تجربه در کار
برای کسب تجربه در محیط کار باید به برخی نکات مهم و بسیار کاربردی توجه داشته باشید تا اینکه در حرفه و کار با تجربه شوید.

چطور می توانید در محیط کار و حرفه ی خود بهترین باشید و تجربه کسب کنید؟

تجربیات خودتان را از سر بگذرانید و از کار لذت ببرید بخشی از لذت بردن از حرفه، بدست آوردن تجربیات است، هر روز پس از دیروز؛ آیا شما در به حداکثر رساندن پتانسیل خود به خود، ایمان دارید؟ آیا هر گام ممکن را برای پیشرفت در کار خود برمی دارید؟ اگر نه، پس باید زودتر مسیری را دنبال کنید و برای موفقیت خود، کار کنید.شما فقط از حرفه خود چیزی را دریافت می کنید، که در آن هزینه می کنید ، به توصیه های این بخش از نمناک توجه کنید، تا تجربیاتی مفید در زمینه ی شغلی خود را به دست آورید و در روز به روز به سمت بهترین بودن در کارتان پیش بروید.

15 توصیه کارآمد برای آنکه در محیط کار و حرفه ی خود با تجربه و عالی شوید

1. هر سوالی را که دارید مطرح کنید:

یک باور عامیانه وجود دارد، که مطرح کردن سوال نشانه ای از ضعف است با این حال، هنگامی که به موفق ترین افراد در صنعت خودشان نگاهی بیندازیم، دقیقا خلاف این امر صادق است. سوالاتی که به شما کمک می کند تا پایه دانش خود را گسترش دهید، که پای شما را به سمت فرصت های جدید و هیجان انگیز باز خواهد کرد. سوالاتی را نیز نشان می دهد که منافع طبیعی در صنعت شما، اثبات می کند که شما یک کارگر سخت کوش و متفکر هستید.

محل کار

سوالات خود را در محل کار مطرح کنید

2. بازگشت به مدرسه:

حتی مدیران موفق و کارآفرینان هم زمانی برای رفتن به سمینارهای آموزشی و کلاس های کالج های محلی اختصاص می دهند در واقع، بسیاری از متخصصان موفق کسب و کار عضو چندین کالج هستند، که مستقیماً در کار خود راهنمایی می گیرند. در حالی که شما نیازی به پیگیری در گرفتن Ph.D. ندارید ،باید حداقل فرصت های آموزشی را کشف کنید، که می تواند به طور بالقوه به پیشرفت حرفه شما کمک کند. اگر شما یک متخصص فروش هستید که با تمام افرادی که در تمام طول روز مشغول به کار هستند سر و کار دارید، پس در بعضی دوره های روانشناسی ثبت نام کنید، تا در مورد روان انسان و بهبود تکنیک های فروش خود بیشتر بدانید سرمایه گذاری در آموزش ،به سادگی کمک خواهد کرد که بیشتر از حرفه خود نتیجه بگیرید.

3. به طور منظم بر چالش های جدید متمرکز شوید:

آیا شرکت شما یک مشتری دارد که هیچ کس مایل نیست به او سرویس دهد؟ پس این شانس شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دست و پنجه نرم کردن با مشتریانِ دشوار است. هنگامی که چالش های جدیدی را در پیش می گیرید، رزومه خود را گسترش می دهید، و اغلب خود را در مورد آنچه می دانید غافلگیر خواهید کرد.

4. منبعی برای دیگران باشید:

بخشی از یک احساس خوب در حرفه شما ،می تواند این باشد که قادر به ،به اشتراک گذاشتن آنچه می دانید با دیگران باشید اگر افراد جدیدی برای شرکت شما کار می کنند که به نظر می رسد به چالش برخورده اند، آنها را کنار بکشید، با آنها دست بدهید و به آنها کمک کنید، تا به موفقیت دست یابند. موفقیت شغلی شما تنها زمانی کامل خواهد شد ،که بتوانید این دانش را با دیگران به اشتراک بگذارید و به شکل تاثیرگذاری بر نسل جدید افراد در حوزه ی کاری خود، کمک کنید.

تجربه در کار

دانسته های خود را برای دیگران به اشتراک بگذارید 

5. اهدافی داشته باشید که در بلندمدت برای آنها تلاش کنید؛

همیشه ارتقاع جدیدتری که می توانید به دست آورید و اهداف جدیدی که می توانید در حرفه خود به دست آورید وجود خواهد داشت کلید ،این است که آن اهداف را شناسایی کنید و سپس برنامه ای برای دستیابی به آن ها تهیه کنید. به جای اینکه از کار خود بخاطر تداخل کارها و اولویت ها بگذرید، همیشه باید اهداف کوتاه مدت و بلند مدت را برای پیشبرد حرفه خود همزمان در نظر داشته باشید.

6. همیشه برای قدم بعدی آماده باشید:

یک روز، شما ممکن است در اطراف دفتر خود نگاه کنید و متوجه شوید که پتانسیل خود را به طور کامل با کارفرمای فعلی خود به حداکثر می رسانید آیا این بدان معنی است که شما خود را در حرفه خود به انتها رسانده اید؟ نه، به این معنی است که وقت آن است که شما به مرحله بعدی در ماجراجویی خود بروید. شما همیشه باید پرونده ی گزینه های اشتغال خود را باز نگه دارید و هرگز نترسید که گام بعدی را در راه پیشرفت شخصی خود بردارید.

7. با وقف خود در شغلتان، بیشترین نتیجه را بگیرید:

به سختی کار کرده اید، تا اکنون این کار را داشته باشید، پس وقت آن است که بتوانید همه چیز را به دقت به سمت پیشرفت هدایت کنید و در زندگی حرفه ای خود خروجی بیشتری داشته باشید.

