بهترین فصل بچه دار شدن
امروزه دانشمندان در خصوص بهترین فصل بچه دار شدن تحقیقاتی انجام داده اند زیرا بچه های متولد شده در برخی فصل ها نسبت به دیگران ویژگی های خاص تری دارند.

بهترین فصل برای تولد نوزاد و بچه دار شدن

شاید این موضوع ذهنتان را به خود درگیر کرده باشد که واقعا بهترین زمان برای بچه دار شدن چه موقع می باشد؟ گاهی اوقات می شنوید که بچه ها در فصل های خاصی سالم تر هستند و بهتر است که در آن زمان به دنیا بیایند و اکنون دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که این موضوع حقیقت دارد و علت آن هم برای آنان مشخص است. البته که مطالعات بسیار گسترده ای روی این موضوع انجام شده است که شواهد زیادی را برای اثبات این حرف نشان می دهد.

تابستان، بهترین فصل برای باردار شدن

تابستان را می توان بهترین فصل برای باردار شدن نام برد. تیم تحقیقاتی به این نتیجه رسیده است مادرانی که بین خرداد تا مرداد باردار می شوند، اضافه وزن بیشتری پیدا می کنند و فرزندانی را به دنیا می آورند که حدودا 8 گرم از نوزادان در ماه های دیگر سنگین تر می باشد.

این کودکان همچنین در طول زندگی به بیماری های کمتری مبتلا می شوند و از طرفی مادران آن ها نیز احتمال بسیار کمتری برای زایمان زود هنگام دارند.

باردار شدن

آیا فصل بهار برای بچه دار شدن مناسب است؟

مطالعات نشان می دهد که نیمه آخر ماه فروردین و نیمه اول ماه اردیبهشت چندان برای باردار شدن مناسب نیست. کودکانی که نطفه آن ها در این ماه بسته می شوند 13 درصد احتمال بیشتری برای تولد زودرس دارند و از طرفی زود متولد شدن و وزن کافی نداشتن در آن ها باعث به وجود امدن مشکلات بسیار زیادی از جمله ضعف سیستم ایمنی، بینایی و شنوایی ضعیف تر و مشکلات ذهنی می شود که این تفاوت در اواخر عمر آن ها خود را نشان می دهد و به همین دلیل توصیه می شود که اقدام به بارداری را به ماه خرداد موکول کنید.

همچنین اگر در فصل بهار باردار شوید با افزایش سموم و نیترات مواد غذایی و شروع بادهای موسمی در بهار، این عوامل محیطی غده تیروئید زنان باردار را کم‌کار می کند و بر روی جنین تازه تشکیل شده تاثیر می گذارد بنابراین کودکان متولد بهار کم هوش تر از بچه های دیگر هستند و کندتر از آنها در مدرسه و دانشگاه پیشرفت می کنند.

فواید و معایب تولد نوزاد در فصل بهار

چنانچه قبلا هم در نمناک گفتیم ممکن است باردار شدن در اوایل بهار به دلیل مشکلاتی که گفتیم، مناسب نباشد اما به دنیا آمدن کودک در این فصل می تواند برای کودک فواید و معایبی داشته باشد.

متولدین بهار شاد ترند

بارداری در فصل بهار، در خطر انداختن آینده شغلی و تحصیلی فرزند شما تاثیرگذار است اما به دنیا آمدن کودک تان در این فصل، سبب می شود، کودکان در آینده زندگی شادتری داشته و احساس رفاه و شادی کنند.

متولدین بهار

متولدین بهار کم تحرک و بی حوصله هستند

متولدان فصل بهار میل بیشتری به کم تحرکی دارند و اغلب از نظر دیگران تنبل شناخته می شوند. متولدین بهار کم تحرک و بی حوصله و تنبل هستند و اگر وزن آنها بالاتر از 100کیلو هم باشد سراغ ورزش کردن نمی روند.

بی اشتهایی عصبی در متولدین بهار بیشتر است

متولدین فصل بهار به دلیل طبع و خصوصیات خاصی که دارند، بیشتر از بقیه دچار بی اشتهایی عصبی می شوند.

متولدین بهار سیستم ایمنی ضعیف تری دارند

متولدین ماه فروردین یا اردیبهشت سیستم ایمنی ضعیف تری نسبت به متولدین ماه های دیگر دارند و این به علت سطح پایین ویتامین D بدن مادران باردار در اواخر بارداری شان مبتلا به بیماری آرتریت روماتوئید می شوند.

متولدین فصل بهار عاشق ریاست هستند

ماه تولد بر روی شغل آینده افراد نیز تاثیر گذار است. متولدان فروردین توانایی و البته میل زیادی به ریاست دارند، این در حالی است که اردیبهشتی ها بیشتر به ورزش علاقه پیدا خواهند کرد و میانه زیادی با سیاست ندارند اما خردادی ها احتمالا ریاست شرکت ها را بر عهده می گیرند و حتی در تخیلات دریافت جوایز بزرگی مثل نوبل نیز به سر میبرند.

کودکان بهاری

فصل زمستان برای بچه دار شدن مناسب نیست

محققان در اوایل سال 1930 به این نتیجه رسیدند کودکانی که در فصل زمستان متولد می شوند، وضعیت سلامتی مناسبی ندارند و معمولا تا آخر عمر خود بیشتر در معرض مشکلات جسمی هستند. ویژگی های دیگری نیز برای آن ها وجود دارد :رشد آرام‌تر، بیماری ذهنی و حتی مرگ زودتر. علت آن هم دمای سرد و سخت زمستان، آلودگی بیشتر هوا می باشد اما اخیرا نتایج دیگری به دست آمده که کمی موضوع را پیچیده‌تر کرده است.

مادرانی که سفید پوست نیستند و از لحاظ تحصیلی در سطح پایین تری هستند، احتمال بیشتری برای فرزندانی با مشکلات جسمی خواهند داشت. راهبرد جدیدی برای پاسخ به این سؤال در بلند مدت به وجود آمده است که شروع به بررسی بچه های متولد شده بین سال های 1994 تا 2006 کرده است و میتوان گفت تنها سردی فصل زمستان دلیل مشکلات موجود در این نوزادان نبود و مراقبت نادرست و پایین بودن آگاهی نقش بسزایی در این باره داشته است.

نکته مهم پایانی

پزشکان در این مورد اعلام کردند که علاوه بر فصل مناسب، مادران باید به مشکلات کاری نیز توجه کنند که هرچقدر از لحاظ شغلی آرامش بیشتری داشته باشند، بارداری بهتر و راحت تری خواهند داشت. شاید موضوع زایمان زودرس برای بعضی ها جدی به نظر نرسد اما تفاوت در تمام مراحل زندگی کودک خودش را نشان خواهد داد که این کودکان بیش از بقیه در معرض مشکلاتی مثل تب و آنفولانزا خواهند بود و سطح ویتامین دی بدن مادر نیز برای کودکانی که متولد فصل زمستان می باشند، بسیار حائز اهمیت است.

بهترین فصل سال برای بارداری و بچه دار شدن

3.4148
این مطلب مفید بود ؟10147
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح/ش
وبگردی