بی خوابی شبانه
بی خوابی شبانه و نداشتن خواب راحت یکی از علل اصلی ابتلا به بیماری های سخت جسمی و روانی است. می توانید باور کنید که مسواک زدن البته در شرایط خاص می تواند یکی از دلایل بدخوابی و اختلال در خواب شبانه باشد؟

رابطه مسواک زدن بی خوابی شبانه

بی خوابی شبانه و نداشتن خواب راحت را تجربه کرده اید؟ اگر جوابتان مثبت است پس می توانید درک کنید که چه مشکل طاقت فرسایی است و علاوه بر ان به اعتقاد متخصصان بی خوابی شبانه منشا بسیاری از بیماری هاست پس از هر علت و دلیل کوچکی اگاه شوید تا به درستی بدخوابی و بی خوابی شبانه را درمان و رفع کنید.

حتما برای شما هم پیش امده است که نیمه های شب از خواب بیدار شده و دیگر نتوانسته اید به خواب بروید. مشکل بی خوابی شبانه دلایل متعددی دارد که محققان در تازه ترین مطالعات خود به رابطه ای میان بی خوابی شبانه و مسواک زدن دست یافته اند.

مسواک زدن شبانه

رابطه مسواک زدن با بی خوابی شبانه

رابطه علت بی خوابی شبانه و نور محیط مسواک زدن در شب

پروفسور راسل فاستر هشدار داد که مسواک زدن قبل از خواب اگر در محیطی پرنور انجام شود می تواند دلیلی بر بروز بی خوابی شبانه باشد.

به گفته ی وی زمانی که بدن ما برای استراحت آماده می شود و محیط را تاریک و کم نور درک می کند با قرار گرفتن در فضایی روشن برای مسواک زدن دچار اختلال خواهد شد. بدن انسان به نور محیط پاسخ می دهد و همین دلیلی است که در هنگام صبح و با روشن شدن هوا به طور غریضی بیداری رخ می دهد اما نورهای مصنوعی مثل نور لامپ موجب بروزاختلال در خواب می شود به دلیل آنکه بدن در هنگام شب از هورمون ملاتونین آزاد شده و به کمک این مکانیسم به خواب می رود ولی نور مصنوعی در شب به خصوص در ساعات پایانی شب موجب فعال شدن سیستم عصبی و فعالیت دوباره این هورمون در بدن می شود و بدن نمی تواند شرایط خواب را فراهم کند و یا بعد از ساعاتی خواب دوباره فرمان بیداری صادر می کند.

 طبق گزارش دیلی تلگراف پروفسور فاستر مسواک زدن قبل از خواب در محیطی روشن را دلیلی بر بروز اختلال در خواب و بی خواب شبانه دانست و برای رفع مسکل بد خوابی و بی خوابی شبانه توصیه کرد که مسواک زدن را در محیطی با نور کم انجام شود.

بی خوابی شبانه ، رابطه بی خوابی شبانه با مسواک زدن!

4.417
این مطلب مفید بود ؟152
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : نمناک /ن
وبگردی