پیشرفت در کار

 بهترین روش ها برای تجربه کسب کردن در محیط کار

8. کارفرمای خود را درک کنید:

بعضی از افراد ،سال ها کار خود را انجام می دهند ،بدون این که واقعا کارفرماهای خود را بشناسند یا درک کنند سعی کنید که حتما وقت خود را برای شناخت و درک کارفرمای خود بگذارید که در روند رشد شما بسیار مثبت خواهد بود.

9. انتقاد کردن سازنده ومنصفانه ،به آرامی:

یکی از سخت ترین مسائل برای همه ما برای یادگیری این است که چگونه با نقد سازنده برخورد کنیم و چگونه از این انتقادات برای بهبود عملکرد خود در کار استفاده کنیم بله، بعضی از کارفرمایان واقعا ایرادگیر هستند و مایلند همه چیز را یا طبق روش خود انجام دهند یا کلاً انجام ندهند، اما بعضی از کارفرمایان ،به راحتی بازخوردی نشان می دهند ،تا شما بتوانید کار خود را بهتر انجام دهید .. بنابراین می توانید در کار خود پیشرفت کنید.

10. رشد و ترویج روابط:

داشتن دوستی در محل کار با بعضی از افرادی که با شما یا نزد شما کار می کنند، معمولاً یک عنصر مثبت در رضایت شغلی است که موجب ایجاد انگیزه بیشتر برای انجام کار خود با توجه به بهترین توانایی های شما می شود فقط مطمئن شوید که با افرادی که مثل شما، به بهبود کارهای خود متمرکزند دوست شده اید، (و از دوستی و داشتن ارتباط با کسانی که از زیرکار در می روند اجتناب کنید).

تجربه در محیط کار

در محیط کار سعی کنید با دیگران در ارتباط باشید

11. فرصت های یادگیری مهارت های جدید را از دست ندهید:

هر چه بیشتر بر سر یک کار مشغول باشیم، بیشتر احتمال دارد که از آن خسته شویم – شاید باید فقط در حال حرکت بود - تا زمانی که دیگر در کسب و کار فوق العاده شده ایم.یک راه حل این مشکل، استفاده از فرصت ها برای تحصیلات و آموزش های اضافه است، که کارفرمایان آنها را به شما پیشنهاد می دهند.

12. بخشی از راه حل باشید:

آن همکاری نباشید که همه از وی متنفرند، کسی که همیشه سریع به مشکلات (در حالی که ارائه هیچ راه حلی ندارد) ،اشاره می کند در عوض، ممکن است، تلاش کنید و بتوانید، که یک حلال مشکل باشید حلال مشکلات بودن، یک مشخصه ی ارزشمند در هر محل کار است.

13. از سخن چینی و غیبت کردن ،اجتناب کنید:

گفتن ندارد ، اما ما به هر حال آن را می گوییم ! همیشه بهتر است که یک گوش در باشد و دیگری دروازه؛ مهم نیست که ممکن است چقدر کارمند خوبی باشید، شناسایی فرد سخن چین سریع رخ می دهد و منجر به از دست دادن موقعیت خود در مقابل رئیس و کارفرما می شوید همچنین شما را از تمرکز بر کارتان دور خواهد کرد.

غیبت کردن در کار

 هرگز در محیط کار غیبت نکنید

14. برای پروژه های جدید،داوطلب باشید:

این که آیا به دنبال کارهای کوچک خود هستید یا سعی کنید با رئیس به برخی از نکات برسید، و داوطلب شدن برای انجام کار و مسئولیت های بیشتر ،می تواند منجر به رضایت بیشتر شغلی، عملکرد بهتر کار و شاید حتی جهت دهی جدیدی برای حرفه شما شود.

15. مربی کارمندان جدید و کارکنان جوانتر باشید:

یکی از بزرگترین تجربیات در محل کار، زمانی است که یک کارمند ماهر، کارمند مربی، داوطلب آموزش به کارمند کم تجربه و یا نیروی استخدامی جدید می شود کمک به کم تجربه ها و تازه کارها برای یاد گیری، شما را متصل می‎کند ، منجر به رضایت شخصی عمیق کارفرما می شود و در رویارویی منحصر به فردی با رئیستان قرار می دهد.

بازتاب نهایی پیشرفت در کار:

برای اکثر ما، مهم است که برای کسب موفقیت در کارهای مان، تلاش کنیم ،تا بهترین کارمندی باشیم که می توانیم این، لزوما به معنی تحت تاثیر قرار دادن کارفرمایان و به دست آوردن ارتقا نیست (هرچند شما ممکن است مایل باشید که در این راه قدم بگذارید) - بلکه بیشتر داشتن یک حس موفقیت برای به خوبی انجام دادن یک کار است. در نهایت، به یاد داشته باشید زمانی که فردی هستید که در کار تازه وارد است - یا یادگیری یک وظیفه ی جدید برعهده دارد- همیشه بهتر است سوال کنید (حتی تکرار سوالات مشابه تا زمانی که به طور کامل پاسخ را بدانید) بهتر از انجام دادن کورکورانه است که ممکن است منجر به نتیجه ای خجالت آور شود، که فرصتی برای جبران آن نباشد.در حالی که دیگر چیزی به عنوان امنیت شغلی وجود ندارد، پیروی از نکات این مقاله باید به شما در تبدیل شدن به یک عضو غیرقابل چشم پوشی از تیم سازمانی تان ،کمک کند.

تجربه کسب کردن

 بهترین راه حل ها برای تجربه کسب کردن در کار خود

15 روش و نکات کلیدی برای کسب تجربه در کار و شغل

35
این مطلب مفید بود ؟32
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب /ن
وبگردی