بهناز جعفری
فیلم سینمایی بیدار شو آرزو روایتی از روزهای تلخ زلزله بم، با بازی متفاوت مهران رجبی و بهناز جعفری پس از 13 سال اکران میشود.

رونمایی از پوستر فیلم بیدار شو آرزو بعد از 13 سال

اوایل زمستان 82 شهر بم شاهد اتفاقی تلخ بود که همه ایران را در غم فرو برد. زلزله بم در اوایل زمستان 82 اتفاق افتاد که یکی از سهمگین ترین زلزله ها در ایران بود. کیانوش عیاری کارگردان سینمای کشورمان آن روزها مشغول ساخت روزگار قریب بود اما دل مشغولی اجازه ادامه کار را به او نداد. کیانوش عیاری برای ساخت فیلم بیدارشو آرزو سریال روزگار قریب را تعطیل کرد و رهسپار شهر بم شد. فیلمی که همان گونه که خود او در ابتدای تیتراژ آن اشاره کرده در شرایط تلخ و سخت زلزله ساخته شد. بیدار شو آرزو به کارگردانی کیانوش عیاری روایتی از زلزله بم است که یکی از بدترین زلزله ها در ایران بود.

بیدار شو آرزو روایتی از روزهای تلخ زلزله بم

بیدار شو آرزو درباره معلم جوانی است که در یکی از روستاهای نزدیک بم زندگی می کند، صبح زلزله خود را از زیر آوار بیرون می کشد و می بیند همه اهالی روستا زیر آوار مانده اند، پس پای پیاده به سمت بم راه می افتد، اما در بم با صحنه های مهیب تری برخورد می کند و ناچار برای کمک در شهر می ماند.

بیدار شو آرزو

پوستر فیلم سینمایی بیدار شو آرزو

اولین پوستر فیلم سینمایی بیدار شو آرزو ساخته کیانوش عیاری که پس از 13 سال از امروز شنبه 25 آذر در سینماهای هنر و تجربه اکران خود را آغاز می کند، رونمایی شد.

بیدار شو آرزو سال 83 با موضوع زلزله مهیب در شهر بم توسط کیانوش عیاری مقابل دوربین رفت اما از آن سال تاکنون فرصت اکران عمومی پیدا نکرد، که با برنامه ریزی و مشارکت بنیاد سینمایی فارابی در گروه «هنر و تجربه» فرصت اکران پیدا کرده است.

مهران رجبی

مهران رجبی در فیلم بیدار شو آرزو

آیین دیدار این فیلم نیز امشب از ساعت 20 با حضور چهره های فرهنگی و هنری در موزه سینما برگزار می شود.

بهناز جعفری، مهران رجبی، مهدی جعفری، محمدحسین اکبری، احسان رضوانی، سحر سالاری و زینب زمانی بازیگران فیلم سینمایی بیدار شو آرزو هستند.

بهناز جعفری

بازی متفاوت بهناز جعفری در فیلم بیدار شو آرزو

فیلم «بیدارشو آرزو» داستان آموزگار جوان روستایی در حاشیه شهر بم را روایت می کند که پس از بیرون آمدن از زیر آوار پی می برد همکارش جان سپرده است، او به سوی شهر راه می افتد تا برای اهالی کمک بیاورد اما با رسیدن به شهر ناباورانه درمی یابد که فاجعه اصلی در آنجا روی داده و از هر گوشه و کناری فریاد شیون و زاری و درخواست کمک بلند است. وی در بیمارستان ویران و پر از مجروح و کشته به روحانی برمی خورد و به توصیه و راهنمایی او به گورستان شهر رفته و به کار غسل دادن زن ها و دفن آن ها می پردازد. مردی زندانی که در اثر ویرانی زندان خود را به شهر رسانده، برای غسل دادن زن، مادر و فرزندش «آرزو» از او کمک می خواهد.

عوامل این فیلم عبارتند از نویسنده، تهیه کننده و کارگردان:کیانوش عیاری، موسیقی:امید رییس دانا، مدیر فیلمبرداری:منصور آذرگل، تدوین:کیانوش عیاری.

فیلم "بیدار شو آرزو" پس از 13 سال اکران میشود + تصاویر

55
این مطلب مفید بود ؟50
برگرفته از خبرگزاری مهر _ایسنا / م.ف
وبگردی