بهمن کیارستمی

اظهارات بهمن کیارستمی درباره وضعیت پرونده پدرش

تاریخ انتشار : 9 خرداد 1396کد مطلب : 50284زمان مطالعه : 3 دقیقه
بهمن کیارستمی فرزند مرحوم عباس کیارستمی به اظهارات سازمان نظام پزشکی کشور در خصوص علت اصلی مرگ عباس کیارستمی واکنش نشان داد.

واکنش بهمن کیارستمی به آخرین وضعیت پرونده پدرش

روز گذشته سازمان نظام پزشکی کشور علت اصلی مرگ عباس کیارستمی را اعلام کرد . طبق گفته های سازمان نظام پزشکی علت اصلی مرگ عباس کیارستمی خونریزی شدید پرده مغزی در فرانسه اعلام شده بود . انتشار این خبر واکنش بهمن کیارستمی فرزند مرحوم کیارستمی را در بر داشت.

بهمن کیارستمی با تاکید دوباره بر اینکه درخواست ما با برای بررسی روند درمان 4 ماهه ی عباس کیارستمی در ایران از نظام پزشکی بارها مطرح شده است، ادامه داد:اما دوستان برای فرافکنی گویا ترجیح می دهند فقط به سه روز درمان در فرانسه بپردازند.

فرزند زنده یاد عباس کیارستمی با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی سازمان نظام پزشکی با بیان این مطلب ادامه داد:ما بارها مطرح کردیم که هدف اصلی ما از پیگیری قانونی پرونده پزشکی پدرم در ایران،علت فوت نیست بلکه بررسی مراحل درمانی است که منجر به این اتفاق شده است.

نارضایتی بهمن کیارستمی از روند بررسی پرونده پدرش

او در پاسخ به اینکه سخنگوی سازمان نظام پزشکی اذعان دارد که پرونده پزشکی فرانسه به دستشان نرسیده است،گفت:9 ماه پیش این پرونده را به پزشک قانونی و یک کپی به نظام پزشکی دادیم و حتی تا آنجاییکه مطلع هستم، نسخه ای از این پرونده توسط سازمان نظام پزشکی ترجمه شده به آنها ارایه شده است.

بهمن کیارستمی

بهمن کیارستمی به خبر علت اصلی مرگ پدرش واکنش نشان داد

بهمن کیارستمی درباره ی آخرین جلسه ای که در کمیسیون پزشکی داشته اند، توضیح داد:هفته ی گذشته ما (من و وکیلم) در یک کمیسیون در نظام پزشکی شرکت کردیم که در آن تیم پزشکی بیمارستان «جم» هم بودند و به نظر می رسید این کمیسیون به دلیل اعتراض ما و دستور دادستان پرونده برای بررسی مجدد پرونده تشکیل شده اما متاسفانه زمان بسیار محدودی که در این کمیسیون به ما داده شد صرف جواب به سوالات اعضای کمیسیون درباره پرونده پزشکی فرانسه شد.

او درباره ی جزییات بیشتر آن جلسه توضیح داد:در آن جلسه و کمیسیونی که چهارشنبه گذشته در پزشکی قانونی تشکیل شد بنا داشتیم با شرح جزئیات به دلائل اعتراض مان به کارشناسی قبلی همچون استناد به نظر خلاف واقع پزشکان متهم ، به جای استناد به کارشناسان بی طرف بپردازیم اما این فرصت به ما داده نشد و سرانجام با بحث و سوال درباره پرونده فرانسه، تمام زمان محدود جلسه را گرفتند. در پایان پرسیدیم آیا می توانیم بعد از نزدیک به یک سال انتظار انتشار گزارش کاملی را در این ارتباط داشته باشیم و جواب شنیدیم که چنین گزارش محرمانه خواهد بود و تنها به دادستان پرونده ارائه خواهد شد.

بهمن کیارستمی در پایان گفت:ده ماه پیش ما خواستیم روند درمان در ایران بررسی شود اما دوباره به سه روزی که کیارستمی در فرانسه بستری بود پرداختند، در حالیکه ما بارها تاکید کردیم علت فوت سوال ما نیست و با توجه به این که نه سازمان نظام پزشکی و نه سازمان پزشکی قانونی مسئولیت یا وظیفه ای در قبال رسیدگی به پرونده های پزشکی خارج از ایران ندارند، درخواست ما بررسی روند درمان در ایران است. به نظرم با این اظهارات می خواهند مقدمات اعلام حکمی را فراهم کند که گفته اند قرار است در چند روز آینده صادر شود.

رییس کل سازمان نظام پزشکی به تازگی آخرین وضعیت پرونده فوت عباس کیارستمی را تشریح کرده است.

اظهارات بهمن کیارستمی درباره وضعیت پرونده پدرش

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برگرفته از ایسنا / م.ف
وبگردی