بورس

بورس و بازهم عقب گرد!

تاریخ انتشار : 11 آذر 1400کد مطلب : 67104زمان مطالعه : 2 دقیقه
بورس در هفته جاری در مدار نزول در حرکت بود و روند کاهشی شاخص کل بورس تا جایی ادامه یافت که این شاخص طی مدت اخیر برای چندمین بار به زیر یک میلیون و 350 واحد سقوط کرد.

ایسنا:بورس هفته را با چراغ قرمز آغاز کرد؛ به طوری که در روز شنبه شاخص کل بورس با 27 هزار و 442 واحد کاهش تا رقم یک میلیون و 366 هزار واحد نزول کرد.

روز یکشنبه بازار سرمایه روزی پرنوسان را پشت سر گذاشت و در حالی که توانسته بود تا یک میلیون و 369 هزار وماحد افزایش یابد کار خود را در حالی به پایان برد که در رقم یک میلیون و 368 هزار واحد قرار داشت.

روز دوشنبه نیزشاخص کل بورس با 4183 واحد کاهش در رقم یک میلیون و 363 هزار واحد و در روز سه شنبه هم با 6845 واحد نزول تا رقم یک میلیون و 357 هزار واحد کاهش یافت.

در نهایت بورس هفته جاری را در حالی به پایان برد که شاخص کل بورس به زیر یک میلیون و 350 هزار واحد رسید.

در روز چهارشنبه شاخص کل را بیش از 17 هزار واحد کاهش رقم یک میلیون و 340 هزار واحد را ثبت کرد.

بر این اساس، طی یک سال و نیم گذشته این برای بار چندم است که شاخص کل بورس به زیر یک میلیون و 350 هزار واحد سقوط می کند و لازم به ذکراست که این اتفاق در حالی رخ داده که تحلیل گران بر این باورند که گزارش های شرکت های بورسی و همچنین قیمت ها در بازارهای جهانی مثبت و صعودی است و در کنار از دست رفتن اعتماد سرمایه گذاران به بازار سرمایه برخی ابهامات سیاسی و اقتصادی از جمله قیمت گذاری دستوری وضعیت مذاکرات وین و غیره به سقوط بورس دامن زده است.

انتهای پیام/م

 

بورس و بازهم عقب گرد!

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : بازار بورس
وبگردی