تخم مرغ برای رشد کودکان

تاثیر تخم مرغ در بلند قد شدن کودک

کد مطلب : 50912زمان مطالعه : 2 دقیقه
تخم مرغ منبع خوبی برای املاح ضروری بدن انسان است اما محققان طی بررسی های گروهی بر روی تاثیر تخم مرغ در رشد کودکان به نتایج قابل توجهی دست یافته اند.

تاثیر تخم مرغ در بلند شدن قد کودکان

استفاده ی روزانه از تخم مرغ باعث رشد و تندرستی هرچه بیشتر در کودکان می شود. تحقیقات و بررسی هایی که به تازگی انجام شده اند نشان می دهند که تخم مرغ کودکان را به میزان 47٪ از بازماندگی رشد حفاظت می کند.

با توجه به بررسی های محققان، تخم مرغ می تواند بطور قابل توجهی باعث افزایش رشد در کودکان و نوجوانان شود. در تحقیقاتی که در سال 2015 میلادی در ایکادور انجام شد، کودکان بطور رندوم بین سنین 6 تا 9 سال به مدت 6 ماه روزانه یک عدد تخم مرغ می خوردند.

محققان برای بدست آوردن نتایج بهتر، گروهی از کودکان را که تخم مرغ می خوردند با گروهی دیگر که تخم مرغ نمی خوردند، مورد بررسی و تحقیق قراردادند و متوجه شدند گروه اول در مقایسه با گروه دوم وضعیت سلامتی بهتری داشته و قد بلندتر بودند.

همانطور که در نمناک اشاره کرده ایم، زرده و سفیده ی تخم مرغ حاوی پروتئین، ویتامین و مواد معدنی است. این ماده غذایی بسیار مقوی است و بیش از نصف پروتئین تخم مرغ در سفیده ی آن قرار دارد. سفیده منبع ویتامین های دی ، ب6،ب12 و مواد معدنی مهمی همچون زینک و آهن است که منبع مغذی برای رشد و سلامت انسان به ویژه کودکان می باشد.

رشد قد کودکان

نویسنده مقاله ای علمی، به این موضوع اشاره کرده است که تخم مرغ ها پتانسیل این را دارند تا عوامل بازماندگی رشد را کمتر کنند. نتایج بررسی ها نشان دهنده ی کاهش شایع و رایج در بازماندگی رشد و کسری وزن به ترتیب به میزان 47٪ و 74٪ می باشد .

این نویسنده همچنین گفته است که از تاثیرات این مداخله بسیار شگفت زده شده اند، و بررسی های دقیقی روی عکس العمل های آلرژیکی به تخم مرغ انجام داده شده است اما تاکنون هیچ واکنش و حادثه ای گزارش نشده است.

به طور کلی تخم مرغ یک غذای کامل محسوب می شود که به صورت مطمئن و قابل اعتمادی بسته بندی می شود و برای جوامع مختلف نسبت به غذاهای مکمل مخصوصاً غذاهای مقوی به راحتی قابل دسترسی است.

تاثیر تخم مرغ در بلند قد شدن کودک

4.5121
این مطلب مفید بود ؟10813
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
وبگردی