تخم‌مرغ

قیمت جدید تخم‌مرغ اعلام شد

تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1401کد مطلب : 12152زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار گفت: قیمت مصوب خرید هر شانه تخم مرغ در مرغداری 38 هزار تومان است که با نرخ خرید فعلی 6 هزار تومان اختلاف دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان:ناصر نبی پور افزود:قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ در مرغداری 16 هزار تومان معادل شانه ای 32 هزار تومان است که با نرخ مصوب خرید از مرغدار 6 هزار تومان فاصله دارد.

به گفته او، روزانه حدود 3 هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود که 100 تا 200 تن این میزان مازاد بر نیاز مصرف است.

نبی پوراضافه کرد:علی رغم آنکه تخم مرغ کمتر از نرخ مصوب از مرغدار خریداری می‌شود، اما پشتیبانی امور دام اقدامی برای خرید حمایتی نکرده است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران گفت:با وجود آنکه مسئولان برای حمایت از مرغدار قول صادرات دادند، اما کماکان صادرات ممنوع است. در حالی که امکان صادرات 100 تا 200 هزار تن تخم مرغ در سال بدون ایجاد تنش در بازار داخل وجود دارد.

شواهد نشان می‌دهد که قیمت کنونی هر عدد تخم‌مرغ در بازار یک هزار و 700 تا یک هزار و 900 تومان است، در حالی که نرخ منطقی تخم مرغ فله یک هزار و 550 تومان است.

تولید یک‌ میلیون و 150 تا یک میلیون و 200 هزار تن تخم مرغ تا پایان سال از برنامه وزارت جهاد است که مسئولان اتحادیه مرغ تخم‌گذار اذعان می‌کنند که مشکلی در بحث تولید نداریم و چالش اصلی مرغداران کمبود نهاده با نرخ مصوب و اختلاف 5 تا 6 برابری قیمت مصوب ذرت و کنجاله با نرخ بازار است.

انتهای پیام/م

قیمت جدید تخم‌مرغ اعلام شد

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی