بیمه شخص ثالث

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث از اول بهمن

تاریخ انتشار : 23 دی 1398کد مطلب : 74116زمان مطالعه : 2 دقیقه
رییس کل بیمه مرکزی گفت: از اول بهمن ماه به افرادی که فاقد بیمه شخص ثالث هستند، فرصت یک ماهه داده می شود تا بدون پرداخت جریمه خودروهای خود را بیمه کنند.

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث

ایرنا: «غلامرضا سلیمانی» روز دوشنبه در نشستی خبری به بخشودگی جرائم رانندگانی که بیمه شخص ثالث را انجام نداده اند، اشاره کرد و گفت:حدود 22 میلیون خودرو در کشور تردد دارند که 20 میلیون از آنها تحت پوشش بیمه شخص ثالث بوده و دو میلیون خودرو فاقد بیمه هستند که امکان وقوع حوادث و وارد آمدن خسارات وجود دارد. 

وی اظهار داشت:برای تشویق افرادی که فاقد بیمه نامه شخص ثالث هستند، قرار است که از اول بهمن امسال یک ماه فرصت داده شود، تا همه فاقدان بیمه شخص ثالث بدون پرداخت جریمه بتوانند خودروهای خود را بیمه کنند. 

سلیمانی اضافه کرد:همچنین 11 میلیون موتورسیکلت در کشور تردد کنند که تنها دو میلیون از آنها دارای بیمه شخص ثالث بوده و بقیه فاقد بیمه نامه هستند که قرار شده است آنها نیز از ابتدای بهمن امسال از بخشودگی بیمه شخص ثالث برخوردار شوند. 

رییس کل بیمه مرکزی یادآورشد:دارندگان موتورسیکلت برای برخورداری از بخشودگی بیمه شخص ثالث تا سه ماه فرصت دارد. 

وی ادامه داد:ماشین آلات کشاورزی نیز از بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث برخوردار می شوند. 

سلیمانی افزود:تا کنون بیش از 150 هزار ماشین آلات کشاورزی تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار گرفتند اما هنوز تعداد زیادی از آنها فاقد بیمه نامه هستند. 

رییس کل بیمه مرکزی تصریح کرد:به این دسته از دارندگان ماشین آلات کشاورزی نیز از ابتدای بهمن ماه مهلت داده شده است تا از این بخشودگی برخوردار شوند. 

وی گفت:در سانحه هوایی اخیر بیش از 170 نفر از اتباع کشورهای مختلف جان باختند، این در حالی است که سالیانه در کشور ما حدود 17 هزار نفر در جاده ها کشته شده، 330 هزار نفر زخمی و 400 هزار نفر معلول می شوند.

انتهای پیام/م

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث از اول بهمن

1.73
این مطلب مفید بود ؟12
وبگردی