های شخصیتی افراد در سنین مختلف تغییر می کند و در هر دوره مشخصات و نیازهای خاص خودش را دارد. بر اساس همین قاعده معمولا افرادی که در سنین بالای 35 و 40 سال پدر و مادر شدن را تجربه می کنند والدشان نسبت به دیگران بسیار پررنگ تر ظاهر می شود. به همین دلیل اغلب حساس ترند و حتی بیش از اندازه حمایت گر می شوند.

بچه دار شدن

سن بچه دار شدن آقایان

به عبارت دیگر یا خیلی حمایت گرند یا خیلی احساسی. حال آن که حمایت افراطی خواه ناخواه مانع رشد بخشی از توانمندی ها در کودک می شود. کودک در این شرایط نمی آموزد که چطور به توافق و تفاهم برسد.

نه گفتن و نه پذیرفتن را یاد نمی گیرد و در عین حال ریسک پذیری و نیروی جسارت ورزی در او پایین می آید. از سوی دیگر پدر و مادر در این سن اغلب همه چیز را در سبد کودکشان می گذارند و همین باعث می شود ناخودآگاه ترس از دست کودک را به او منتقل کنند. در نتیجه کودک با اضطراب جدایی رشد می کند. این پدر و مادرها به دلیل والد بودن بیش از حدشان بسیار کنترل گرند در نتیجه بیش از حد معمول، مراقب فرزندشان هستند. همین رفتارهای افراطی به طور ناخودآگاه کودک را از مسیر طبیعی رشد منحرف می کند.

بسیاری از مردم تصور می کنند، مردان در سنین بالا هم برای بچه دار شدن مشکل ندارند و این خانم ها هستند که به دلیل شرایط فیزیکی خود باید تا قبل از رسیدن به سن یائسگی صاحب فرزند شوند اما تحقیقات نشان می دهد واقعیت غیراز این است.

بچه دار شدن

بهترین سن بچه دار شدن

همه ما می دانیم که با افزایش سن مادر خطر احتمال بروز مشکلات ژنتیک بیشتر می شود که در نهایت می تواند منجر به سقط جنین شود، اما تا چند سال پیش پزشکان اطلاعات زیادی در مورد تاثیر سن پدر روی جنین نداشته اند. با اینکه تعداد مردانی که در سنین بالای 30 سال برای نخستین بار پدر شدن را تجربه می کنند در حال افزایش است اما تحقیقات نشان می دهد این کار خطرهای جسمی و ذهنی را برای فرزندان آنها افزایش می دهد.

مطالعات نشان می دهد مردان در سنین بالا معمولا صمیمیت و ارتباط کمتری با کودکان خود دارند و در عین حال فرزندانشان هم بیشتر دچار بیش فعالی یا دیگر مشکلات روحی می شوند. آخرین بررسی های انجام شده توسط دانشمندان فرانسوی در سال 2008 اثبات کرد که مردان هم مانند زنان دارای یک زمان بیولوژیکی هستند. این بدان معناست که با افزایش سن احتمال بچه دار شدن آنها کاهش پیدا می کند. براساس شواهد احتمال بارداری موفق، درصورتی که مرد بالای 35 سال باشد کم می شود و درصورتی که سن او بیش از 40سال باشد این احتمال به شدت پایین می آید.

مردان تا چند سالگی بچه دار می شوند

با اینکه مردانی حتی در 95 سالگی هم بچه دار شده اند اما حقیقت این است که بعد از 41 سالگی شانس پدر شدن به سرعت کاهش می یابد. بعد از 45 سالگی وضعیت واقعا بدتر می شود و مردانی که تاکنون صاحب فرزند نشده اند، باید حتما در این مورد فکر کنند. در فاصله بین 41 تا 45 سال احتمال پدر شدن از 60 به 35 درصد کاهش پیدا می کند و همین موضوع نشان می دهد افزایش سن چه تاثیری روی کیفیت اسپرم ها دارد.

بهترین سن برای پدر شدن

بهترین سن باروری برای آقایان بین 20 تا 30 سالگی است. با این حال آقایان هیچ محدودیت سنی از لحاظ بچه دار شدن ندارند. در سنین بالا تا حدودی قدرت باروری کمتر می شود، اما معمولا تا آخر عمر اسپرم وجود دارد. در مورد اینکه باروری آقایان در سنین بالا می تواند روی سلامت جنین تاثیر بگذارد یا خیر، هنوز هیچ مطالعه اثبات شده ای نداریم.

آقایان در سنین بالای 40 سالگی دچار افت قدرت باروری می شوند، درست مانند همان اتفاقی که بعد از 30 سالگی برای خانم ها می افتد. بالا رفتن سن آقایان باعث تنگی عروق بدن و کم شدن اسپرم ها، کند شدن حرکت و غیر طبیعی شدن شکل آنها می شود.

متاسفانه امروزه به دلیل پوشیدن شلوارهای تنگ و قرار گرفتن در محیط های گرم نوعی بیماری به نام واریکوسل یا واریس بیضه در آقایان بسیار شایع شده است. این واریس می تواند منجر به کاهش تعداد، حرکت و بد شکل شدن اسپرم ها و در نهایت نازایی شود.

اما در کل آقایان باید سعی کنند همیشه تغذیه سالم داشته باشند، به خصوص از مواد حاوی آنتی اکسیدان مثل ویتامین ث استفاده کنند، مانند گوجه فرنگی، مرکبات و…. این مواد باعث می شود قدرت باروری افزایش پیدا کند.

مردان تا چند سالگی بچه دار میشوند؟

3.9100
این مطلب مفید بود ؟7822
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از بی باک -/ح
2 نظر به ثبت رسیده است
ابن الرضا1401-11-19
سلام ، من در سن شصت سالگی با یک خانم پنجاه ساله ازدواج کردم ، و صاحب یک دختر خوب و تپلی شدیم ، امید است ما والدین پیر بتونیم فرزندمان را درست تربیت کنیم با توکل بر خداوند
30
مبینا1401-12-08
چقدرم عالی سلامت باشید همیشه
00
وبگردی