بیماری های اختلال نعوظ
اختلال در نعوظ از جمله مشکلات و بیماری های رایج جنسی آقایان است که ممکن است صرفا به دلیل خستگی یا استرس باشد اما دلایل دیگری مثل برخی بیماری ها در مردان هم عامل اختلال در نعوظ هستند.

بیماری های اختلال نعوظ مردان کدامند؟

ناتوانی جنسی به معنی ناتوانی در داشتن و حفظ یک آلت محکم برای رابطه جنسی است و داشتن مشکل از زمانی به زمان دیگر، الزاماً دلیلی برای نگرانی نیست. اگر اختلال عملکرد نغوظ یک مساله در حال پیشرفت باشد، می تواند موجب استرس شود، اعتماد به نفس شما را تحت تاثیر قرار داده و برخی مشکلات مربوط به رابطه را ایجاد کند.

مشکلات دریافت یا نگه داشتن نعوظ می تواند نشانه یک مشکل در وضعیت سلامتی اساسی باشد، که به درمان نیاز دارد و عامل خطر برای بیماری های قلبی است. اگر نگران اختلال عملکرد هستید، با پزشک خود صحبت کنید - حتی اگر خجالتی هستید.

گاهی اوقات، برخورد با یک وضعیت اساسی برای معکوس کردن اختلال عملکرد نغوظ کافی است. در موارد دیگر داروها و سایر درمان های مستقیم ممکن است مورد نیاز باشد.

بیماری های اختلال نعوظ

علت بیماری اختلال در نعوظ مردان چیست؟

علل بیماری اختلال در نعوظ:

برانگیختگی جنسی مردانه یک فرآیند پیچیده است که شامل مغز، هورمون ها، عواطف، اعصاب، ماهیچه ها و رگ های خونی است. اختلال عملکرد نادرست می تواند ناشی از یک مشکل با هر کدام از اینها باشد. به همین ترتیب، استرس و نگرانی های سلامت روانی ممکن است که باعث اختلال در اختلال عملکرد شوند.

گاهی اوقات، ترکیبی از مسائل فیزیکی و روان شناختی منجر به اختلال نغوظ می شود. به عنوان مثال، یک مشکل جسمی کوچک که واکنش جنسی شما را کاهش دهد، ممکن است موجب اضطراب در مورد داشتن و نگهداری نغوظ شود.اضطراب حاصل می تواند منجر به اختلال عملکرد نغوظ شود.

بیماری جنسی مردان

 علت فیزیکی و روانی اختلال در نعوظ مردان

دلایل فیزیکی اختلال عملکرد نغوظ:

در بسیاری از موارد، اختلال عملکرد نغوظ ناشی از مسئله ای فیزیکی است.

دلایل رایج عبارتند از:

 • بیماری های قلبی
 • انسداد رگ های خونی (آترواسکلروز)
 • کلسترول بالا
 • فشار خون بالا
 • دیابت
 • چاقی
 • سندروم متابولیک - شرایطی که شامل افزایش فشار خون، سطح بالای انسولین، چربی بدن در دور کمر و کلسترول بالا می شود.
 • بیماری پارکینسون
 • اسکلروز چندگانه
 • داروهای تجویز شده
 • مصرف دخانیات
 • بیماری پیرونی- رشد بافت زخم در آلت تناسلی
 • اعتیاد به الکل و انواع دیگر مواد مخدر
 • اختلالات در خواب
 • درمان پروستات
 • جراحی و یا زخم هایی که بر روی لگن یا نخاع تاثیر می گذارند

اعتیاد به الکل و دخانیات

اعتیاد به الکل و دخانیات از دلایل اختلال در نعوظ

عوامل روانی اختلال عملکرد نادرست نغوظ:

مغز نقش کلیدی در راه اندازی مجموعه ای از رویدادهای فیزیکی ایفا می کند که باعث ایجاد، و شروع احساس هیجان جنسی می شود. برخی چیزها می توانند با احساسات جنسی تداخل پیدا کنند و باعث اختلال عملکرد نادرست شوند که چنانچه در بخش سلامت جنسی نمناک کامل شرح داده شده است این موارد عبارتند از:

 • افسردگی، اضطراب و یا دیگر شرایط سلامت روانی
 • استرس
 • مشکلات ارتباط ناشی از استرس، ارتباط ضعیف و یا نگرانی های دیگر
 • بیماری هایی که می تواند زندگی جنسی مردان را خراب کنند

افسردگی و بیماری جنسی

افسردگی از بیماری های روانی اختلال نعوظ

اغلب مردان در حفظ نغوظ در برخی از نقاط زندگی خود دچار مشکل می شوند - و اغلب یک وضعیت سلامتی نیز مورد سرزنش قرار می گیرد. ذهن شما مهم ترین عضو جنسی شما است، به این دلیل که احساساتتان می تواند تاثیر بزرگی بر زندگی جنسی شما داشته باشد.

در حدود 10 تا 20 درصد از موارد اختلال عملکرد نغوظ، یک مساله احساسی - از افسردگی تا اضطراب عملکرد - مقصر است. 80 تا 90 درصد زمان دیگر چطور؟ ED و تعدادی از شرایط پزشکی با جریان خون در آلت تناسلی ارتباط دارند، اختلال کارکردی، ناتوانی در کسب و نگهداری کافی برای روابط جنسی است.

