بهترین غذای ماه رمضان
تغذیه صحیح و خوردن غذای مناسب در ماه رمضان بسیار اهمیت دارد و برخی از غذاهای مفید می توانند انرژی زیادی را برای بالا بردن توان افراد در روزهای بلند تابستانی بالاتر ببرند.

بهترین غذای ماه رمضان برای جلوگیری از گرسنگی و احساس سیری بیشتر

اکنون که در آستانه فرا رسیدن ماه رمضان قرار داریم، برای بسیاری از روزه داران این سؤال پیش می آید که خوردن چه غذایی سبب می شود کمتر احساس گرسنگی کنند؟ اگر چه گرسنگی در ماه رمضان امری اجتناب‌ناپذیر است اما می‌توان با خوردن غذایی که در ادامه این بخش از بهداشت و سلامت نمناک به معرفی آن می پردازیم و توصیه‌های تغذیه‌ای در طول روز احساس گرسنگی کمتری داشته باشیم.

غذایی که شما را در ماه رمضان سیر نگه می دارد

در ماه مبارک رمضان، برای اینکه کمتر گرسنه شوید، در وعده شام و سحر حتما از کربوهیدرات استفاده کنید. ماکارونی بهترین کربوهیدراتی است که می توان در وعده شام و سحری مصرف نمود. نشاسته موجود در ماکارونی دیر هضم بوده و این غذا می تواند روزه داران را زمان بیشتری سیر نگه دارد.

ماکارونی

توصیه می شود همراه ماکارونی حتما از سبزیجاتی مانند قارچ، فلفل دلمه، نخود فرنگی نیز استفاده کنید تا هم آب مورد نیاز بدن و هم آنتی اکسیدان های بدن تامین شود.

برای جلوگیری از گرسنگی در ماه رمضان

  1. وعده سحری را نادیده نگیرید.
  2. هنگام خوردن سحری از مواد غذایی کربوهیدرات دار، میوه، سبزی، سالاد و حبوبات در وعده سحر استفاده شود زیرا این مواد سبب آزاد شدن آرام قند شده وسبب می‌شود فرد در طول مدت روزه‌داری کمتر احساس گرسنگی کند.
  3. در برنامه غذایی سحری غذا‌هایی مثل انواع کوکو، بادمجان، سوسیس و کالباس، سس مایونز و سیر و پیاز و همچنین غذا‌های چرب و پرنمک پرهیز کنید.
  4. یک هفته تا 10 روز قبل از شروع ماه مبارک، حجم غذای مصرفی به تدریج کاهش داده شود تا بدن به شرایط کم غذایی در زمان روزه‌داری عادت کند.
  5. مصرف مواد قندی را کاهش دهید. خوردن مواد شیرین مانند زولبیا و بامیه هنگام سحر سبب افت سریع قند خون و احساس گرسنگی در طول روز می‌شود.
  6. یک غذای ساده در افطار میل کرده و حتما شام و افطار شما جدا باشد.

بهترین غذای ماه رمضان که شما رو سیر نگه می داره

4.1116
این مطلب مفید بود ؟9422
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : ماه رمضان
وبگردی