تارت گیلاس تازه
زمان تهیه این دسر 1ساعت و 20 دقیقه و قابل سرو برای 8 نفر است.

 مواد لازم تارت گیلاس تازه

 
گیلاس 450 گرم
پنیر خامه ای 170 گرم
خامه ¾ پیمانه
شکر  پیمانه 
بیسکویت سبوس دار 9 عدد
کره 6 قاشق غذاخوری
مربای تمشک بی هسته  1 قاشق غذاخوری
عصاره وانیل خالص  ½ قاشق چای خوری
تارت گیلاس
 
 
 
طرز تهیه تارت گیلاس تازه
فر را از قبل روی 175 درجه سانتی گراد گرم می کنیم.
بیسکویت های سبوس دار - بیسکویت ها باید ابعادی برابر با cm 54 × 13 داشته باشند- را به همراه 2 قاشق غذاخوری شکر داخل غذا ساز می ریزیم تا اندازه ای که خوب آسیاب شوند. کره ذوب شده را اضافه می کنیم و دوباره غذا ساز را روشن می کنیم تا خوب با هم ترکیب شوند. مخلوط را داخل یک ظرف 23 سانتی متری تارت که ته آن قابل جداشدن باشد (مانند قالب های کمربندی) می ریزیم. با استفاده از ته پیمانه که باید خشک باشد، مخلوط را محکم به ته و دیواره ظرف فشار می دهیم. آن را حدود 10 تا 12 دقیقه داخل فر می گذاریم، تا زمانی که قهوه ای شود؛ بعد روی یک سینی مشبک یا قفسه می گذاریم تا خنک شود.
در این حین با استفاده از همزن برقی با درجه متوسط در کاسه ای بزرگ، پنیر خامه ای که دمای آن برابر با دمای محیط است، وانیل و ¼ پیمانه شکر باقی مانده را مخلوط می کنیم و سپس تا جایی هم می زنیم که سبک و پفکی شود. خامه را کم کم اضافه کره و تا جایی هم می زنیم که وقتی همزن را بالا می آورید موادی که به آن چسبیده اند، به حدی نرم باشند که بعد از چند لحظه خود را بگیرند. مخلوط را روی بیسکوییت خنک شده می ریزیم و گیلاس های تازه و شیرین بدون هسته را روی آن پخش می کنیم.
در یک قابلمه کوچک، مربا و 1 قاشق غذا خوری آب را با هم مخلوط می کنیم. آن را حدود 2 دقیقه روی شعله کم گرم می کنیم تا آبکی شود. با استفاده از قلمو، این ماده لعابی را روی گیلاس ها می مالیم. تارت را حداقل 30 دقیقه و حداکثر 1 روز در یخچال می گذاریم، (یادتان باشد روی آن را بپوشانید).
 
تارت گیلاس تازه

 

نکات تکمیلی در مورد تارت گیلاس

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 15دقیقه میباشد .
تارت گیلاس را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 8 نفر مناسب میباشد .

تارت گیلاس ، طرز تهیه تارت گیلاس تازه

4.519
این مطلب مفید بود ؟172
برگرفته از پارسه گرد/ ش
برچسب : تارت گیلاس
وبگردی