تاخیر پرواز
یکی از مشکلاتی که در برخی از موارد برای مسافران هواپیما در فرودگاه پیش می آید تاخیر پرواز ها است. اما هنگام تاخیر پرواز چه کارهایی انجام دهیم که از زمان استفاده بهینه را برده باشیم.

کارهای موثری که می توان در تاخیر پرواز انجام داد!

در میان وسایل نقلیه ای که این روزها می توان از آنها برای پرواز و رفت و آمد استفاده کرد، می توان به هواپیماها اشاره کرد که بسیار پرطرفدار می باشند و اکثر مسافران برای رفت و آمد از این وسیله حمل و نقل عمومی استفاده می کنند چرا که در طی مدت زمان کمتری به مقصد می رسد و متقابلا هزینه بیشتری را از مسافران دریافت می کنند.

با این حال یکی از مهم ترین مشکلاتی که ممکن است با آنها روبرو شوید، تاخیر و دیرکرد پرواز به دلیل شلوغ بودن خطوط هوایی می باشد که قطعا حوصله سر بر هستند و به دلیل اینکه ممکن است هر چه زودتر به مقصد نرسید، دچار استرس بیش از حد نیز شوید. از این رو جای نگرانی نیست و به خودتان بار روانی منفی منتقل نکنید!!

به گزارش CNBC تابستان سال جاری یکی از تابستان هایی می باشد که شاهد تاخیر و دیرکرد پرواز هواپیماهای مختلف بودیم که اکثر مسافران از این موضوع احساس رضایت نداشتند. از این رو ما قصد داریم در ادامه این مطلب از نمناک شما را با کاهای موثری که می توانید در حین تاخیر و دیرکرد هواپیما انجام دهید، آشنا سازیم. همراه ما باشید.

در زمان تاخیر هواپیما چیکار کنیم؟

1- به رستوران بروید

غذا خوردن

ممکن است شما برای آنکه هر چه سریع تر به پرواز برسید، غذای مناسب و مورد نیاز بدنتان را میل نکنید و فورا در فرودگاه حاضر شوید و با تاخیر خطوط هوایی روبرو شوید. با این حال اگر احساس گرسنگی می کنید، به رستوران های فرودگاه بروید و غذای مورد نیاز خود را خریداری کنید و این گونه تا زمان پرواز می توانید خودتان را سرگرم نمائید.


2- خرید کنید

فروشگاه های فرودگاه

اگر در حال برگشت از مسافرت بین المللی هستید و هنوز در کیف پول خود مقداری ارز خارجی دارید، می توانید از فروشگاه های فرودگاه اقدام به خرید مواد خوراکی و یا سوغاتی برای آشنایانتان بکنید که طبیعتا برخی اقلام ممکن است قیمت بیشتری نسبت به فروشگاه های داخل شهر داشته باشند. 


3- از تاخیر هواپیما، جبران خسارت بگیرید!

جبران خسارت

اگر پرواز شما با تاخیر روبرو شده است، خط هوایی که شما بلیط آنرا خریداری کرده اید، موظف است تا جبران خسارت کند و این در حالی است که اگر پرواز شما بیش از 3 ساعت در تاخیر باشد، شرکت هواپیمایی موظف به پرداخت 700 دلار به عنوان جبران خسارت می باشد که طبیعتا می تواند به مسافران کمک کند.

گفتنی است این جریمه و جبران خسارت مربوط به کشورهای خارجی است.


4- کار عقب افتاده خود را انجام دهید!

کار با لپ تاپ

در مدت زمان تاخیر پرواز شما می توانید کارهای مختلفی را انجام دهید و از مهم ترین آنها می توان به انجام کارهای عقب افتاده اشاره کرد که با یک لپ تاپ و کامپیوتر همراه و یا حتی گوشی هوشمندتان انجام گیرد. با این حال از مهم ترین آنها می توان به دسته بندی و پاسخ دادن ایمیل ها، بررسی تیم و نحوه عملکرد آنها و حتی شروع به تکمیل کردن وبلاگ سایت خود کنید.


5- بطری آب را پر کنید

کارهای مهم

در حالی که ممکن است هواپیما شما چند دقیقه تاخیر داشته باشد، توصیه می شود که بطری آب خود را پر کنید که این می تواند در طول پرواز بسیار کارآمد باشد و در هزینه هم صرفه جویی خواهید نمود. در فرودگاه ها برای خرید یک بطری آب ممکن است چندین دلار هزینه کنید که این ممکن است حتی تا 5 دلار نیز برسد و به همین توصیه می شود حتما بطری آب خود را پر کنید.

کارهایی که هنگام تاخیر پرواز ها میتوانید انجام دهید

2.54
این مطلب مفید بود ؟22
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
وبگردی