نیما طباطبایی

بیماری نیما طباطبایی کارگردان سینما حاشیه ساز شد

تاریخ انتشار : 4 مرداد 1395کد مطلب : 34124زمان مطالعه : 4 دقیقه
نیما طباطبایی کارگردان مستند من ناصر حجازی هستم که برای جراحی تومور کلیه اش در بیمارستان بهمن بستری بود به بیمارستان ایرانمهر منتقل شد.

ماجرای جراحی نیما طباطبایی کارگردان من ناصر حجازی هستم

نیما طباطبایی کارگردان و مستند ساز کشورمان که برای جراحی در بیمارستان بهمن بستری شده بود به دلیل نداشتن امکانات لازم به بیمارستان دیگری منتقل شد.

طبق پی گیری ها و گفت گویی که با یکی از بستگان نیما طباطبایی کارگردان مستند «من ناصر حجازی هستم» صورت گرفت، اعلام شد:این کارگردان جوان به دلیل تشخیص پزشکان بیمارستان بهمن دارای تومور بوده و بعد از بستری شدن چند روزه در این بیمارستان در نهایت به دلیل نداشتن امکانات لازم که جزییات آن توضیح داده نشد، به بیمارستان ایرانمهر مهر متقل شده است.

رویا تیموریان بازیگر شناخته شده سینما نیز که از بستگان درجه یک نیما طباطبایی است در کنار وی است حال آنکه پزشکان تشخیص داده اند این عمل جراحی باید به سرعت انجام شود.

این پرسش پیش می آید که چرا مسئولین بیمارستان بهمن سریع تر از موعد مشخص این نکته را به خانواده وی منتقل نکردند که امکانات لازم را دارا نیستند. نیما طباطبایی امشب یا فردا باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

 نیما طباطبایی و رویا تیموریان

تکمیلی/


مدیر عامل بیمارستان بهمن به چرایی عدم جراحی یک مستندساز پاسخ داد

در پی انتشار برخی اخبار مبنی بر بستری نیما طباطبایی و امتناع تیم پزشکی از انجام جراحی بر روی این مستندساز و کارگردان مستند «من ناصر حجازی هستم»، مدیرعامل بیمارستان بهمن، ضمن تکذیب این گفته ها، اعلام کرد که به دلیل عدم حضور جراح حاذق بیمارستان، آقای طباطبایی با آمبولانس ویژه به بیمارستان ایرانمهر منتقل شد و تمام مستندات درباره اقدامات تشخیصی و انتقالی این کارگردان کشومان موجود است.

دکتر محسن محور در واکنش به برخی اخبار منتشر شده درباره عدم جراحی نیما طباطبایی مستندساز کشورمان که در بیمارستان بهمن بستری شده بود، گفت:آقای طباطبایی سه روز قبل با عارضه سردرد به بیمارستان ما مراجعه کردند که توسط دکتر جلالیان در بخش، بستری شده و دستور انجام MRI برایشان داده می شود.

وی افزود:در MRI آقای طباطبایی تومور بزرگی در مغزشان تشخیص داده می شود و سابقه بیمار نیز گرفته می شود. بر این اساس در سابقه بیمار وجود تومور کلیه مشخص شده و اعلام می شود که این تومور، اکنون به تومور متاستاتیک تبدیل شده است. بر این اساس آقای طباطبایی به سرویس جراحی منتقل می شوند.

وی با بیان اینکه در آن زمان دکتر مهرداد مرادی در بیمارستان حضور داشته و آنکال بوده است، ادامه داد:بنابراین دکتر مرادی بالای سر بیمار حاضر می شود و بعد از دیدن نتیجه MRI می گویند که تومور آقای طباطبایی وسیع است.

نیما طباطبایی

بیماری نیما طباطبایی کارگردان و مستندساز

محور با بیان اینکه همراهان آقای طباطبایی که خانم رویا تیموریان و آقای مسعود رایگان نیز جزء آن ها بودند، گفت:همراهان بیمار می گویند جراحی باید توسط دکتر سید محمد قدسی انجام گیرد. درحالیکه طبق تماسی که با دکتر قدسی گرفته شد، اعلام کردند که دکتر عازم سفر هستند و بر این اساس ما پیشنهاد یک جراح دیگر را دادیم که همراهان بیمار قبول نکرده و بر انجام جراحی از سوی دکتر قدسی اصرار کردند. از آن جایی که دکتر قدسی عازم سفر بوده اند، معاون شان آقای دکتر میرفلاح را می فرستند که بعد از معاینه بیمار از سوی دکتر میرفلاح اعلام می شود که بیمار نیاز به یک جراح حاذق دارد. از طرفی تنها کسی هم که در بیمارستان ما می تواند تومورهای سنگین مغز را عمل کند، دکتر قدسی است که عازم سفر بودند.

مدیرعامل بیمارستان بهمن همچنین اظهار کرد:بنابراین بیمارستان تلاش می کند تا آقای طباطبایی را به بیمارستان ایرانمهر منتقل کند و آقای دکتر برزویه عمل جراحی را رویشان انجام دهند، اما باز هم همراهان بیمار این موضوع را قبول نمی کنند. باید توجه کرد که دکتر قدسی در آن زمان عازم سفر بودند و نمی توانستند عمل را انجام دهند. درحالی که جراح اگر بخواهد عملی را انجام دهد، خودش باید بالای سر بیمار بایستد نه اینکه یک شبه جراحی را انجام دهد و سپس برود.

محور با بیان اینکه نهایتاً امروز صبح همراهان آقای طباطبایی با انجام جراحی از سوی دکتر برزویه موافقت کردند، گفت:بر این اساس ما خودمان هماهنگی ها را انجام دادیم و با یک آمبولانس ویژه آن ها را به بیمارستان ایرانمهر منتقل کرده و کارهایشان را هم پیگیری کردیم و امشب هم دکتر برزویه عمل جراحی شان را انجام دادند.

وی تاکید کرد که در این زمینه مدارک، پرونده ها، فیلم و حتی MRI آقای طباطبایی موجود است و حتی گفته ام که تمام دوربین ها و فیلم هایی که پزشکان بالای سرشان رفته اند موجود باشند.

وی ضمن تکذیب برخی اخبار اعلام شده در شبکه های اجتماعی مبنی بر امتناع جراحان از جراحی نیما طباطبایی، گفت:برخی می گویند شما پزشکان با عباس کیارستمی همین کار را کردید و با هنرمندان مخالفید. این در حالی است که آقای مرتضی پاشایی مدت ها در بیمارستان ما تحت نظر بودند. تاکید میکنم که در این زمینه نیز تمام مستندات ما موجود است.

بیماری نیما طباطبایی کارگردان سینما حاشیه ساز شد

55
این مطلب مفید بود ؟50
برگرفته از فارس - / ک
وبگردی