تایر ماشین
فشار کم تایر ماشین های رولیگون به راحتی تغییر شکل دهند و از دست انداز ها و موانع عبور می کنند. عبور با رولیگون از روی فرد، احساس ماساژ به او می دهد.

کامیونی که دوست دارید از رویتان رد شود

تصویر زیر که در دسامبر 1957 در مجله «mechanix illustrated» ظاهر شد، زن خندانی را نشان می دهند که یک کامیون ماموت با چرخ های بزرگ عجیب از روی او رد می شود. اما اشتباه نکنید! او یک زن قوی هیکل با توانایی های خارق العاده نیست که می خواهد قدرت خود را به نمایش بگذارد، بلکه یک زن کاملا عادی است. به نظر می رسد او در حال لذت بردن از یک سرگرمی بی خطر است. این خودروی 7 تنی غول پیکر «آلبی رولیگون» است.
رولیگون نام تجاری نوعی تایر است که برای استفاده در زمین های ناهموار یا زمین های نرم بیابانی طراحی شده است. این تایر ها سطح بزرگی دارند و با هوای بسیار کم فشار پر شده اند. در مقایسه با تایر های معمولی اتومبیل فشار آن ها 6 تا 7 برابر است. از آنجا که وزن این خودرو روی سطح بزرگ تایر ها توزیع می شود، در مقایسه با تایر های معمولی فشار بسیار کمتری وارد می کند. خوشبختانه فشار کم تایر ها به آن ها اجازه می دهد به راحتی تغییر شکل دهند و از دست انداز ها و موانع عبور کنند. عبور با رولیگون از روی فرد، احساس ماساژ به او می دهد.
رولیگون توسط ویلیام همیلتون آلبی اختراع شده است. او معلمی بود که در روستای اسکیمویی کوچکی در آلاسکا زندگی می کرد، اما بعد مخترع و بنیانگذار شرکت شد

تایر ماشین

کامینون هایی با چرخهای غول پیکر

 ویلیام در یک سفر ماهیگیری در سال 1935 گروهی از اسکیمو ها را مشاهده کرد که یک قایق چوبی سنگین با 4 تن بار را روی چند کیسه باد شده از جنس پوست خوک آبی گذاشته بودند و با غلتاندن قایق روی کیسه ها آن از آب بلند کرده و روی ساحل حرکت می دادند. ویلیام مشتاقانه ماهیگیرانی را تماشا می کرد که بدون زحمت قایق را روی سطح شبیبدار سنگ و ماسه ای حرکت می دادند.
ویلیام در سال 1951 به کالیفرنیا بازگشت و شروع به کار روی نسخه مدرن کیسه های اسکیمویی کرد. او تایر هایی شبیه به کیسه با استفاده از نایلون و لاستیک ساخت که بسیار انعطاف پذیر بودند و به راحتی تغییر شکل می دادند. بعد از مذاکرات بسیار، یک شرکت تایرسازی قبول کرد آن ها را بر اساس طراحی های آلبی تولید کند. در نهایت آلبی کارخانه آلبی رولیگون را تاسیس و شروع به تولید وسایل نقلیه ای کرد که مجهز به این تایر های کم فشار بودند. بعد ها با کمک ارتش آمریکا، شرکت آلبی وسایل نقلیه ای مجهز به رولیگون تولید کرد.

متاسفانه ویلیام آلبی نتوانست طرحش را به یک کسب و کار موفق تبدیل کند. شرکت او دچار مشکلات مالی شد و آلبی مجبور شد درسال 1960 دارایی های کارخانه اش را به جان هلند بفروشد که نام شرکت را به رولیگون تغییر داد. نام تجاری رولیگون اکنون متعلق به (nov) تولید کننده پیشروی جهان در تجهیزات و اجزای مورد استفاده در حفاری نفت و گاز است. این شرکت هنوز وسایل نقلیه مجهز به رولیگون تولید می کند و بزگترین مشتریان آن شرکت های فعال در شمال آلاسکا هستند. رولیگون نقش بزرگی در حفظ میادین نفتی شمال آلاسکا دارد. این منطقه مثل زمین فوتبال مسطح است، با لایه یخ پوشیده شده و پر از دریاچه ها و برکه های کوچک است. به همین دلیل فقط رولیگون ها می توانند تجهیزات و افراد را در این منطقه انتقال دهند. علاوه بر این که به پوشش طبیعی منطقه آسیب نمی زنند.

احساس ماساژ با عبور چرخهای بزرگ ماشین از روی فرد

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برگرفته از بزترین ها - /ر
برچسب : ماساژ بدن
وبگردی