تخمه مرغ هفت سین
برای تزئین تخم مرغ سفره هفت سین شما می توانید به راحتی، بدون هزینه و بدون هیچ تخصصی در منزل این تزیینات را انجام دهید و سفره ی هفت سین عید را بیارایید.

آموزش تزیین تخم مرغ هفت سین

بسیاری از ایرانیان از گذشته تا کنون بر سر سفره ی هفت سین عید نوروزشان هنگام تحویل سال و شروع سال نو تخم مرغ های رنگی زیبایی می گذارند . تخم مرغ نماد باروری و رشد و زایش خوبی هاست و سمبل شکوفایی و نمو در سال نو است.

خانم های با سلیقه قبل از تحویل سال تخم مرغ های طبیعی و یا مصنوعی را تزئین می کنند تا زینت بخش خوان نوروزی آنها باشد . در این بخش از نمناک روش تزئین چند تخم مرغ برای عید نوروز را آورده ایم.

وسایل مورد نیاز برای تزئین تخم مرغ

  • چسب حرارتی
  • اکلیل های رنگی
  • رنگ
  • اسپری چسب
  • کاموا
  • نگین های تزئینی
  • قلم مو
  • نوار چسب های تزئینی
  • قیچی
  • دستمال های شکل دار

لوازم تزیین تخم مرغ

آموزش تخم مرغ هفت سین با نگین های تزئینی

برای تزئین تخم مرغ هفت سین ، ابتدا یک تخم مرغ با پوسته سالم انتخاب می کنیم و برای تزئین آن نگین و یا پولک های رنگی را بر روی نیمی از تخم مرغ با استفاده از چسب حرارتی می چسبانیم.

آموزش تزیین تخمه مرغ

تخم مرغ نگینی

آموزش تخم مرغ هفت سین با دستمال های رنگی شکل دار

برای تزئین تخم مرغ هفت سین با این روش ، ابتدا با قیچی شکل های روی دستمال را می بریم . سپس این اشکال را روی دو طرف تخم مرغ با استفاده از چسب و قلم مو می چسبانیم.

مدل تزیین تخمه مرغ

آموزش تخم مرغ هفت سین رنگی

برای اینکه تخم مرغ رنگی زیبا تهیه کنیم ، بر روی تخم مرغ یک خط فرضی می کشیم سپس یک طرف تخم مرغ را با استفاده از قلم مو با یک رنگ زیبا تزئین می کنیم . شما می توانید از رنگ های مختلف و شاد برای این کار استفاده کنید.

تخمه مرغ رنگی

آموزش تخم مرغ هفت سین اکلیلی

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، برای تزئین تخم مرغ با اکلیل ابتدا چسبی را از وسط تخم مرغ بر روی آن می چسبانیم تا پس از استفاده از اکلیل طرف دیگر تخم مرغ تمیز بماند.

پس از چسباندن چسب ، روی نیمی از تخم مرغ اسپری چسب می زنیم.

در این مرحله بر روی قسمتی که به چسب آغشته شده ، اکلیل می پاشیم.

تخمه مرغ اکلیلی

سپس چسب نواری را از روی تخم مرغ می کنیم.

ایده تزیین تخمه مرغ

خواهید دید که یک طرف تخم مرغ شما بسیار تمیز و مرتب اکلیلی شده است.

تخم مرغ اکلیل دار

آموزش تخم مرغ هفت سین با کاموا

برای تزئین تخم مرغ با کاموا ، می توانید از کامواهای رنگی استفاده نمایید . مانند تصویر ، با استفاده از چسب حرارتی نخ یا کامواهای رنگی را در وسط تخم مرغ بچسبانید . پس از اینکه چند دور کاموا را در وسط تخم مرغ چسباندید ، آن را با قیچی ببرید.

تزئین تخمه مرغ با کاموا

آموزش تخم مرغ هفت سین با نوار چسب های تزئینی

این روش راحت ترین روش برای تزئین تخم مرغ برای عید نوروز می باشد . در این روش از نوارچسب های تزئینی موجود در بازار که دارای رنگ های مختلفی هستند ، استفاده کنید.

این نوار چسب ها خود آغشته به چسب هستند پس برای چسباندن آنها بر روی تخم مرغ به چسب نیاز ندارید . برای تزئین تخم مرغ به این روش ، مانند تصویر عمل کنید و نوار چسب را در وسط تخم مرغ مانند شکل بچسبانید. 

تخم مرغ با نوار چسب

مدل تخمه مرغ هفت سین

آموزش تزیین تخم مرغ هفت سین با ایده های آسان

2.1706
این مطلب مفید بود ؟296410
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی