بیوگرافی و عکسهای ساناز سماواتی
بیوگرافی “ساناز سماواتی” بازیگر سینما و تلویزیون به همراه تازه ترین عکس های این بازیگر و همسر و پسرش برسا را در نمناک ببینید.

بیوگرافی و عکسهای ساناز سماواتی و همسرش 

 • نام: ساناز
 • نام خانوادگی: سماواتی
 •  زمینه فعالیت: بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون
 •  تاریخ تولد: فروردین 1350
 • همسر: هومن حسینی
 •  محل تولد: تهران
 •  فرزندان: برسا
 •  تحصیلات: فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی
 --------------------------------------------------------------------------------------
همسر ساناز سماواتی

 زندگی شخصی ساناز سماواتی

ساناز سماواتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران متولد فروردین 1350 در شهر تهران میباشد.

تحصیلات ساناز سماواتی

او فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1375 است و در زمینه حمایت از حیوانات خانگی فعالیت میکند و در سازمان های مردم نهاد هم عضو است.
ساناز سماواتی و پسرش

 ساناز سماواتی و پسرش


ماجرای آشنایی و ازدواج ساناز سماواتی و هومن حسینی

ما سر کار آشنا شدیم. شبکه جام جم برنامه ای داشت به نام لحظه دیدار که درباره آداب و رسوم ایرانی و شیوه زندگی ایرانیان خارج از کشور بود.من به عنوان مهمان به این برنامه دعوت شده بودم. همسرم مدیرتولید و هماهنگی برنامه بود و ما با هم آشنا شدیم و چون به لحاظ فکری به هم نزدیک بودیم سرانجام ازدواج کردیم.
زندگینامه ساناز سماواتی

آرزوی ساناز سماواتی برای فرزندش

نام پسرم برسا به معنای دلیر و برتر است. دلم می خواهد او برای ایران نام آور باشد و در هر زمینه ای که در آینده تلاش کرد چه هنری، چه ورزشی، چه علمی، اول باشد و مدال بیاورد.
بیوگرافی ساناز سماواتی

عکسی از ساناز سماواتی و همسر و پسرش برسا

آشپزی ساناز سماواتی

آشپزی ام خیلی خوب است، خیلی هم فرز هستم وطی یک ساعت می توانم سه جور غذا آماده کنم. آبگوشت، دلمه و آلبالوپلو را خوب درست می کنم. همسرم نیز این غذاها را خیلی دوست دارد.
عکسهای ساناز سماواتی و همسرش

 ساناز سماواتی و پسر و همسرش در رستوران

اوقات فراغت ساناز سماواتی

ورزش می کنم. به شنا، اسکی و بدنسازی علاقه دارم. مسافرت رفتن را نیز دوست دارم. قبلا رمان زیاد می خواندم. اما در زمینه تاریخ، فلسفه و روان شناسی مطالعه دارم و دوران بارداری فرصت خوبی شد برایم تا بسیاری از کتاب ها را بازخوانی کنم و نکات جدیدی را یاد بگیرم.
عکسهای ساناز سماواتی
 

نحوه ورود به بازیگری

از کودکی علاقه به بازیگری داشت و همیشه میگفت فضا نورد میشوم یا بازیگر ! ترم 4 زبان بود که در کلاس های بازیگری استاد سمندریان ثبت نام کرد و از بین 200 نفر جز 72 نفرات انتخابی بود، از آنجا نیز در سال 1372 برای فیلم گراز ها انتخاب شد.
ساناز سماواتی

ساناز سماواتی و علی انصاریان در فیلم بازگشته

آغاز فعالیت هنری

شروع فعالیت او از سال (1372) با مجموعه تلویزیونی گرازها بود. وی با سریال نود شب مهران مدیری به شهرت رسید. بازی در تمام مجموعه های تلویزیونی او یک طرف، برنامه نود شب یک طرف. محبوبیتی که او با برنامه نود شب به دست آورد هیچ بازیگری دیگر به جز لاله صبوری به دست نیاورده بود.
ساناز سماواتی و سوسن پرور

بازی ساناز سماواتی و سوسن پرور در تله فیلم همه چی روبراهه 

اوج شهرت و مهاجرت

من از سال 84 تا 89 به کشور سوئد مهاجرت کرده بودم. آنجا نیز فعالیت هنری ام را ادامه دادم و در زمینه تئاتر کار کردم. یک نمایش هم با عنوان «آدم ها مورچه های کوچک» را خودم نوشتم و به روی صحنه بردم که با استقبال خوب هموطنان رو به رو شد چون موضوعش درباره کسانی بود که در کشوری بیگانه با فرهنگ عاطفی زندگی می کنند و این که چه اتفاقاتی برایشان می افتد. آنجا زبان هم می خواندم اما زندگی در آن کشور زیاد مناسب روحیات من نبود و ترجیح دادم بازگردم. پس از بازگشت هم مورد لطف مردم خوبمان بودم و پرکارتر از قبل به فعالیت هایم ادامه می دهم.او پس از بازگشت از کشور سوئد در چند تئاتر نمایشی مثل مرد بالشی و چند مجموعه تلویزیونی و فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته است.
 
ساناز سماواتی ، ارژنگ امیرفضلی و اکبر عبدی

ساناز سماواتی و اکبر عبدی در نمایش مرد بالشی 

فیلم شناسی ساناز سماواتی

سینمایی های ساناز سماواتی

 • حامی (1373)
 • زن امروز (1375)
 • متهم (1375)
 • کلید ازدواج (1376)
 • فراسوی شک(1377)
 • جوانی (1377)
 • پسران ترشیده (1396)
 • اینجا کجاست؟! (1396)

ساناز سماواتی در مجموعه های تلویزیونی

 • دو پنجره (1374)
 • شن های کف رودخانه (1376)
 • محاکمه (1377)
 • راز یک خزان (1377)
 • تولدی دیگر (1377)
 • مسافر (1379)
 • نود شب (1379)
 • دردسرهای طلایی (1380)
 • زیر آسمان شهر (1381)
 • نقطه چین (1382)
 • پاتوق (1386)
 • امین و مینا (1388)
 • شاید برای شماهم اتفاق بیفتد (1393)
ساناز سماواتی

ساناز سماواتی در فصل آزمون


 گفتگو با ساناز سماواتی

چقدر از فضای مجازی استفاده می کنید و آیا آن را برای تبلیغ فعالیت های تان مفید می دانید؟
- راستش من زیاد اهل فضای مجازی نیستم و نبودم و عملا از بهمن سال گذشته وارد فضای مجازی شدم، آن هم به خاطر اصرارهای همسرم که یک مشاور فوق العاده است. ایشان معتقد بود و من را قانع کرد که باید در فضای مجازی حضور داشته باشم و در حال حاضر بیشتر زحمات گرداندن صفحات و کانال من را ایشان انجام می دهند و تمام کارهای تبلیغاتی را هم مدیریت می کند. در جواب سوال بعدی باید عرض کنم که بله، این روزها فضای مجازی بسیار حائز اهمیت است اما در اینجا نکته ای باید گفته شود و آن این که یک اتفاق تفکر برانگیز دارد می افتد که شنیده می شود بعضی از همکاران تهیه کننده در انتخاب بازیگرها به تعداد فالوئرها نگاه می کنند و برای قدرت بازیگر و توانایی هایش در ایفای نقش اهمیتی قائل نیستند که این طرز تفکر واقعا تاسف برانگیز است.
خانواده ساناز سماواتی

عکس خانوادگی ساناز سماواتی و همسر و پسرش

بیشتر چه نوع موسیقی گوش می کنید و از آن لذت می برید؟
- همه موسیقی ها را گوش می دهم. البته با احترام کامل به همه دوستان موسیقی، بعضی از آهنگ ها را دوست ندارم که شاید ذائقه من این باشد. آهنگ های استاد محمد نوری را خیلی دوست دارم و گوش می کنم و از حامد همایون خیلی ممنونم و از گوش دادن به آهنگ هایش هم لذت می برم. آهنگ های امید جهان را هم دوست دارم. اکثر دوستان موزیسین دوستان من هستند.
 
چقدر سفر می کنید و آیا اصلا به سفر علاقه مند هستید؟
- خیلی زیاد به سفر می روم. البته من در دوره نوجوانی و جوانی خیلی سفر رفتم و تقریبا می توانم بگویم اکثر مکان های دنیا را رفتم و دیدم. همچنین در دهه هشتاد خیلی ایرانگردی کردم اما بعد از ازدواج خصوصا بعد از بچه دار شدنم بیشتر فوکوسم روی پسرم برسا بود. الان هم اگر کاری نداشته باشم اکثرا به شمال می روم. من عاشق شمال و آرامش و سکوتش هستم.
اگر بازیگر نبودم...
عکسهای ساناز سماواتی

عکس و بیوگرافی ساناز سماواتی 

اگر بازیگر نبودید دلمشغولی یا علاقه بعدی شما چه بود؟
- در بیشتر مصاحبه هایم گفته ام که من عاشق فضا هستم. هنوز همه ذهنم و آخر فکرم در فضا موج می زند. عاشق این بودم که فضانورد بشوم اما خب در زمان ما این امکان نبود و خانم ها نمی توانستند در رشته های مربوطه شرکت بکنند و دامپزشکی و زمین شناسی هم همین طور بودند. بنابراین من مترجمی زبان خواندم و در ترم چهارم بودم که در اولین دوره کلاس های بازیگری کانون تئاتر تجربی که توسط استاد سمندریان برگزار می شد شرکت کردم و این شانس را داشتم که بتوانم از همان ابتدا مستقیم جلوی دوربین بروم و کارم را به صورت حرفه ای در کنار همکارانم شروع کنم.
گریم متفاوت ساناز سماواتی

ساناز سماواتی در فیلم رامینالدو 

اولویت شما به عنوان یک بازیگر، حرفه تان است یا زندگی مشترک؟
- به نظر من کار و خانواده را نمی شود از همدیگر جدا کرد. اولویتی برای من ندارد و هر دو حائز اهمیت هستند زیرا وقتی آدم می خواهد خانواده ای داشته باشد که برای شان ارزش قائل است و دوست دارد امکانات خوبی در اختیارشان قرار بدهد، باید تلاش کند و کار خوبی داشته باشد. وقتی خانواده حمایت ات می کنند که روحیه خوبی داشته باشی می توانی در پروسه کاری خودت هم موفق باشی چرا که در پشت سر خانواده ای داری که به تو آرامش می دهند. در اینجا جا دارد از هومن حسینی همسر عزیزم که در درجه اول برای من یک دوست خوب هستند و همکار و مشاور خیلی خوب و همچنین پدر فوق العاده ای برای فرزندمان هستند تشکر کنم. ایشان واقعا یک مشاور نازنین هستند که تمام زحمات کاری من بر عهده شان است.
ساناز سماواتی و دوستان

ساناز سماواتی و همسرش در کنار هنرمندان 

بازیگر مورد علاقه شما چه کسی است؟
- همه بازیگرها برای من مورد علاقه هستند و اصلا نمی توانم برای شان طبقه ای قائل بشوم. به نظر من از هر بازیگری می توان یک روش را یاد گرفت و هر کس در کار هنر هست، باید مورد علاقه و اجر قرار بگیرد.
 
آیا پیش آمده که الگویی از بازیگری داشته باشید یا دوست داشتید جای آن نقش بودید؟
- (با خنده) بله، بله، من خیلی دلم می خواست در فیلم «ربه کا» نقش ربه کا را بازی می کردم و تخیل همه کودکی و نوجوانی من این بود که بالاخره در زندگی واقعی خودم «رت باتلر» را پیدا می کنم یا نه! وقتی که کوچک تر بودم عاشق مرد شش میلیون دلاری بودم و با خودم فکر می کردم بزرگ شدم این مرد را می بینم.
ساناز سماواتی با چادر

ساناز سماواتی و فریبا نادری با چادر گلدار

یار دیرین همه کتاب

کتاب یار دیرین من است و من از زمانی که سواد خواندن الفبا را نداشتم کتاب می خواندم (با خنده) عموی بزرگ من فتح الله همایونفر نویسنده و شاعر بودند و من با ایشان در کودکی به میدان انقلاب بعلی می رفتیم و کتاب می خریدیم. کتاب تنها دوست واقعی است. کتاب تنها راهی است که ما را از تاریکی به روشنایی و آگاهی می رساند.

عکسهای ساناز سماواتی

ساناز سماواتی

بازی ساناز سماواتی در سین مثل سبزه

تصاویر ساناز سماواتی

زندگینامه و عکسهای ساناز سماواتی

تندیس ساناز سماواتی

ساناز سماواتی سفیر پیشگیری از اعتیاد

تصاویر ساناز سماواتی

عکسهای جدید ساناز سماواتی

کارت اهدا عضو ساناز سماواتی

کارت اهدای عضو ساناز سماواتی

ساناز سماواتی در مشهد

ساناز سماواتی در حرم امام رضا

شبنم قلی خانی و ساناز سماواتی

شبنم قلی خانی و ساناز سماواتی در کنسرت علی لهراسبی

ساناز سماواتی ، بیوگرافی و عکسهای جدید ساناز سماواتی و همسرش

4.823
این مطلب مفید بود ؟221
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / ک
وبگردی