آیا هیچ کدام از این مشکلات سلامتی می تواند خطرات ED شما را افزایش دهد؟

بیماری هایی که عامل اختلال در نعوظ مردان هستند

بیماری های قلبی:

سلامت قلب و سلامت جنسی شما عمیقاً به هم متصل هستند. در حقیقت، هر شرایطی که باعث محدود شدن سرخرگ ها می شود می تواند بر عملکرد جنسی شما تاثیر بگذارد و باعث اختلال عملکرد قلبی شود. این به معنی درمان فشار خون و بیماری های قلبی است و می تواند کارهای زیادی برای بهبود زندگی جنسی شما انجام دهد.

بیماری های قلبی

ارتباط بیماری های قلبی و اختلال در نعوظ مردان

بیماری های اختلال نعوظ مردان چیست؟

دیابت:

دیابت یک عامل ریسک است، زیرا بر رگ های خونی و هم چنین اعصاب تاثیر می گذارد که برای داشتن و نگهداری نغوظ مهم هستند. برای مردان مبتلا به دیابت، مطالعات نشان می دهند که اختلال عملکرد نغوظ حدود 15 سال قبل شروع می شود و در حدود چهار برابر رایج تر از مردان بدون دیابت است.

درمان دیابت اغلب شامل ترکیبی از روش های درمانی سالم و سبک زندگی سالم است - روش هایی که ممکن است بخش مهمی از برنامه درمان ED شما باشند.

چاقی:

چاقی به روش هایی ممکن اختلال نغوظ را افزایش دهد. از نظر روان شناسی، می تواند فرد را در مورد بدنش آگاه کند. به لحاظ جسمی، چاقی یک تهدید محسوب می شود، زیرا به بیماری قلبی، فشار خون بالا و دیابت - همه فاکتورهای ریسکی برای اختلال عملکرد نغوظ کمک می کند.

چاقی هم چنین با سطوح پایین هورمون مردانه تستوسترون (هورمون مردانه) ارتباط دارد، که ممکن است یکی دیگر از عوامل دخیل در این هورمون نیز باشد. پس برنامه ای برای کاهش وزن داشته باشید.

چاقی در مردان

افزایش بیماری های اختلال نعوظ با چاقی مردان

بیماری های اختلال نعوظ در مردان را بشناسید

افسردگی:

درصد بالایی از افراد مبتلا به افسردگی اختلال عملکرد دارند، اما به سختی می توان تشخیص داد که کدام یک ابتدا رخ داده است. افسردگی می تواند به سلامت جنسی شما آسیب بزند، زیرا می تواند منجر به عدم علاقه و فقدان انرژی برای رابطه جنسی شود. پس اگر "ED " برایتان نگرانی است، با پزشک خود صحبت کنید.

بیماری لثه ای:

وقتی مسواک می زنید دچار نغوظ می شوید؟ برخی مطالعات رابطه بالایی بین بیماری های شدید لثه ای و اختلال عملکرد نغوظ را نشان می دهند. در یک مطالعه کوچک، بیش از 80 درصد از مردان مبتلا به اختلال عملکرد شدید نیز دچار بیماری لثه ای مزمن بوده اند. مطالعات بیشتری نیاز است تا مشخص شود که ارتباط دقیق این دو چیست.

بیماری های لثه و دندان

تاثیر بیماری های لثه بر اختلال نعوظ مردان

بیماری های مربوط به اختلال در نعوظ آقایان

التهاب:

اگر ورم مفاصل دارید، ممکن است مشکل سلامتی دیگری نیز برای نگرانی در مورد ورم مفاصل وجود داشته باشد.

سندروم پای تحریک پذیر:

مطالعه اخیر در ژورنال خواب نشان داد که افراد مبتلا به سندروم بی قرار مکرر (15 تا بیش از یک ماه) به احتمال زیاد دچار اختلال نغوظ نسبت به مردان بدون این مشکل شده اند. محققان معتقدند که ممکن است مرتبط با مواد شیمیایی مغز، دوپامین باشد که معمولاً در هر دو شرایط پایین است.

علاوه بر دوپامین کم، کمبود خواب می تواند منجر به افسردگی و کاهش تستوسترون شود. بسیاری از انتخاب های سبک زندگی توصیه شده برای پاهای بی قرار، مانند ورزش کردن، ترک سیگار و محدود کردن مصرف الکل نیز ممکن است زندگی جنسی شما را تقویت کند.

کمبود خواب در مردان

کمبود خواب از عوامل موثر در اختلال نعوظ مردان

آپنه خواب:

مطالعه اخیر نشان داد مردانی با اختلال عملکرد نغوظ جدی تر، ریسک بالاتری برای آپنه خواب دارند - شرایطی که با خر خر کر کننده و خواب آلودگی طول روز مشخص می شود. این دو مشکل ممکن است به این خاطر مرتبط باشند که دوره های غیر عادی تنفس در طول گرفتگی تنفس، خطر فشار خون بالا، بیماری های قلبی و خستگی مزمن را افزایش می دهند.

خبر خوب؟

درمان آپنه خواب با حمایت از تنفس و داروها ممکن است اختلال عملکرد نغوظ را بهبود بخشد.

 

بیماری هایی که عامل اختلال در نعوظ مردان هستند

4.433
این مطلب مفید بود ؟294
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : everydayhealth / mayoclinic / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی