تب کودک

تب کودک و کنترل آن

کد مطلب : 440زمان مطالعه : 2 دقیقه
بیشتر مادران وقتی فرزندشان تب می کند به شدت نگران می شوند. بهتر است به جای نگرانی راههای کنترل تب و مراقبتهای بعدی آن را بشناسید. در اینجا ...

روش های کنترل تب کودک

یکی از نشانه های مقابله سیستم ایمنی بدن با عفونت تب می باشد. اگر دمای بدن کودک ناگهان بالا برود در این شرایط لازم است دمای بدن را پایین آورد. وقتی کودکتان خواب است حتما مراقبش باشید و تحت نظر داشته باشید، زیرا سیستم ایمنی کودک هنوز کاملاً تکامل نیافته و امکان آسیب بدنی وجود دارد.

تب کودک و کنترل آن

نکاتی برای مواقع تب کودک

اگر دمای بدن به بالای 38درجه سانتی گراد رسید حتما با پزشک کودک تماس بگیرید. به احتمال زیاد در این زمان نیاز است که کودک را بیدار کنید تا پزشک وی را معاینه کند. اگر کودک 3 ماهه یا کمتر از آن است، قبل از این که احتمال بدهید دمای بدن وی ممکن است به 38 درجه سانتی گراد یا بالاتر برسد به پزشک مراجعه کنید.
 

کارهایی که برای پائین آوردن تب باید انجام دهید:
برای پایین آوردن دمای بدن، پای کودک را با آب ولرم بشویید. در صورتی که کودک دچار لرز شد پای او را از آب خارج کنید. لرز باعث افزایش تب کودک می شود.
لباس کمتری تن کودک کنید، از پتو استفاده نکنید و دمای اتاق و منزل را متعادل نگه دارید.
به هیچ عنوان بدون تجویز پزشک به کودک دارو، حتی داروی گیاهی ندهید. قرص های تب بر برای کودکانی که تب پایین دارند توصیه نمی شود. قرص های تب بر به کودکی که تب 38 درجه سانتی گراد یا بالاتر دارد، تجویز می شود.

تب کودک و کنترل آن


اگر پزشک، داروهایی مانند بروفن یا استامینوفن تجویز کرد بیشتر از میزان تعیین شده به کودک ندهید. زیرا دادن داروی بیشتر منجر به بروز عوارض جدی از جمله آسیب دیدن کلیه یا حتی مرگ کودک می شود.
 

تب کودک و کنترل آن

4.689
این مطلب مفید بود ؟818
برگرفته از سلامت - /م
برچسب : تب کودکان
وبگردی